دندان درد
در طول سفر ممکن است مشکلات مختلفی پیش بیاید که برای هیچ‌کدام از آن‌ها آمادگی لازم را نداشته باشید. به‌طور مثال گم شدن چمدان‌ها، بیماری یا حتی یک دندان درد ساده به‌راحتی می‌توانند لذت‌های سفر را از بین ببرند.

دندان درد در سفر و نقش بیمه

در طول سفر ممکن است مشکلات مختلفی پیش بیاید که برای هیچ‌کدام از آن‌ها آمادگی لازم را نداشته باشید. به‌طور مثال گم شدن چمدان‌ها، بیماری یا حتی یک دندان درد ساده به‌راحتی می‌توانند لذت‌های سفر را از بین ببرند.

داندانپزشکی در سفر

البته علاوه بر آنکه باید درد دندان و بیماری را تحمل کنید یا اینکه استرس و نگرانی ناشی از گم شدن چمدان‌ها را به دوش بکشید، هزینه‌های درمان و خسارت‌ها نیز باید اضافه کرد .تمام این موارد در کنار هم می‌توانند سفر را نامطلوب و ناخوشایند کنند. برای برطرف کردن این مشکل یکی از بهترین روش‌ها برخورداری از بیمه مسافرتی است.

در حال حاضر شرکت‌های بیمه متعددی تلاش می‌کنند تا پوشش‌های بیمه را به بهترین شکل در اختیار مسافران و بیمه پذیران قرار دهند. اما جالب است بدانید که شرکت گردشگری علی بابا برای رفاه حال بیشتر مسافران بیمه مسافرتی علی بابا را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد بنابراین درصورتی‌که همسفر علی بابا باشید به‌راحتی و بدون نیاز به مراجعه به شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانید از بیمه مسافرتی علی بابا برای پرداخت هزینه‌های مختلف مانند فوریت‌های دندانپزشکی، فوریت‌های پزشکی، فقدان چمدان یا سایر موارد استفاده کنید. در ادامه کمی بیشتر درباره بیمه مسافرتی علی بابا و مزایای آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

یک دندان درد ساده در سفر!

تفاوتی نمی‌کند که در سفر باشیم یا اینکه در شرایط معمولی روزمره دندان درد به سراغ ما بیاید؛ درهرصورت هزینه‌های دندانپزشکی در برخی موارد سرسام‌آور و بسیار زیاد هستند. البته زمانی که در سفر به سر می‌بریم، خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل، خرید سوغات و سایر تفریحات و گردش‌ها هزینه‌های متعددی روی دستمان می‌گذارد. در این میان اگر دندان درد به سراغمان بیاید نه‌تنها لذت زیادی از سفر و جاذبه‌های آن نمی‌چشیم، بلکه باید هزینه‌های بیشتری در طول مسافرت پرداخت کنیم. در این میان اگر از پوشش‌های بیمه تکمیلی برخوردار باشیم و به شهرهای کشور خودمان سفر کرده باشیم تامین هزینه‌های دندانپزشکی چندان سخت و دشوار نیست. اما در هنگام سفر به کشورهای خارجی شرایط استفاده از بیمه‌های درمانی داخلی و تکمیلی وجود ندارد. در این شرایط فقط می‌توان از بیمه مسافرتی علی بابا و سایر شرکت‌های بیمه‌ای معتبر استفاده کرد که پوشش‌های بیمه‌ای مناسبی برای مسافران در نظر گرفته باشند.

با استفاده از بیمه مسافرتی امکان پرداخت هزینه‌های ناشی از فوریت‌های دندانپزشکی، فوریت‌های پزشکی و سایر خسارت‌های وارد شده در سفر تا حد زیادی امکان‌پذیر است و خیال شما را از هزینه‌های سرسام‌آور دندانپزشکی در کشورهای خارجی راحت خواهد کرد.

مراجعه به پزشک

بیمه‌های مسافرتی چه خساراتی را پوشش می‌دهند؟

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که در هنگام سفر به کشورهای خارجی و تهیه بیمه مسافرتی امکان پوشش دهی چه نوع خسارت‌هایی وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت که بیمه‌های مسافرتی بر اساس میزان هزینه‌ای که برای خرید آن در نظر گرفتید، پوشش‌های متفاوتی دارند. اما به‌صورت کلی خسارت‌های احتمالی مانند مفقود شدن چمدان، مفقود شدن مدارک، فوریت‌های دندانپزشکی، نقص عضو، انتقال به مراکز درمانی، هزینه‌های پزشکی، هزینه‌های مفقودی یا تاخیر بار و... را پوشش می‌دهند. علاوه بر آن می‌توانید در بسیاری از موارد در هنگام بروز خطراتی مانند آتش‌سوزی، فوت شخص بیمه شده یا اعضای درجه یک خانواده او و همچنین بلاهای طبیعی مانند زلزله و سیل از پوشش بیمه مسافرتی استفاده کنید.

چرا بیمه مسافرتی مهم است؟

در حالت معمول اگر قصد سفر به شهرهای توریستی و گردشگری داخلی ایران را دارید شاید خرید بیمه مسافرتی چندان مهم به نظر نرسد. در این شرایط شما می‌توانید با در دست داشتن دفترچه بیمه خودتان بسیاری از هزینه‌های بیمه درمانی را پرداخت کنید. همچنین درصورتی‌که از بیمه‌های تکمیلی دیگری مانند بیمه عمر برخوردار باشید امکان جبران خسارت‌های دیگری در سفرهای داخلی تا حد زیادی فراهم می‌شود. اما در سفرهای خارجی داشتن بیمه مسافرتی یک موضوع الزامی است و اگر مسافران این بیمه را تامین نکرده باشند، امکان تهیه ویزا و شینگن برای آن‌ها وجود ندارد.

درعین‌حال اگر الزام تهیه بیمه مسافرتی را در سفرهای خارجی در نظر نگیریم بازهم داشتن این بیمه بسیار مهم است. به‌طور مثال اگر در کشورهای خارجی بیماری، فوریت‌های پزشکی، نقص عضو یا مواردی مانند این‌ها برای هر کدام از مسافران پیش بیاید هزینه‌های بسیار زیادی روی دست مسافر می‌گذارد. اما با دست با در دست داشتن بیمه مسافرتی به‌راحتی می‌تواند این هزینه‌ها را پوشش بدهد و با مشکلی مواجه نشود.

عوامل موثر در تعیین مبلغ بیمه مسافرتی

شرکت‌های بیمه برای تعیین مبلغ بیمه مسافرتی سه فاکتور مهم شامل سن مسافر، مدت سفر و مقصد سفر را در نظر می‌گیرند و بر این اساس نوع پوشش بیمه و تعیین قیمت آن متفاوت خواهد بود. به‌طور مثال مقصد سفر بر اساس مناطق جغرافیایی مختلف تقسیم‌بندی می‌شود و کشورها و مناطق جغرافیایی که از نظر خطرات و بلایای طبیعی درجه خطرپذیری بیشتری دارند، هزینه بیمه مسافرتی را برای مسافر افزایش می‌دهند. علاوه بر آن هر چقدر سن مسافر افزایش پیدا کند، به‌تناسب آن مبلغ بیمه مسافرتی نیز بیشتر می‌شود و درنهایت اینکه مدت سفر نیز بر اساس روز، ماه و سال در تعیین مبلغ بیمه موثر است و هر چقدر که مدت سفر بیشتر باشد مبلغ بیمه نیز به‌تناسب آن تعیین می‌گردد.

در پایان می‌توان به این نکته اشاره کرد که بیمه مسافرتی راهکاری هوشمندانه برای جبران خسارت‌های احتمالی است که در طول سفر برای مسافران ایجاد می‌شود. مسافران با این روش هوشمندانه می‌توانند آرامش و راحتی بیشتر را در شرایط اضطراری برای خود به ارمغان بیاورند و هزینه‌های و خسارات مختلف را به راحتی جبران کنند.

هزینه فوریت دندانپزشکی با بیمه مسافرتی

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی