وسایل سفر
معمولا در سفرهای طولانی مدت، میزان وسایل شخصی که همراه فرد است، بیش از سفرهای کوتاه مدت یکی دو هفته‌ای است. با این حال، دقت در همراهی وسایل ضروری سفر، هم از جنبه بهداشتی اهمیت دارد و هم در بودجه سفر تاثیر گذار است.

وسایل ضروری سفر برای آقایان را بشناسید!

سفر در عصر پسا کرونا

زمانی‌که این گفتار را مطالعه می‌کنید، هم در ایران و هم در نقاط مختلف جهان، شاهد کاهش شیوع سویه‌های مرگبار ویروس کووید 19 هستیم و به نظر می‌رسد که اگر کرونا تمام هم نشده باشد، حداقل در حال حاضر، روند کشنده قبل را نداشته اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است. رعایت فاصله اجتماعی، شستن دست‌ها در زمانی‌که به وسایل عمومی دست می‌زنیم و هم‌چنین ماسک زدن در جاهایی که خیلی شلوغ است از جمله اتوبوس و مترو.

چه هر 4 دوز واکسن ضد کرونا را تزریق کرده باشید چه نکرده باشید، حالا حالا ها بایستی مراقب بازگشت ویروس مرگبار کووید 19 باشید و اصلا این ویروس را دست کم نگیرید. در بهترین حال می‌تواند شما را مبتلا کند و مدتی از کار و زندگی عقب بیفتید. عوارض ناگوار ویروس روی سیستم عصبی، می‌تواند در آینده، مشکلات بسیاری را برای فرد مبتلا به ارمغان آورد.

لذا در سفر، هم‌چنان ماسک یک بار مصرف به تعداد کافی همراه داشته باشید. هم‌چنین پد الکلی و هم‌چنین الکل برای ضد عفونی. اصلا در سفر در عصر پسا کرونا، مسائل بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی را از دستور کار خارج نکنید.

پس یکی از ضروری‌ترین وسایلی که حتما آقایان در سفر با خود همراه داشته باشند، ماسک معمولی یا سه بعدی، پد الکلی و الکل کوچک است که در جیب یا کیف دستی جا می‌شود. در صورتی‌که با بلیط هواپیما به نقطه‌ای از جهان سفر می‌کنید که هم‌چنان ورود به آن‌جا نیازمند داشتن کارت واکسن ترجمه شده رسمی است، این کارت نیز با خود همراه ببرید.

اسکن پاسپورت و روادید

اگر سفر شما به خارج از کشور است، توصیه می‌کنیم که حتما، اسکن صفحه اول پاسپورت خود را همراه خود به صورت اینترنتی یا پرینت شده داشته باشید تا در صورتی‌‌که پاسپورت شما گم شد، بتوانید با مراجعه به پلیس کشور مربوطه، به سفارت ایران در آن کشور راهنمایی شده و درخواست پاسپورت جدید کنید.

اگر با روادید وارد یک کشور شدید، حتما اسکن یا پرینت عکس روادید را نیز در کیف دستی یا محل اقامت خود نگهداری کنید و در حفظ ان کوشا باشید. در صورتی‌که پاسپورت شما گم شد، می‌توانید با دریافت پاسپورت جدید و نشان دادن روادید به پلیس کشور مربوطه، جواز رسمی و معتبر تردد در آن کشور را دریافت کنید. نداشتن این 2 برگه بسیار مهم در سفرهای خارجی برای هموطنانی که پاسپورت خود را گم می‌کنند، از اوجب واجبات است.

ارز نقدی همراه داشته باشید

حتی اگر کارت بانکی بین‌المللی معتبر دارید یا در مدت اقامت در خارج از کشور، در خانه دوستان و آشنایان اقامت دارید، حتما مقداری ارز به صورت نقدی همراه داشته باشید و آن را در کیف دستی در خانه یا محل اقامت خود قرار دهید تا در صورتی‌که با مشکل کارت بانکی با دزدیده شدن کارت بانکی مواجه شدید، بتوانید با مراجعه به ارز نقدی که قبلا نگهداری کردید، مشکل خود را تا حدی رفع کنید. پول نقد خود را در چمدان نگهداری نکنید.

همراه داشتن مقداری ارز معتبر به صورت نقدی، می‌تواند بخشی از استرس شما را کاهش دهد. یکی از وسایلی که حتما همراه مسافران به خصوص آقایان سرپرست خانوار در سفرهای خارجی هستند، همراه داشتن ارز نقدی کشوری است که به آن سفر کرده‌اند. این ارز نقدی، می‌تواند در مراجعه به مراکز درمانی یا پرداخت‌های فوری و اضطراری، کمک حال خوبی باشد.

چک لیست سفر

 حوله و مسواک و صابون

سعی کنید حتی اگر به هتل‌های لوکس و لاکچری در نقاط مختلف جهان سفر می‌کنید، حوله و مسواک و صابون شخصی خود را همراه داشته باشید. اگر چه حوله‌های یک بار مصرف یا قابل شست‌وشوی تمییز ضد عفونی شده همیشه در مراکز اقامتی در دسترس مسافران است، اما به هر حال، بد نیست که حداقل یک حوله دستی متوسط تمییز و مسواک و صابون نو همراه شما باشد.

اگر اهل صابون زدن نیستید، بدن شوی خوبی را که همیشه استفاده می‌کنید، در ظرف مناسبی ریخته و مقداری از آن را همراه داشته باشید یا یک بدن شو استفاده نشده را با خود همراه ببرید. البته معمولا مایعات را نمی‌توان داخل ساک دستی گذاشت و وارد کابین هوایپما کرد و باید در بخش بار هواپیما نگهداری شود.

اگر سفر شما به مقصدهای داخلی و خارجی زیاد نیست، مناسب است که خمیردندان خود نیز همراه داشته باشید تا در زمان رسیدن، 2 وعده مسواک زدن را از دست ندهید.

مسواک و خمیردندان، یکی از ضروری‌ترین وسایلی است که در سفر بهتر است همراه آقایان باشید.

ریش تراش و خمیر ریش

ریش‌تراش از شخصی‌ترین وسایل آقایان است که همیشه به آن نیاز دارند. ریش‌تراش و خمیر ریش را همواره با خود داشته باشید و از استفاده از ریش‌تراش اشتراکی اکیدا خودداری کنید تا از انتقال آلودگی‌های پوست صورت دیگران به پوست خود اجتناب کنید.

شماره تلفن نزدیکان

هیچ‌وقت زیاد از حد به هوش و ذکاوت خود اعتماد نکنید. هم‌چنین فکر نکنید که گوشی تلفن همراه هوشمند مجهز و گران قیمت و پر کاربرد شما، همیشه با شما خواهد بود. شاید دزدیده شد و به هر علتی، شما فهرستی از شماره تلفن های ضروری دوستان و آشنایان در شهر محل زندگی یا موطن خود را نداشته باشید. لذا شماره تلفن نزدیکان را داخل یک دفتریادداشت نوشته یا در داخل رایانه شخصی خود نگهداری کنید تا اگر به هر دلیل، دسترسی به گوشی تلفن همراه شخصی خود نداشتید، بتوانید شماره تلفن نزدیکان در نقاط مختلف جهان را برای تماس فوری، در اختیار داشته باشید.

باطری یدکی گوشی و کابل شارژ

اگر گوشی تلفن همراه شما، باطری یدکی دارد، آن را در سفر با خود همراه داشته باشید تا در صورت خرابی باطری گوشی، این وسیله ارتباطی مهم در سفر را از دست ندهید. حتما کابل شارژ مخصوص گوشی موبایل و رایانه شخصی خود را همراه داشته باشید و به امکانات شهر و مسیر عزیمت، اعتماد نکنید. مخصوصا اگر در روزهای منتهی به تعصیلات رسمی و مذهبی در داخل یا خارج از کشور، عازم سفر هستید و احتمالا به سختی بتوانید باطری یدکی موبایل و کابل شارژ معتبر با کیفیت مرتبط با تجهیزات الکترونیکی خود را تهیه کنید.

کیف کمک‌های اولیه

کیف کمک‌های اولیه، چیزی خاصی نیست. اما بسیار اتفاق می‌افتد که همین وسایل معمولی داخل کیف کمک‌های اولیه، می‌تواند مرهمی بر جراحات در سفر باشد. مخصوصا در کوهنوردی و جنگل‌گردی. چسب زخم و پماد ضد سوختگی و پد تمییز الکلی و پنس کوچک و خلاصه هر چیزی که در کیف کمک‌های اولیه هست، در سفر به درد شما خواهد خورد. سعی کنید این کیف را همراه داشته باشید تا به نخستین مرکز درمانی در شهر مقصد برسید.

کیف زیر لباس کوچک

منظور از کیف زیر لباسی کوچک، کیفی است که بند بزرگ داشته و محفظه کوچک آن، امکان قرار گیری مقداری ارز و کارت شناسایی و پاسپورت و غیره را به شما می‌دهد و زیر لباس هم هست و دیده نمی‌شود. در سفرهای خارجی به خصوص به نقاطی که خبرهای دزیدن وسایل همراه مسافر زیاد شنیده می‌شود، همراه داشتن کیف زیر لباس کوچک را توصیه می‌کنیم.

جوراب یدکی

جوراب برای آقایان یک پوشش مهم است. متناسب با کفش و شلوار، جوراب متناسب همراه خود داشته باشید و سعی کنید چند مورد با خود در سفر ببرید تا در صورت پارگی، از جوراب‌های همراه، استفاده کنید. به هر حال جوراب در ایران ارزان‌تر از خرید جوراب در نقاط مختلف جهان است. مخصوصا اگر در تخفیف‌ها خرید کرده باشید.

دارو و ضد آفتاب و عینک

اگر بیمار نیستید و در سلامت کامل به سر می‌برید، توصیه می‌کنیم که با نظر پزشک معالج خود، فهرستی از داروهایی که شاید در سفر مناسب شما باشد را همراه داشته باشید. مثل قرص ضد سرماخوردگی و ضد تهوع. البته همراه داشتن ضد آفتاب و عینک ضد آفتاب مناسب و با کیفیت، در فهرست وسایلی است که آقایان حتما باید در سفر با خود همراه داشته باشند تا از آسیب پوستی و چشمی جلوگیری شود.

وسایل ضروری سفر برای آقایان کدام است؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی