نیاگارا

نکات خرید بلیط هواپیما کانادا

کد مطلب : 90627زمان مطالعه : 3 دقیقه
کانادا، سرزمینی است که منطقه جغرافیایی عظیمی از اقیانوس آرام در غرب تا اقیانوس اطلس در شرق را در بر می گیرد، در این متن شما را با نکات خرید بلیط هواپیما کانادا آشنا کنیم.

چه نکاتی را برای خرید بلیط هواپیما کانادا رعایت کنیم؟

به طور کلی عوامل مختلفی مانند شرکت هواپیمایی، کلاس پروازی، زمان پرواز، مسافت، نوع پرواز و سایر موارد دیگر روی قیمت بلیط تأثیرگذار هستند. در ادامه نکات مهمی را برای خرید آسان تر و ارزان تر بلیط هواپیما کانادا بیان می کنیم.

1- مسافت مسیر پروازی به کانادا

یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت خرید بلیط هواپیما، مسافت طی شده است. در واقع هر چقدر هواپیما مسیر طولانی تری را طی کند، قیمت بلیط هواپیما نیز گران تر خواهد شد. به عنوان مثال ترکیش ایرلاین مسیر کوتاه تری را نسبت به ایرلاین قطر ایرویز طی می کند؛ از این رو هزینه کمتری را باید پرداخت کنید.

2- فصل سفر به کانادا

عامل مهم دیگر که روی قیمت بلیط تأثیر مستقیم دارد، فصل سفر است. در واقع در یک فصل خوش آب و هوا که میزان تقاضا برای سفر به کانادا افزایش می یابد؛ قیمت بلیط نیز گران تر می شود. اصطلاحا به چنین زمان هایی High Season می‌گویند. همچنین در ماه هایی که نزدیک سال نو میلادی است، به دلیل تعطیلات سال نو، جشن ها و فستیوال های مختلف، باید هزینه بیشتری برای بلیط کانادا پرداخت کنید. 

3- زمان خرید بلیط هواپیما

در حالت کلی می توان گفت زمان رزرو کردن بلیط هواپیما در قیمت آن مؤثر خواهد بود. اگر برنامه ریزی سفر شما از مدت ها قبل مشخص باشد، بهتر است بلیط خود را نیز از حدود 3 یا 4 ماه قبل رزرو کنید؛ به عنوان مثال، اگر برای تعطیلات کریسمس به کانادا سفر می کنید، با رزرو زودتر از موعد، هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد.

از طرفی اگر باید در سریع ترین زمان خود را به کانادا برسانید، ناچار به پرداخت هزینه بیشتری برای خرید بلیط خواهید بود؛ از این رو تلاش کرده تا با برنامه ریزی قبلی، زمان مناسبی را برای سفر خود انتخاب کنید.

4- پرواز مستقیم یا چند توقفه به کانادا

نکته دیگری که هنگام خرید بلیط کانادا باید به آن توجه کنید، انتخاب از بین پروازهای مستقیم یا چند توقفه است. به طور کلی با دریافت ویزای کانادا و خرید بلیط مستقیم، به آسانی و بدون وقفه می توانید به این کشور سفر کنید؛ البته برای این منظور باید هزینه اضافی نیز پرداخت کنید.

در مقابل اگر مسیرهای طولانی و تعویض یک الی دو هواپیما شما را خسته نمی کند، از پرواز چند توقفه استفاده کرده و هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهید. به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل مسافت طولانی بین تهران و شهرهای کانادا، پرواز مستقیم نیز سخت تر پیدا می شود.

پارلمان هیل

5- نوع کلاس پروازی به کانادا

به طور کلی تمامی مسیرهای پروازی و ایرلاین های مختلف در سه کلاس کلی فرست کلاس (First Class)، بیزنس کلاس (Business Class) و اکونومی (Economy Class) خدمات خود را ارائه می دهند. در فرست کلاس، صندلی ها بسیار راحت بوده و فاصله زیادی نسبت به همدیگر دارند. سرویس دهی نیز در این کلاس پروازی در بالاترین سطح خود بوده، از این رو قیمت بلیط First Class برای کانادا بسیار گران تر است.

در مقابل آن، کلاس پروازی اکونومی است که صندلی های آن در بخش های انتهایی هواپیما قرار گرفته و مسافران، خدمات کمتری دریافت می کنند؛ اما قیمت بلیط هواپیما کانادا در این حالت بسیار ارزان تر خواهد بود. در بین این دو کلاس پروازی، بیزنس کلاس بوده که علاوه بر سرویس دهی قابل قبولی که دارد، صندلی های آن در موقعیت خوبی نسبت به همدیگر قرار گرفته اند؛ از این رو اگر می خواهید هزینه گزافی پرداخت نکرده و خدمات مناسبی نیز دریافت کنید، بلیط این نوع پرواز را بخرید.

6- نوع شرکت هواپیمایی

به طور کلی هر شرکت هواپیمایی با در نظر گرفتن نوع هواپیما، سطح ایمنی و امکاناتی که در اختیار مسافران خود قرار می دهد، قیمت بلیط را مشخص می کند؛ از این رو هر چقدر کیفیت و امنیت هواپیما بالاتر باشد، هزینه بلیط نیز افزایش خواهد یافت.

castle mountain

سخن آخر

کانادا به عنوان یکی از مقاصد مهم مهاجرپذیر در جهان، در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از ایرانیان برای گردشگری، تحصیل و مهاجرت قرار گرفته است. پتانسیل بالای رشد تکنولوژی و اقتصادی، همچنین جاذبه های دیدنی مانند آبشارا نیاگارا، کلیسای جامع نتردام و برج CN باعث شده تا سالانه افراد زیادی به این کشور سفر کنند؛ از این رو در متن بالا شما را با نکات خرید بلیط هواپیما کانادا آشنا کردیم.

اگر شما هم قصد سفر به کانادا را دارید، پس فرصت را از دست نداده و همین حالا برای رزرو بلیط هواپیما به مقصد کانادا با بهترین قیمت به سایت فلای تودی مراجعه کنید. نظر شما در مورد این کشور پهناور چیست؟

نکات خرید بلیط هواپیما کانادا

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی