تولد
تمیز کردن کاشی سرامیک
یکی از مشکلاتی که ممکن است در حین تمیز کردن خانه با آن روبرو شویم، تمیز کردن کاشی سرامیک می باشد که متاسفانه برخی روش های رایج، کاملا اشتباه هستند.

اشتباهاتی که ناخواسته در تمیزکردن سرامیک ها داریم

بالطبع زمانی که همه جا در خانه شما تمیز است، احساس آرامش خواهید کرد. سرامیک کردن سطوح ایده خوبی برای دیزاین خانه است و همچنین اگر سرامیک ها جنس خوبی داشته باشند؛ ماندگاری طولانی مدتی خواهند داشت. در این قسمت از رازهای خانه داری نمناک لیستی از اشتباهاتی که ممکن است شما هنگام پاک کردن سرامیک ها انجام دهید؛ عنوان کرده ایم که به سادگی قابل رفع هستند.

1- خوب جارو نکردن

قبل از پاک کردن سطح سرامیک ها باید خوب روی آن ها را جارو کنید تا گرد و غبار باقی نماند. اگر پیش از پاک کردن سطح روی آن را جارو نکشید؛ گرد و غبار باقی مانده از بین نمی رود و حتی ممکن است روی سرامیک ها خط و خش ایجاد کند. مطمئن شوید که گوشه ها و منافذ را هم جارو کشیده اید زیرا خاک و غبار در آن جا جمع می شود.

جارو کردن

2- استفاده از دستمال و آب آلوده

در صورتی که از آب آلوده استفاده کنید؛ همه جا بیشتر از قبل کثیف خواهد شد. در حین پاک کردن سطح، حواستان باشد که دستمال و آب داخل سطل تمیز باشند و اگر آلوده شده اند، باید آنها را عوض کنید. دستمالی که استفاده می کنید باید پس از هر بار استفاده کاملا شسته شده و هر چند ماه یک بار تعویض شود.

3- استفاده از آب خیلی زیاد

یکی از بزرگترین اشتباهات مردم استفاده از آب زیاد هنگام تمیز کردن سرامیک ها است. دوغاب بین کاشی ها بسیار متخلل است و هنگامی که سرامیک ها را می شویید؛ آب کثیف جذب دوغاب می شود. با گذشت زمان این امر باعث شده تا خطوط دوغاب تیره و کدر بنظر برسند و تمیز کردن آن ها دشوار باشد.

تمیز کردن سرامیک

4- به طور منظم نظافت نکردن

شما باید مرتباً هر دو هفته یکبار آشپزخانه و حمام خود را بشویید و تمیز کنید تا ظاهر کفپوش آن ها عالی باشد. همچنین هر چند روز یکبار باید سطح سرامیک ها را جارو یا جاروبرقی بکشید تا از شر گرد و غبار و ریزگرد ها که می توانند کف سرامیک را تیره کنند، خلاص شوید.

5- استفاده از سرکه برای تمیز کردن کاشی های مرمر

اسید موجود در سرکه می تواند با گذشت زمان، دوغاب سرامیک های مرمری را از بین ببرد و همچنین آن ها را مات کرده و مستعد خط و خش کند. بررسی کنید و با محصولی که مناسب سرامیک های شماست آن ها را تمیز کنید.

سرکه

بهترین روش تمیز کردن سرامیک

اگر توضیحات قبلی شما را گیج کرد؛ روش ساده عنوان شده در ادامه این بخش از نمناک شما را به درستی راهنمایی می کند.

  • ماده شوینده را با آب گرم ترکیب کنید.
  • از یک محصول تمیز کننده که دارای pH خنثی است ( نزدیک به 7 ) استفاده کنید. محصولات تمیز کننده قلیایی قوی ممکن است به مرور زمان به دوغاب آسیب برسانند.
  • از یک جارو یا یک دستمال پارچه ای استفاده کنید ( دستمال اسفنجی اغلب اگر به درستی فشرده نشود، خاک و آب زیادی را در خود نگه می دارد). دستمال شما باید مرطوب باشد، اما نباید آب از آن بچکد.
  • سطح را با حرکت یکنواخت و ملایم تمیز کنید، مطمئن شوید که مطابق یک الگوی منظم طبقات را تمیز می کنید.

بهترین روش برای پاک کردن منافذ بین کاشی و سرامیک ها

دوغاب ماده ای است که برای محافظت از سرامیک ها و ایجاد استحکام بین آن ها استفاده می شود. دوغاب مانند زهکش سطوح سرامیکی است؛ به این معنی که خاک، باقی مانده مواد شوینده و مقدار زیادی آلودگی و روغن هایی را که در اتاق هایی مانند حمام و آشپزخانه شما ایجاد می شود، جذب می کند.

 پاک کردن سرامیک

روش تمیز کردن دوغاب به صورت ذیل است:

چند قاشق چای خوری پودر سودا کربوهیدرات را با آب ترکیب کنید تا خمیر سودا بی کربوهیدرات درست شود آن را روی دوغاب ریخته و اجازه بدهید چند ساعت بماند.

با مسواک قدیمی روی آن را بسابید و سپس آب بکشید.

توجه :روش بالا در صورتی که چندین سال است دوغاب را تمیز نکرده اید، جوابگو نخواهد بود.

اشتباهات رایج خانم ها در تمیزکردن کاشی سرامیک

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی