سنگ های ریل قطار

چرا مسیر ریل قطار پر از سنگه؟

کد مطلب : 77785زمان مطالعه : 2 دقیقه
مسیر قطار را که نگاه کنیم می بینیم که ریل ها هستند و یک عالمه سنگ ریزه که زیر ریل ریخته شده است. به طور حتم این سئوال به ذهن شما هم خطور کرده که چرا زیر ریل آهن سنگ می ریزند؟

 دلیل پر از سنگ بودن مسیر ریل قطار

مسافرت کردن با قطار یک تجربه هیجان انگیز است و باعث می شود که تجربه های زیادی داشته باشید. همچنین بتوانید از طبیعت زیبا در مسیر لذت ببرید اما به نظرتان چرا مسیر ریل قطار از سنگ تشکیل شده است ؟ آیا تا به حال به علت آن فکر کرده اید؟

سنگ ریزه

ویژگی سنگ های ریل قطار

قبل از هر چیز باید گفت سنگ هایی که در مسیر ریل قطار وجود دارند، کمی منحصر به فرد هستند.

این سنگ ها معمولا حالت مستطیل شکل دارند. نام های مختلفی به آن ها تعلق می گیرد. گاهی اوقات چوب هم لابلای آن ها دیده می شود و باعث می شود که سطح ریل قطار بالا نگه داشته شود و فضای آن سطح با قطار متناسب باشد.

علت این که این سنگ ها زاویه دار هستند، این است که اگر سنگ های گرد و مسطح و بدون زاویه را در ریل قطار قرار دهیم، آن ها به راحتی می چرخند و ممکن است از مسیر ریل خارج شوند و نمی توانند کار اصلی خود را انجام دهند . به همین دلیل برای این که مطمئن شوند، سنگ ها در مسیر خود باقی می مانند، باید از سنگ های زاویه دار استفاده کنند.

 سنگ های ریل قطار

علت  وجود سنگ در ریل قطار

این سنگ ها اهداف مختلفی را دنبال می کنند. اول از همه این که در جای خود می مانند تا قطار های خیلی سنگین بتوانند از روی آن ها عبور کنند. در واقع یک نقش ابزاری برای حرکت قطار ها دارند. یکی دیگر از جنبه های مهم استفاده از این سنگ ها این است که آب های موجود در ریل قطار را به خود جذب می کنند اما یکی از مهم ترین اهداف آن ها این است که لرزش قطار را کاهش می دهند ؛ مخصوصا زمانی که لوکوموتیوها در بالاترین سرعت ممکن هستند.

چرا مسیر ریل قطار پر از سنگهای ریز و درشته ؟

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
برچسب : آیا میدانید
وبگردی