تولد
قطار

معرفی قطارهای مسیر تهران مشهد

کد مطلب : 90620زمان مطالعه : 4 دقیقه
امروزه برای سفر با قطار انتخاب‌های متنوعی داریم. برای این‌که بتوانید بهترین قطار را انتخاب کنید باید با انواع قطار‌های آن‌مسیر آشنا باشید. اگر می‌خواهید برای سفر خود، قطار تهران مشهد را انتخاب کنید بهتر است این‌مطلب را تا پایان مطالعه کرده و با قطار‌های آن آشنا شوید.

سفر به مشهد با قطار

قطار یکی از وسیله‌های محبوب برای سفر است. حتی افرادی که دوست دارند مسیر را سریع‌تر طی کنند نیز خیلی وقت‌ها قطار را به‌خاطر کنسلی‌ها و تاخیر‌های کمتر ترجیح می‌دهند. یکی از مسیر‌های پر‌طرف‌دار که مسافران زیادی با قطار آن را طی می‌کنند، مسیر تهران به مشهد و بر‌عکس آن است. 
قطار‌های زیادی روزانه در این‌مسیر فعالیت کرده و افراد را جا‌به‎جا می‌کنند. اگر بخواهید بلیط خود را رزرو کنید و تفاوت انواع قطار‌ها را ندانید کمی سر‌در‌گم خواهید شد. در این‌مقاله می‌خواهیم کار شما را آسان کرده و انواع قطار‌ تهران مشهد را توضیح دهیم. این‌که کدام‌یک برای شما و همراهان مناسب‌تر است به شرایط و خواسته‌های شما بستگی دارد. ما سعی می‌کنیم در توضیحات خود نکات مهم برای انتخاب هر‌نوع را بیان کنیم.

قطار زندگی

اگر بخواهید بلیط قطار علی بابا رزرو کنید، باید یکی از انواعی که در این‌مقاله می‌بینید را برای سفر انتخاب کنید. قطار زندگی قطاری پنج‌ستاره است با بهترین امکانات و خدمات در طول مسیر در خدمت شما خواهد بود. 
یکی از قطار‌هایی که اغلب مسافران از آن رضایت داشته و آن را به مسافران بعدی پیشنهاد می‌کنند، قطار زندگی است. تقریبا همه چیز در این‌قطار به بهترین حالت آماده شده است. کارکنان قطار آموزش‌دیده هستند و سفر خوبی را با آن‌ها تجربه خواهید کرد. 
کوپه‌های قطار برای چهار نفر ظرفیت دارند و اگر تعداد شما از چهار نفر کمتر باشد، می‌توانید کوپه را برای راحتی بیشتر دربست رزرو کنید. رستوران دوطبقه قطار و کتابخانه‌ای برای خرید یا اجاره کتاب نیز به شما این‌حس را می‌دهند که در شهر کوچکی در حال حرکت هستید.

قطار فدک

یکی از قطار‌های محبوب و معروف که هنگام خرید بلیط قطار علی بابا با آن برخورد می‌کنید، قطار فدک است. با جستجویی ساده تصاویر خوبی از این‌نوع قطار می‌بینید. قطار‌های فدک لقب هتل متحرک را دارند و این‌موضوع به دلیل راحتی و ایمنی سفر با آن‌ها است. 

قطار اتوبوسی

قطار‌های فدک کلاس‌های مختلفی دارند و شما متناسب با بودجه و نوع سفر خود باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. پذیرای خوب و رفتار مناسب کارکنان قطار حس خوبی را به مسافران می‌دهد و مسیر را به بخش لذت‌بخشی از مسیر تبدیل می‌کند. 
اگر دوست دارید سفر لوکسی به مشهد با قیمتی مناسب داشته باشید، قطار‌های فدک یکی از بهترین انتخاب‌های شما خواهند بود. برای احضار مهماندار کافی است از دکمه‌ای که در کوپه برای این‌کار در‌نظر گرفته شده کمک بگیرید.

