گردنبند طلا

چگونگی ست کردن طلا با لباس

کد مطلب : 84649زمان مطالعه : 6 دقیقه
در این مطلب قصد داریم تا راهنمای کاملی برای ست کردن طلا با انواع لباس های مختلف را به شما ارائه دهیم.

چگونه گوشواره و گردنبند طلای خود را با لباس هایمان ست کنیم؟

خیلی از ما وقتی لباس دلخواهمان را می پوشیم، نمی دانیم که دقیقاً از چه اکسسوری و طلا و جواهراتی باید استفاده کنیم تا همه چیز به بهترین شکل با هم ست شوند. چون مثلاً ممکن است تیپ بسیار شیکی هم داشته باشیم اما با انتخاب زیورآلات اشتباه، کل استایل خودمان را خراب کنیم. به همین خاطر برای بسیاری از ما مهم است که حداقل اصول اولیه ی ست کردن جواهرات با لباس را بدانیم. بر همین اساس، ما در ادامه چندین نکته و ترفند برای ست کردن گوشواره طلا و گردنبند طلای زنانه با لباس های مختلف را برایتان نوشته ایم.

آشنایی با سایزهای مختلف گردنبند طلای زنانه

همه می دانیم که گردنبند طلا در انواع بسیار متنوع و سایزهای مختلف ساخته و طراحی می شود. این تنوع بالا با اینکه یک مزیت به شمار می آید، اما باعث می شود تا تصمیم گیری و انتخاب مدل مناسب برایمان سخت شود. اینجاست که شناخت درست مدل های مختلف گردنبند کمک می کند تا متناسب ترین مدل را بر اساس یقه و فرم لباس خود انتخاب کنیم.

گردنبند سایز یقه ای – Collar

این گردنبند دور گردن می چسبد و کاملاً بالای استخوان ترقوه قرار می گیرد. اندازه ی آن معمولاً بین 33 تا 38 سانتی متر است.

 • مناسب کدام یقه است؟ انواع لباس های باز مثل یقه گرد، یقه هفت، یقه قایقی و به خصوص لباس های دکلته
 •  مناسب چه نوع گردنی است؟ گردن های دارای گودی و گردن های کوتاه

گردنبند سایز چوکر – Chocker

این گردنبند کمی بالاتر از گردن و درست در زیر استخوان ترقوه قرار می گیرد. اندازه ی آن معمولاً بین 38 تا 43 سانتی متر است.

 • مناسب کدام یقه است؟ لباس های یقه باز، مثل یقه هفت، یقه اسکوپ، و مخصوصاً لباس های دکلته
 • مناسب چه نوع گردنی است؟ محدودیتی ندارد

گردنبند سایز شاهزاده – Princess

این گردنبند اصولاً روی استخوان ترقوه قرار می گیرد. اندازه ی آن معمولاً بین 43 تا 48 سانتی متر است.

 • مناسب کدام یقه است؟ لباس های یقه گرد، یقه هفت، کت های زنانه یا لباس هایی که یقه ی کمی باز دارند
 • مناسب چه نوع گردنی است؟ گردن کوتاه یا قطور

گردنبند سایز نمایشی – Matinee

این گردنبند طلا در پائین استخوان ترقوه و درست در مرکز سینه قرار می گیرد. اندازه ی آن هم معمولاً بین 51 تا 61 سانتی متر است.

 • مناسب کدام یقه است؟ لباس های یقه بسته یا یقه اسکی و لباس های اداری و رسمی
 • مناسب چه نوع گردنی است؟ گردن کوتاه

گردنبند سایز اُپرا – Opera

این گردنبند از بالای سینه تا چند سانتی متر پائین تر از آنها قرار می گیرد. اندازه ی آن معمولاً بین 71 تا 94 سانتی متر است.

 • مناسب کدام یقه است؟ به راحتی با انواع مختلف یقه ست می شود
 • مناسب چه نوع گردنی است؟ افراد قد بلند

گردنبند سایز ریسمانی – Rope / Lariat

این گردنبند از وسط سینه ها شروع می شود و تا شکم بلندی دارد. اندازه ی آن هم معمولاً بین 94 تا 152 سانتی متر است.

 • مناسب کدام یقه است؟ انواع مختلف لباس و یقه
 • مناسب چه نوع گردنی است؟ محدودیت ندارد

گردنبند طلای زنانه

اصول ست کردن گردنبند طلا با استایل های مختلف

حالا که با سایزهای مختلف گردنبند طلا آشنا شدیم، وقتش رسیده ببینیم کدام سایز را با چه لباسی ست کنیم. در زیر اصول کلی این امر را توضیح داده ایم.

ست گردنبند با لباس مجلسی

برای مجالس شبانه و مهمانی های رسمی خوب است طلا و جواهراتی که سنگ های قیمتی دارند را در اولویت انتخاب های خود قرار دهید. گردنبندهایی که نگین های درخشان، الماس، زمرد یا سنگ های اتمی با کیفیت روی آنها کار شده یا گردنبند مروارید و انواع سینه ریز برای مراسم رسمی، مخصوصاً برای عروسی بسیار مناسب هستند.
بسیاری از این گردنبندها را می توانید در اینستاگرام و سایت پرسته به نشانی https://parasteh.com/ مشاهده کنید و حتما در این دو جا گردنبند طلای خود را پیدا خواهید کرد.

