عادات صبحگاهی
ممکن است در میان عادات رایج صبحگاهی رفتار های اشتباهی را انجام دهید که روز شما را خراب کنند. با اطلاع و ترک این عادات مخرب روزتان را پرانرژی تر ادامه دهید.

عادات رایج صبحگاهی که تمام روزتان را نابود می کند

همه ما وقتی که صبح از خواب بیدار می شویم، عاداتی داریم که هر روز آن را تکرار می‌ کنیم. این عادات در افراد مختلف؛ متفاوت است اما شاید خودمان خبر نداشته باشیم که بعضی از عادات رایج صبحگاهی هستند که ما را نابود می‌ کنند و باید هرچه سریع تر آن ها را کنار بگذاریم تا بتوانیم یک روز خوب و پر انرژی را تجربه کنیم. پس در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا این عادات را به شما معرفی کنیم.

نگاه کردن به گوشی موبایل

این روزها اولین کاری که افراد بعد از بیدار شدن انجام می‌ دهند، این است که به صفحه موبایل خود نگاه می‌ کنند که این کار بسیار سمی محسوب می‌ شود، به چشمان تان آسیب وارد می‌ کند و سطح خلاقیت و بهره ‌وری را کاهش می‌ دهد؛ پس بهتر است که اول از خواب بیدار شوید، از جای تان بلند شوید، کمی آب گرم بخورید، صورت خود را بشویید، کمی داخل بالکن بایستید یا بنشینید یا کنار پنجره باز با هوای تازه تنفس کنید. یک الی دو ساعت برای خودتان زمان بگذارید و بعد به سراغ گوشی موبایل، شبکه‌ های اجتماعی و چک کردن ایمیل های تان بروید.

کار با موبایل

نادیده گرفتن صبحانه

بسیاری از افراد این کارِ بد را انجام می‌ دهند؛ یعنی دیر از خواب بیدار می شوند، یک قهوه یا چای را به عنوان صبحانه می‌ خورند و دیگر هیچ چیزی نمی خورند تا زمان ناهار فرا برسد؛ اما باید بدانید که خوردن صبحانه سالم مثل خوردن یک عدد تخم‌مرغ، نان تست، جو دوسر یا میوه‌ های تازه به شدت برای سلامت و انرژی بدن در طول روز ضروری است.

به تاخیر انداختن کارها

وقتی که صبح فرا می رسد، بسیار مهم است که شما برای روزتان برنامه ریزی کنید و طبق آن پیش بروید و کارهایتان را به تاخیر نیندازید؛ حتی اگر جمعه است و تعطیل هستید، باز هم باید سریعاً به سراغ کار های خود بروید. اگر کارتان را به تاخیر بیندازید، نتیجه بدِ آن را می بینید.

برنامه ریزی

حمام نکردن

اکثر افراد دوست دارند که صبح ها قبل از شروع روز حمام کنند تا احساس تازگی به دست بیاورند اما این کار را انجام نمی‌ دهند. توصیه ما این است که حتماً اینکار را بکنید. انجام این کار باعث می‌ شود که هورمون‌ های سالم در بدن تان تولید شود و روز خود را با انرژی بیشتری آغاز کنید.

افکار منفی

هرگز بعد از بیدار شدن به فکر های منفی خود اهمیت ندهید. مدیتیشن کنید و با خودتان نجوا های مثبت داشته باشید. برای چیز های خوبی که در زندگی دارید، شکر گذار باشید. روی نعمت های زندگی خود حساب کنید و خوش بین باشید‌. افکار منفی هنگام‌ صبح همیشه انگیزه تان را از بین خواهد برد و انرژی برای ادامه روز نخواهید داشت.

5 عادت رایج صبحگاهی که مخفیانه نابودت میکنه

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : عادت های بد
وبگردی