قطار پردیس

اگر دوست دارید مسیر سفر را با سرعت بالایی طی کنید، بهتر است قطار سریع‌السیر پردیس را به‌‍عنوان قطار تهران مشهد انتخاب کنید. قطار پردیس عنوان سریع‌ترین قطار موجود در مسیر تهران مشهد را دارد. اغلب قطار‌های دیگر سرعتی معادل 120 کیلومتر در ساعت دارند. 
قطار پردیس مسیر را با سرعت 180 کیلومتر در ساعت طی می‌کند. اگر بخواهیم مثالی ساده برای درک این‌موضوع داشته باشیم باید بگوییم که اگر بقیه قطار‌های معمولی مسیر تهران مشهد را در 12 ساعت طی کنند، شما می‌توانید با 8 ساعت به مشهد برسید. چهار ساعت ذخیره زمان برای افراد بسیاری ارزشمند است و آن‌ها را به خرید بلیط قطار پردیس ترغیب می‌کند.

قطار سیمرغ

قطار ویژه و خوب دیگری که در مسیر تهران مشهد فعال است و مسافران را جا‌به‌جا می‌کند، قطار سیمرغ است. قطار سیمرغ فقط هشت کوپه دارد و در کوپه‌ها امکانات و خدمات مناسبی را برای مسافران فراهم کرده است. رستوران و بوفه قطار نیز با منوی خوب و کاملی آماده پذیرایی از مسافران هستند.

قطار فدک

قطار غزال

برای سفر به مشهد و خرید بلیط قطار علی بابا در این‌مسیر،  یکی از قطار‌های شیک، قطار غزال است. صندلی‌ها راحت و محیطی تمیز به‌همراه خدمات مناسب مواردی هستند که در این‌قطار با آن‌ها برخورد خواهید داشت. کوپه‌های قطار چهار‌نفره هستند و برای سفر‌های خانوادگی انتخاب مناسبی به‌شمار می‌روند. پذیرایی مناسبی به‌صورت رایگان در قطار انجام می‌شود. راحتی در مسیر یکی از ویژگی‌هایی است که در قطار غزال آن را تجربه خواهید کرد.

دیگر قطار‌های مسیر تهران مشهد

در قسمت‌های قبل تعدادی از قطار‌های مسیر تهران مشهد را معرفی کردیم. اگر می‌خواهید برای سفر خود به مشهد، از قطار تهران مشهد استفاده کنید، بهتر است ابتدا به سایت علی بابا مراجعه کنید. بعد از جستجوی مقصد در قسمت خرید بلیط قطار، قطار‌های موجود را مشاهده کنید. 
حال این ‌امکان را دارید که به مقایسه قطار‌ها پرداخته و قطار مناسبی را برای خود و هم‌سفران‌تان رزرو کنید. قطار‌های دیگری هم در این‌مسیر فعالیت می‌کنند که بهتر است در لیست بررسی شما باشند. این‌قطار‌ها عبارت‌اند از:

  • قطار غدیر
  • قطار نور‌الرضا
  • قطار اتوبوسی ماهان
  • قطار شهاب

هر‌یک از این‌قطار‌ها ویژگی‌ها و طرف‌داران خاص خود را دارند. این‌که کدام‌یک از قطار‌ها بهتر است به شرایط شما بستگی دارد. قطار غدیر که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از محبوب‌ترین قطار‌های این‌مسیر است. 

قطار اتوبوسی نیز به دلیل نوع ساختار آن قیمت کم‌تری دارد و برای افرادی که به سفر‌های کاری می‌روند یا دوست دارند هزینه کمتری پرداخت کنند، مناسب به نظر می‌رسد. شما برای سفر از تهران به مشهد کدام قطار را انتخاب می‌کنید؟

معرفی قطارهای مسیر تهران مشهد

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی