مسافرت رفتن

خرید آنلاین بیمه مسافرتی

کد مطلب : 91277زمان مطالعه : 4 دقیقه
بیمه مسافرتی چیست و چه خدماتی ارائه میدهد؟ آیا خرید آنلاین بیمه مسافرتی دارای اعتبار است؟ در این مطلب با انواع بیمه‌های مسافرتی و انتخاب بیمه سفر مناسب خود، آشنا می‌شوید.

راهنمای خرید بیمه مسافرتی

خرید بیمه مسافرتی به مسافران آرامش و اطمینان بیشتری در سفر میدهد. در این مطلب سعی می‌کنیم به اهمیت خرید بیمه مسافرتی، مزایا، چگونگی انتخاب و تفاوت‌های پوشش‌های این بیمه بپردازیم.

بیمه مسافرتی چیست و چه خدماتی به بیمه‌گزاران ارائه میدهد؟

یکی از انواع بیمه‌های اشخاص است. در این بیمه‌نامه مخصوص سفرهای خارجی است و شخص بیمه‌شده را تحت پوشش هزینه‌های احتمالی ناشی از حوادث پزشکی، دندانپزشکی و سایر حوادث غیرمنتظره در سفر به خارج از کشور قرار می‌دهد. این بیمه، عموما خسارت‌های ناشی از هزینه‌های درمانی، کنسلی پرواز، گم شدن پول و مدارک، هزینه‌های دعاوی حقوقی و… را پوشش می‌دهد.

بیمه مسافرتی یکی از انواع بیمه‌های اشخاص محسوب می‌شود که به جبران خسارت‌ها و هزینه‌های ناشی از حوادث پیش آمده برای بیمه‌گزاران در سفرهای خارجی و داخلی میپردازد. 

خرید آنلاین بیمه مسافرتی

پوشش‌های بیمه مسافرتی

پوشش‌های بیمه مسافرتی برای ریسک‌های سفر طراحی شده‌اند. چنانچه حین سفر، حادثه یا اتفاقی پیش بیاد و مسافر نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشد یا به علتی چمدانش گم شود یا حتی پرواز مسافر کنسل گردد، پوشش‌های بیمه مسافرتی به یاری بیمه‌شده آمده و هزینه‌های ناشی از آن اتفاقات و حوادث را جبران می‌کنند. در این بیمه‌نامه پوشش‌های بیمه‌ای زیادی وجود دارند که با سقف‌های 10000 یورویی، 30000 یورویی، 50000 یورویی و 70000 یورویی یا فول کاور ارائه می‌شوند که مسافرین می‌تواند بر اساس نیاز خود و با بررسی انواع طرح‌ها وپوشش‌ها، کارآمدترین طرح بیمه مسافرتی را آنلاین خریداری کند.

توصیه می‌شود افراد پیش از خرید بیمه مسافرتی خود، شرایط عمومی بیمه نامه مسافرتی را مطالعه کنند تا در صورت بروز خسارت بتوانند از پوشش‌های بیمه مسافرتی خود استفاده کنند. آخرین ورژن شرایط عمومی بیمه مسافرتی را می‌توانید از سایت بیمه مسافرتی دات کام دریافت کنید. 

انتخاب بیمه مسافرتی:

قبل از هر چیز باید مقصد خود را انتخاب کنید و ریسک‌های کشور مقصد را در نظر بگیرید. در بیمه‌های مسافرتی، کل جهان به 4 منطقه دسته‌بندی می‌شود. با انتخاب یک کشور مقصد، منطقه‌ای که در بیمه مسافرتی شما ذکر می‌شود به این معنی است که بیمه‌شده در تمامی آن منطقه جغرافیایی، تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می‌گیرد. این 4 منطقه به شرح زیر هستند:

منطقه اول:سراسر نقاط دنیا

با این بیمه نامه مسافرتی، شما در هر نقطه‌ای از دنیا تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار دارید. برای خرید این بیمه نامه باید یکی از کشورهای کانادا، آمریکا یا ژاپن را انتخاب کنید. برای مثال اگر قصد سفر به کشور ترکیه و بعد سفر به کانادا را دارید، می‌بایست بیمه مسافرتی کانادا را تهیه کنند. این بیمه‌نامه در سراسر دنیا شما را تحت پوشش قرار میدهد.

منطقه دوم:سراسر نقاط دنیا به جز آمریکا، کانادا و ژاپن

اگر قصد سفر به کشوری مانند برزیل، چین، مکزیک و ... را دارید، در منطقه دوم بیمه مسافرتی قرار میگیرد. اینجا فقط لازم است یک کشور مقصد را انتخاب کنید.

منطقه سوم:حوزه شینگن

بیمه مسافرتی شینگن برای سفر به کشورهای حوز ه شینگن الزامی است.  حوزه شینگن شامل 26 کشور اروپایی می‌شود که با امضا توافقنامه شینگن، یک منطقه مشترک با قوانین و ضوابط مشترک تشکیل داده‌اند. آلمان، فرانسه، هلند و ایتالیا در این حوزه قرار دارند. شما با انتخاب هر یک از این کشورها، در تمامی کشورهای حوزه شینگن از خدمات بیمه مسافرتی بهرمند خواهید شد.

منطقه چهارم:خاورمیانه و حوزه خلیج فارس

اگر قصد سفر به کشورهای خاورمیانه و حوزه خلیج فارس مانند ترکیه، گرجستان، امارات یا عراق را دارید، در منطقه چهارم بیمه مسافرتی قرار می‌گیرند.

بیمه مسافرتی

مهمترین پوشش‌های بیمه مسافرتی

خدمات پزشکی و درمانی:ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی برای موارد ناشی از حادثه یا بیماری شامل بستری شدن در بیمارستان و جراحی ها تا سقف پوشش بیمه مسافرتی خریداری شده. 

فوریت‌های دندان پزشکی: شامل کشیدن دندان و رفع درد دندان و پانسمان دندان و رفع عفونت دندان تا سقف مندرج در بیمه نامه.

بازگردندان جسد: چنانچه بیمه شده در خارج از کشور به هر دلیلی فوت شود، بیمه مسافرتی هزینه‌های بازگردندن جسد و تشریفات اداری آن را جبران می‌کند.

انتقال بیمه شده: به نزدیکترین مرکز درمانی در اثر حادثه یا بیماری و بازگرداندن بیمه شده به ایران در صورت نیاز.

مشاوره حقوقی و پرداخت هزینه دعوی: در صورتی که بیمه شده طبق قانون مدنی کشور مقصد تحت پیگرد باشد.

تاخیر در ورود بار یا مفقودی چمدان: که شامل خریدهای ضروری بیمه شده تا سقف مندرج در بیمه نامه می‌شود.

جبران هزینه‌های تاخیر پرواز:شامل اقامت در هتل و صرف غذا با تایید شرکت هواپیمایی.

برای اطلاع از طرح‌ها و مطالعه همه پوشش‌های بیمه سفر به سایت بیمه مسافرتی دات کام مراجعه کنید.

آیا بیمه مسافرتی که آنلاین خریداری می‌شود معتبر است؟

بله. این بیمه‌نامه معتبر و مورد تایید همه مراجع داخل و خارج از کشور می‌باشد. این بیمه مسافرتی آنلاین، نیازی به مهر و امضا ندارد. این بیمه‌نامه با یک QRCode یکتا صادر می‌شود که قابل استعلام در سامانه سنهاب است. این موضوع در بیمه‌نامه‌های مسافرتی سامان که در سایت بیمه مسافرتی دات کام صادر می‌شوند ذکر شده است.

خرید بیمه مسافرتی

قیمت بیمه مسافرتی:

قیمت بیمه مسافرتی بر اساس چند متغیر مانند سن مسافر، مقصد یا مقاصد مورد نظر، نوع و سقف پوشش‌های بیمه‌ای و خدمات ارائه شده شرکت بیمه، مدت زمان اعتبار بیمه نامه مسافرتی، سقف تعهد هزینه‌های پزشکی و دندانپزشکی و فوریت‌های پزشکی و مدت زمان سفر که به عبارتی از لحظه خروج از کشور آغاز شده و تا لحظه بازگشت به کشور را شامل می‌شود، بستگی دارد. 
اگر هنوز سوال یا ابهامی در خصوص بیمه مسافرتی دارید می‌توانید قبل از خرید، از کارشناسان خبره بیمه مسافرتی دات کام راهنمایی بگیرید.

خرید آنلاین بیمه مسافرتی

5223
این مطلب مفید بود ؟2230
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی