ترجمه رسمی
برای ویزای تحصیلی اولویت با مدارک تحصیلی شما است و اولین مدارکی که بررسی می شود دانش نامه، مدارک مرتبط با همایش ها و مقالات و ریزنمرات و سایر مدارک تحصیلی است.

ترجمه رسمی در ویزای تحصیلی چه تأثیری دارد؟

دارالترجمه رسمی دفتری با مجوز قوه قضاییه و زیر نظر مترجم رسمی است که ترجمه ی مدارک به زبان کشور مقصد را تائید، مهر و امضا می کند. این مترجم کسی است که در آزمون مترجمی رسمی نمره قبولی را کسب کرده و در زبان انگلیسی، ایتالیایی، ترکی استانبولی، آلمانی، عربی و یا هر زبانی که در آزمون آن شرکت کرده است تبحر و مهارت دارد. دارالترجمه ها عموماً مدارک و اسناد، قراردادها و سایر متون دارای ارزش حقوقی و قضایی را ترجمه می کنند زیرا ترجمه مدارک به صورت رسمی در واقع تأییدیه ای برای صحت و سلامت آن ها است و با این شیوه اعتبار آن ها حفظ می شود. بهتر است برای گرفتن ویزای تحصیلی مدارک تحصیلی خود را با ترجمه رسمی، و سایر مدارک را در صورت لزوم با ترجمه رسمی و تأییدیه هایی که درخواست می شود برای دانشگاه موردنظر خود ارسال کنید.

ترجمه مدارک تحصیلی

 برای ویزای تحصیلی اولویت با مدارک تحصیلی شما است و اولین مدارکی که بررسی می شود دانش نامه، مدارک مرتبط با همایش ها و مقالات و ریزنمرات و سایر مدارک تحصیلی است.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که برخی سفارت ها ترجمه ی رسمی به زبان همان کشور را قبول می کنند. مثلا برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا باید مدارک خود را در دارالترجمه ایتالیایی مورد تایید سفارت ایتالیا، به زبان ایتالیایی ترجمه کنید.

چرا مدرک موقت قابل ترجمه نیست

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور دیگری دارند پس از اتمام تحصیلات مدارکی مانند دانشنامه و ریزنمرات خود را برای ترجمه و ارسال به دانشگاه مورد نظر خود به دارالترجمه می دهند ولی مدرکی که بلافاصله بعد از تحصیل به عنوان مدرک موقت به فرد داده می شود اصل مدرک تحصیلی و در واقع دانشنامه مورد تائید نیست. از مدرک موقت برای کار در ایران استفاده می شود و این برگه قابل ترجمه نیست و برای ترجمه مدارک تحصیلی باید مراحل موردنیاز هر دانشگاه طی شده و اصل مدرک برای ترجمه رسمی به دارالترجمه ارسال شود. تأییدیه وزارت امور خارجه نیز بر روی اصل مدرک انجام می شود.
دارالترجمه رسمی

مدارک تحصیلی موردنیاز برای ادامه تحصیل در خارج از ایران

هر دانشگاه و کشوری مدارک خاصی را برای قبول یا رد درخواست پذیرش در نظر دارد ولی اصلی ترین مدرکی که هر دانشگاه به صورت ترجمه شده درخواست می کند، مدرک تحصیلی است. اصل این مدرک که در ایران با نام دانشنامه شناخته می شود برای ترجمه رسمی به هر زبانی که درخواست داشته باشید در دارالترجمه دریافت و ترجمه می شود. اصولاً مدرک تحصیلی و سایر مدارک را به دارالترجمه انگلیسی ارائه می دهند که به زبان بین المللی است که در همه دانشگاه ها قابل دریافت است اگرچه دانشگاه هایی با زبان چینی یا روسی و فرانسوی ترجیح می دهند مدارک را به زبان خود دریافت کنند ولی معمولاً مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی را نیز می پذیرند.

دانشنامه، ریزنمرات (که در آن فهرستی از تمامی دروسی که در دانشگاه گذرانده اید وجود دارد)، گواهی نامه های دانشگاهی و آکادمیک و نامه هایی که از طرف اساتید برای دانشگاه نوشته می شود بخشی از این مدارک است. در میان مدارک دانشگاهی اگر گواهینامه شرکت در همایش یا سمینار نیز وجود داشته باشید می تواند ترجمه شود.

مدارک تحصیلی

مدارک اصلی که در دارالترجمه برگردان می شود

شناسنامه و کارت ملی، دانشنامه و گواهینامه رانندگی، گواهینامه های تخصصی، سند تجرد یا ازدواج، اسناد املاک، قراردادها و دفترچه بیمه، کارت واکسن و ... مدارکی است که برای مهاجرت تحصیلی از شما درخواست می شود و البته که باید به این موارد تمامی مدارک تحصیلی خود را نیز بیفزایید. بهتر است که یکباره تمامی مدارک را به دارالترجمه ارسال کنید و مواردی که به تأییدیه دادگستری یا وزارت امور خارجه نیاز دارد را اعلام کنید تا ترجمه ها را در یک زمان دریافت نمایید. در نظر داشته باشید که دارالترجمه انگلیسی مدارک را به زبان انگلیسی برگردان می کند و اگر تقاضا دارید به زبان دیگری ترجمه شود باید به دارالترجمه مربوطه مراجعه کنید. دارالترجمه ترکی استانبولی مدارک شما را به ترکی استانبولی ترجمه می کند و این ترجمه رسمی مورد قبول سازمان ها و دانشگاه های ترکیه است.

ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و دانشگاهی در پذیرفته شدن در دانشگاه ها نقش مهمی دارد و بهتر است تمامی مدارک خود را برای ترجمه ارسال کنید. ممکن است پس از طی شدن مسیر و ترجمه رسمی و ارسال مدارک به دانشگاه و بررسی این مدارک توسط دانشگاه نقصی در پرونده شما وجود داشته باشد و دانشگاه بخواهد مجدد مدارک جامانده را برای ترجمه رسمی و ارسال به دارالترجمه بفرستید و ارسال کنید در این صورت زمان خود را ازدست داده اید، حتماً تأییدیه های درخواستی را برای ترجمه مدارک تحصیلی دریافت کنید تا زمان را در این مورد نیز از دست ندهید.

ترجمه رسمی در دارالترجمه رسمی مرکزی تهران

مجموعه ی دارالترجمه رسمی مرکزی تهران، با سال ها تجربه در زمینه ترجمه های رسمی سرنوشت ساز به همه ی زبان های زنده ی دنیا و زیر نظر قوه قضاییه، یکی از نخستین دارالترجمه های رسمی آنلاین کشور است که در جهت ارائه و تسهیل کلیه ی خدمات دارالترجمه رسمی، راه اندازی شده است. در حال حاضر می توانید به صورت آنلاین و غیرحضوری، از طریق وب سایت دارالترجمه مرکزی سفارش ترجمه رسمی خود را ثبت و پیگیری نمائید.
برخی از خدمات دارالترجمه رسمی مرکزی تهران:
  • ترجمه فوری یک روزه
  • ترجمه رسمی فوری به همه زبان ها
  • پیک معتمد و رایگان به صورت نامحدود
  • امکان ارسال اسکن مدارک از طریق سایت و شبکه های اجتماعی
  • خدمات 24 ساعته آنلاین و کاملا غیر حضوری
  • مشاوره رایگان 24 ساعته به مشتریان
  • اطلاع رسانی از تمامی مراحل ترجمه ی رسمی اسناد و مدارک
همچنین دارالترجمه ی رسمی مرکزی نسخه های دوم را به صورت مادام العمر با 75 درصد تخفیف به مشتریان خود ارائه می کند.
 

تأثیر ترجمه رسمی در اخذ ویزای تحصیلی

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی