سلامت هارد اکسترنال
اگر هارد اکسترنال و یا فلش مموری جدیدی را خریداری کرده اید و می خواهید از سلامت آن مطمئن شوید، می توانید از برنامه های مختلف در این زمینه کمک بگیرید.

چگونه سلامت هارد و فلش مموری را تست کنیم؟

فلش مموری ها و هارد اکسترنال ها بدون شک یکی از مهم ترین ابزارها برای نگهداری اطلاعات و فایل های مختلف می باشند که از سال های گذشته تاکنون حضور فعال داشته اند و توانسته اند تا نقش مهمی را ایفا کنند. با این وجود این ابزارها هم مشکلات بخصوص خود را نیز دارند و گرچه شما هزینه زیادی برای آنها می کنید، اما گاها ممکن است در شرایط مختلفی آسیب ببینند و در کنار هزینه ای که برای خرید آنها کرده اید، اطلاعات خود را از دست خواهید داد. از این رو اگر تصمیم به بررسی فلش مموری یا هارد اکسترنال خود دارید، در این گزارش شما را با ابزارهای کاربردی آشنا خواهیم ساخت. همراه ما باشید.

1. ابزار Check Flash

نرم افزار Check Flash یکی از ابزارهای ساده و البته سریع برای تست سلامت فلش مموری و هارد اکسترنال می باشد که در میان برنامه هایی که در این لیست وجود دارند، بی شک یکی از معروف ترین ها می باشد. لازم به ذکر است که این ابزار 3 بخش در Access type (نحوه دسترسی) و 6 بخش در Action type (نحوه اجرا) دارد که شما با انتخاب هر گزینه می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید که ابتدا باید فلش را به کامپیوتر متصل کنید و سپس در برنامه Check Flash، آنرا لود کنید. همچنین این ابزار می تواند سرعت فلش مموری را نیز بررسی کند.

تست سلامت فلش

2. ابزار RMPrepUSB

اگر به دنبال فرمت کردن، پارتیشن بندی و ایجاد بوت لودر در فلش مموری هستید، بدون شک برنامه RMPrepUSB می تواند یکی از بهترین ابزارهای ممکن در این زمینه باشد که به بهترین شیوه ممکن می تواند به شما کمک کند. اما لازم به ذکر است که این ابزار در بخش خواندن و نوشتن فلش مموری و هارد اکسترنال زیاد موثر نیست و عملکرد متوسطی دارد و بیشتر تمرکز آن در بخش پارتیشن بندی می باشد. اما یک نکته دیگر نیز وجود دارد که توصیه می شود قبل از استفاده از این برنامه، حتما از تمام فایل های خود بکاپ بگیرید چرا که به احتمال زیاد فایل های شما در طی این فرایند حذف خواهند شد. همچنین برای تست فلش یا هارد اکسترنال باید گزینه Quick size Test را انتخاب کنید.

سلامت هارد اکسترنال

3. ابزار تست فلش و هارد اکسترنال فیک

اگر فلش یا هارد اکسترنالی که خریداری کرده اید را مطمئن نیستید که اورجینال می باشد، می توانید با استفاده از ابزار Fake Flash Test اقدام به بررسی فلش مموری خود کنید و از صحت و سلامت و اورجینال بودن آن مطملع شوید. از این رو اگر هدف شما این می باشد، توصیه می شود صرفا همین برنامه را دانلود و نصب کنید و سایر برنامه هایی که معرفی کرده ایم را تست نکنید.

تشخیص فلش فیک

4. ابزار H2testw

اما یکی دیگر از ابزارهایی که تصمیم به معرفی آن داریم، ابزار H2testw می باشد که مخصوص تست سلامت هارد اسکترنال و فلش مموری می باشد که در فهرست ما جای گرفته است. استفاده از این برنامه بسیار ساده می باشد و نیازی به انجام کارهای بسیار سخت و دشوار نیست. ابتدا زبان انگلیسی را انتخاب کنید و سپس از بخش Select target، فلش مموری یا هارد اکسترنال مدنظر خود را انتخاب کنید و سپس گزینه تست را انتخاب نمایید تا فرایند تست برای شما شروع شود.

ابزارهای تست سلامت هارد اکسترنال و فلش مموری

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : فلش مموری
وبگردی