لباس اداری و رسمی

برای لباس های رسمی و اداری بهتر است ساده و شیک باشید و از گردنبندهای ساده و ظریف استفاده کنید. انواع گردنبند نمایشی برای محیط های رسمی بسیار مناسب هستند.

لباس کژوال / غیررسمی

برای دورهمی با دوستان می توانید از انواع گردنبند طلا با رنگ های شاد استفاده کنید. البته برای تیپ های غیررسمی انواع گردنبندهای زنجیری ظریف و ساده، پلاک های از جنس طلا، گردنبند چوکر و گردنبندهای نمایشی بسیار مناسب هستند. به طور کلی، وقتی لباس ساده می پوشید، سراغ طلاهایی بروید که درخشان و جلوه گر هستند؛ و برعکس، وقتی لباس شلوغ و پر از رنگ و طرح پوشیده اید، طلاهای ساده و تک رنگ را انتخاب کنید. 

لباس اسپرت

برای لباس های اسپرت و ورزشی بهتر است از گردنبند طلا استفاده نکنید. اما اگر خیلی اصرار به این کار دارید، بهتر است مدل چوکر چرمی با آویز طلا را انتخاب کنید. یا زنجیر کارتیه ظریف با اندازه چوکر را استفاده کنید.

آشنایی با انواع مختلف گوشواره طلا زنانه

مدل های بسیار متنوع از گوشواره طلا در بازار موجود است که در زیر به طور مختصر و گذرا به آنها نگاهی انداخته ایم. همچنین بد نیست سری به انواع گوشواره طلای پرسته بزنید تا بیشتر با این مدل ها آشنا شوید.

گوشواره میخی (Stud)

نوعی گوشواره است که پین (میخ) آن در پشت نرمه گوش قفل می شود گوشواره های میخی با و بدون سنگ قیمتی برای صورت های باریک و کشیده مناسب هستند.

گوشواره حلقه ای (Hoop)

این مدل گوشواره طلا برای صورت های مربعی بهترین گزینه بشمار می روند. برای دیدن عکس های انواع گوشواره حلقه ای کلیک کنید

گوشواره آویز (Drop)

گوشواره های آویز می توانند تماماً فلزی یا ترکیبی از فلز و جواهر باشند. به این صورت که در انتهای زنجیر آویز یک سنگ قیمتی، الماس یا مروارید کار شده باشد. آویز برای زنانی که موهای بلندی دارند گزینه مناسبی است.

گوشواره آویز چند شاخه (Chandelier)

این مدل، طراحی پیچیده تر و شلوغ تر از آویزهای معمولی دارد. آویز چند شاخه برای صورت های بیضی و صورت های قلبی شکل مناسب است.

گوشواره رشته ای (Threader)

این نوع گوشواره طراحی زنجیرمانند و ساده ای دارد. از پشت گوش آویزان می شود و ممکن است از فلز ساده تشکیل شده باشد یا به همراه سنگ قیمتی، الماس یا دیگر فلزات عرضه شود. گوشواره رشته ای برای صورت های قلبی مناسب است.

گوشواره هاگی (Huggie)

در این مدل دو انتهای گوشواره به هم می رسند و اصطلاحاً همدیگر را در آغوش می کشند. گوشواره هاگی اغلب کوتاه و کوچک است و روی آن با سنگ های قیمتی یا دیگر فلزات تزئین شده است.

دکمه گوش (Ear Cuff)

دکمه های گوش نیز همانند گوشواره های کلیپسی به سوراخ گوش نیاز ندارند.
گوشواره طلا

اصول ست کردن گوشواره طلا بر اساس مدل موها

در بالا گفتیم که چه گردنبندهایی را برای چه لباس هایی استفاده کنید. در این قسمت قرار است نکته ها و ترفندهای ست کردن گوشواره طلا با مدل های مختلف مو را توضیح دهیم.

بلندی موها

قد موها تعیین کننده این است که شما چه مدل گوشواره ای را برای خود خریداری کنید. هر مدل گوشواره ی طلا از بلند، آویز یا منگوله دار گرفته تا حلقه ی ریز و میخی با موهای کوتاه تناسب دارد. اما برای موهای بلند بهتر است سراغ گوشواره های بزرگ تر و بلندتر بروید. گوشواره های آبشاری، منگوله دار یا آویز برای موهای بلند گزینه های مناسب تری هستند.

رنگ موها

مهم است که رنگ گوشواره را بر اساس رنگ موهای خود انتخاب کنید تا استایل نهایی شما شیک و جذاب دیده شود. خانم هایی که موهای بلوند دارند بهتر است سراغ گوشواره های رنگی بروند و کمتر از رنگ سفید استفاده کنند. افرادی که موهای تیره دارند بهتر است از گوشواره طلایی و موقرمزها از گوشواره طلا با رنگ سفید استفاده کنند.

مدل موها

گوشواره های بلند آبشاری برای موهای باز و بلند مناسب است. برای مدل موی شینیون شده بهتر است از گوشواره های ریز بلند و ظریف استفاده شود. با مدل موی دم اسبی بهتر است از گوشواره های اشک یا لوستری استفاده کنید. یا اگر موهایتان را یک طرفه مدل داده اید، از گوشواره های نامتقارن استفاده کنید.

چگونگی ست کردن طلا با لباس

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی