زندگی مشترک خسته کننده
اگر زندگی مشترک خسته کننده و کسل کننده ای دارید , با پیروی از چند راه حل ساده , شور و شوق به زندگی زناشویی شما باز میگردد

راه حل زندگی مشترک خسته کننده و بدون ذوق

روابط بعد از ازدواج در طولانی مدت نیاز به تلاش بیشتری دارند تا افراد بتوانند انگیزه بالاتری داشته باشند و زندگی خود را گرم و صمیمانه تر نگه دارند. اگر فکر می کنید که زندگی شما دیگر مثل سابق نیست و شور و حرارت در آن کاهش پیدا کرده ، اقدامات این قسمت از خانواده پلاس نمناک را انجام دهید تا دوباره رابطه خوبی داشته باشید و شعله عشق خود را روشن کنید.

ناراحتی زوج

در مورد احساسات تان صادق باشید

بسیار مهم است که درمورد خودتان و احساساتی که دارید صادق باشید و خیلی راحت حرف تان را بزنید . اگر از ازدواج خود خسته شده اید ، صادقانه آن را مطرح کنید و این موضوع را به همسرتان بگویید که کلافه و ناراضی هستید و دوست دارید چه تحولاتی را به وجود بیاورید و از چیزی نترسید.

دقیقاً به مشکل خود اشاره کنید

اگر می گویید که از ازدواج خسته شدید، باید بیان کنید که چه چیزی از آن، شما را ناراحت کرده است و چه اتفاقی افتاده که شما ناراحت هستید و چه انتظاری از همسرتان دارید. پس دقیقاً مشکل را پیدا کنید و خواسته خود را به زبان بیاورید و توقع نداشته باشید که طرف مقابل بدون ای نکه شما بگویید، آن را بفهمد.

صحبت کردن زوج

بعضی از عادات خود را تغییر دهید

هنگامی که عادت ها رشد می کنند، کهنه تر می شوند و کنار گذاشتن آن ها سخت تر خواهد شد و شما هیجان تان را از دست می دهید. پس سعی کنید اگر عادت منفی دارید که باعث شده است رابطه سرد داشته باشید، آن را برطرف کنید و بدانید که به یکباره نمی توانید این کار را انجام دهید.

با نگاه جدید به همسرتان بنگرید

وقتی که شما یک شخص جدید را ببینید، قطعا اتفاقات بهتری می افتد، زیرا سعی می کنید نقاط ضعف او را بپوشانید، به احساساتش بیشتر توجه کنید و او را همان گونه که هست بپذیرید . پس سعی کنید آن آدم گذشته را فراموش کنید و به عنوان یک انسان جدید و جذاب تر به او نگاه کنید؛ انگار که قبلا هرگز او را ندیده بودید.

راه ارتباطی را باز کنید

باید سعی کنید با یکدیگر ارتباط بیشتری بگیرید و فرقی ندارد که این ارتباط زبانی یا فیزیکی باشد. در هر صورت شما در کنار کسی که دوستش دارید، باید ارتباط صادقانه و کاملاً راحتی داشته باشید و از چیزی نترسید . با انجام این کار قطعاً صمیمیت بین شما دو نفر افزایش پیدا می کند و بهتر یکدیگر را درک خواهید کرد .

زوج

پیشرفت خود را جشن بگیرید

شاید قبلا نمی توانستید اینقدر راحت با یکدیگر صحبت کنید و خواسته های خود را بیان کنید اما زمانی که موفق به انجام این کار شدید، باید این موضوع مهم را جشن بگیرید ، زیرا توانستید به یکی از سخت ترین عادات خود غلبه کنید و حرف تان را بزنید و این یک قدم به سمت بهبود رابطه است.

از مشاور ازدواج کمک بگیرید

قطعاً هیچ کس به اندازه یک فرد متخصص نمی تواند به شما کمک کند و گاهی اوقات شما دو طرف حق دارید و باید این مسئله را با کسی در میان بگذارید که بدون طرف باشد و با شناخت راه حل ها بتواند شما را راهنمایی کند.

سفر کنید

سفر کردن در کنار یکدیگر، راهی برای ایجاد حس آرامش است و باعث می شود که شما حس بهتر و بیشتری داشته باشید و آرامش پیدا کنید. پس محیط اطراف خود را عوض کنید که این گونه می توانید لحظات شادی را برای خودتان رقم بزنید و با یکدیگر احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید.

مسافرت

قدرشناسی را تمرین کنید

بسیار مهم است که شما و همسرتان قدر یکدیگر را بدانید. از کار هایی که برای هم انجام می دهید، سپاسگزاری کنید. ایده آل های خود را بشناسید و حس قدرشناسی را در خودتان تمرین کنید تا هر دو حال بهتری پیدا کنید و با یکدیگر مهربان تر شوید.

رویاهای خود را به اشتراک بگذارید

وقتی که ازدواج می کنید، دیگر یک نفر نیستید؛ بلکه باید احساسات دو طرف را در نظر بگیرید و سعی کنید رویاها ، اهداف و بلند پروازی های خود را با همسرتان به اشتراک بگذارید، با یک دیگر برنامه ریزی کنید و برای یک هدف مشترک تلاش کنید . البته می توانید اهداف جداگانه هم داشته باشید اما باید به هم کمک کنید.

صحبت کردن

با خودتان صادق باشید

سعی کنید با خودتان هم صادق باشید و این مهم ترین قدمی است که باید بردارید . بسیار مهم است که احساسات خود را بفهمید و بدانید که واقعاً چه چیزی می خواهید و به دنبال چه هدفی هستید و از همسرتان چه انتظاراتی دارید. در قبالش سعی کنید که انتظارات او را هم برطرف کنید.

دوباره یکدیگر را بشناسید

تصور کنید برای اولین بار است که همسرتان را ملاقات کرده اید و هیچ اطلاعاتی از او ندارید و در نتیجه نمی توانید تمام چیزهایی که دوست دارد را از او بپرسید. در مورد چیزهایی که ناراحتش می کند جویا شوید. انگار که تازه به هم رسیده اید و می خواهید از یکدیگر اطلاعات بگیرید.

بخشنده باشید

بسیار مهم است که شما روحیه بخشندگی را نسبت به همسرتان داشته باشید تا بتوانید بهترین ازدواج و رابطه را تجربه کنید. اگر وضعیت مالی تان خوب نیست، یکدیگر را درک کنید . زمان بیشتری را اختصاص دهید تا بتوانید پول بیشتری در بیاورید. از چیز های کوچک نرنجید و سعی کنید یک همراه و شریکی خوب و یک فرد بخشنده باشید.

زوج

زمان بیشتری را با هم سپری کنید

هر چه قدر که شما ارتباط و تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشید، رابطه تان صمیمانه تر می شود و باعث می شود که حال بهتری پیدا کنید . پس محبت خود را بیشتر ابراز کنید و در نتیجه صمیمیت و وابستگی بین شما بیشتر خواهد شد.

خودتان را قربانی نشان ندهید

بعضی از افراد عادت دارند که در زندگی مشترک نقش قربانی را بازی کنند و به یکدیگر مدام یادآوری کنند که او خطا کرده و زندگی آن ها را خراب کرده است اما انجام این کار باعث می شود که طرف مقابل دیگر انگیزه ای برای بهتر شدن نداشته باشد و شما هم برای همیشه قربانی باقی بمانید.

روی چیز های مثبت تمرکز کنید

قطعا همسر شما مانند خودتان در کنار ایراداتی که دارید، چیز های خوب زیادی هم دارد. شما می توانید جنبه های مثبت او را ببینید و به خاطر چیز های مثبتی که دارد با او زندگی کنید و زندگی تان را بهبود ببخشید و با دیدن چیز های مثبت، حال بهتر و حس بهتری نسبت به او پیدا کنید.

زوج

با افرادی معاشرت کنید که رابطه خوبی با همسرشان دارند

بعضی از الگو های منفی در روابط دیگران روی شما تاثیر گذار هستند . پس محیط اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که در رابطه شان حال خوبی دارند و ارزش رابطه را می دانند تا بتوانید از آن ها الگوی مثبت بگیرید.

عشق را انتخاب کنید و بس

شما دو راه پیش رو دارید یا این که تمام اتفاقات خوب را کنار بگذارید و به فکر لجبازی و انتقام باشید یا اینکه عشق را انتخاب کنید و برای زندگی خود تلاش کنید . قطعا از انتخاب عشق پشیمان نمی شوید و می توانید دوباره حال خوب را به رابطه تان تزریق کنید .

نشان دهید که شادی همسرتان مهم است

برای این که همسر خود را خوشحال کنید و اعتماد او را جلب کنید، سعی کنید محبت تان را ابراز کرده و طوری رفتار کنید که بفهمد خوشحالیش برای شما اهمیت دارد و همین باعث افزایش صمیمیت بین تان می شود.

زوج

رابطه خود و همسرتان را اولویت قرار دهید

فرقی ندارد که چه اولویت هایی در زندگی دارید. در هر صورت رابطه شما با همسرتان باید اولویت زندگی تان باشد و مهم تر از کار، بیزنس، تجارت ، فرزندان، خانواده ها و علایق تان باشد.

برای همسرتان دعا کنید

زمانی که برای همسرتان دعا می کنید، یعنی به طور ناخودآگاه برایش انرژی مثبت می فرستید . این انرژی مثبت باعث می شود که او حس بهتری نسبت به شما پیدا کند . پس هرگز قدرت انرژی را دست کم نگیرید.

راه حل اونایی که از زندگی مشترک خسته شدن

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی