تولد
مسجد ابا صوفیه ترکیه
ترکیه پرطرفدارترین مقصد گردشگری ایرانیان برای سفرهای خارجی است. در این مقاله به فاصله تهران تا ترکیه می پردازیم.

سفر از تهران به استانبول و آنتالیا ترکیه چقدر طول می کشد؟

بین همه شهرهای دنیا فاصله ای وجود دارد. گاهی فاصله ها با کم شدن زحمات کم می شوند، مثل فاصله بین شهرهای ایران و ترکیه و گاهی هم به این فاصله ها با اضافه شدن زحمات سفر، اضافه می شود مثل فاصله بین ایران و آمریکا. اگر دنبال سفری راحت با تور ترکیه به این کشور دیدنی همسایه ایران هستید، بهتر است تا ادامه این مطلب با ما همراه باشید و اطلاعات کاملی از فاصله بین پایتخت ایران و شهرهای دیدنی ترکیه به دست آورید.

برای رزرو تور ترکیه با تضمین بهترین قیمت به علی بابا مراجعه کنید.

استانبول

یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه که دیدنی و البته جذاب است، استانبول نام دارد. شهری دیدنی و رویایی که تماشای آن برای هر کسی دوست داشتنی است. اگر تاکنون لذت سفر به این شهر را نچشیده اید، حداقل در این سفر جادویی کلمات همراه ما باشید تا آشنایی ضمنی برای مسافرت خود به دست آورید.

استانبول جاهای دیدنی مختلفی دارد که گردشگران ایرانی می توانند آن ها را انتخاب کنند. از جاذبه های گردشگری تاریخی گرفته تا جاذبه های دیدنی و طبیعی که چشم هر بیننده ای را مسحور خود می کند. 

مکان های دیدنی استانبول معمولا مشهور هستند. یکی از آن ها مسجد سلطان احمد است که حتما با آن آشنایی دارید. مسجدی تاریخی و قدیمی که اگر آن را نبینید، نصف عمرتان بر فنا است. مسجد سلطان احمد جاهای دیدنی مختلفی دارد؛ اما مهم ترین آن یعنی شبستان اصلی مسجد گردشگران زیادی به سمت خود جذب می کند. این مسجد که همیشه در فهرست ساختمان هایی با بهترین معماری قرار دارد، با رنگ آبی که به نمایش می گذارد به مسجد آبی هم مشهور است.

فاصله تهران استانبول

فاصله هوایی استانبول تا تهران که پایتخت ایران است؛ چیزی بین سه ساعت تا سه ساعت و نیم متغیر خواهد بود. بیشتر پروازهای این شهر به فرودگاه بین المللی تهران انجام می شود که مشهورترین شرکت های متصدی پرواز آن شامل آسترین ایرلاینز، اطلس گلوبال، ایر عربیا، هواپیمایی امارات، بوتا ایرویز، هواپیمایی ماهان، عمان ایر، لوفتهانزا، قطر ایرویز، قشم ایر، ترکیش ایرلاینز، هواپیمایی بین المللی اوکراین و پگاسوس ایرلاینز و... می شوند.
استانبول

فاصله تهران تا آنکارا

پایتخت ترکیه شهری دیدنی، مدرن و تاریخی به شمار که واقعا پایتختی برازنده آن است؛ شهری رویایی با اغلب نمادهای ترکیه که چشم هر بیننده ای را مسحور خود می کند. اگر دوست دارید جاذبه های گردشگری آنکارا را بشناسید، پس به خواندن ادامه دهید.

درواقع کسانی که به آنکارا سفر می کنند، نه انتظار شهری کاملا مدرن و تکنولوژیک دارند، نه انتظار شهری تاریخی مثل استانبول که همه چیزش بناهای تاریخی باشد. این شهر از آن جایی که قدمت زیادی ندارد و بیشتر دلیل شهرتش مساله انتقال پایتختی است؛ امکانات خوبی پیدا کرده است. بیشترین میزان مجموعه های تفریحی مدرن و دیدنی که در شهرهای دیگر نیست، در همین آنکارا ساخته شده است؛ آکواریوم، موزه های مختلف، بناهای دیدنی و... پیشنهاد می کنم لیست بلندی از آن ها تهیه و سپس راهی این شهر شوید تا جایی از قلم نیفتد.

فقط دو ساعت و 50 دقیقه تا فرودگاه اسن بوغا آنکارا فاصله است. از وقتی تور ترکیه را رزرو کرده و سوار هواپیما می شوید، چیزی حدود سه ساعت بعد در یکی از بهترین پایتخت های جهان پیاده می شوید تا برگه زندگیتان ورقی تازه و نو بخورد. شرکت هایی که متولی انجام این پروازها هستند، شامل ایران ایر، بوتا ایرویز، لوفتهانزا، پگاسوس ایرویز، قطر ایرویز و ترکیش ایرلاینز می شوند.

آنتالیا 

یکی دیگر از شهرهای معروف و دیدنی ترکیه آنتالیا است. شاید همه با آن آشنایی داشته باشید؛ شهری ساحلی و مشهور پر از توریست های جوان و زوج های جوانی که سفر خارجی را برای ماه عسل ترجیح داده اند. شاید عمده شهرت آنتالیا برای مجموعه های تفریحی ورزشی باشد که دارد. گروه های مختلف با سرمایه گذاری در این شهر امکانات خوبی فراهم کرده اند. امکاناتی مثل باشگاه های اسب سواری، گلف بازی، کمپ های تفریحی، سافاری، کلوپ های تفریحی و... شما می توانید ساحل آنتالیا را نیز رایگان تجربه کنید. پلاژهای زیادی در سرتاسر ساحل این شهر فقط برای مسافرهایی ساخته شده که قصد آفتاب گیری دارند.

آنتالیا

موزه آنتالیا جزو مهم ترین جاهایی است که می توانم به عنوان مکانی دیدنی به شما معرفیش کنم. موزه ای دیدنی و رویایی که بازدید از آن برگ تازه ای از اطلاعات تاریخی شما را پر می کند. پیشنهاد می کنم، بازدید از آن را ازدست ندهید؛ خصوصا بخش آثار روم و مصرش را.

فاصله تهران تا آنتالیا

در آنتالیا می توانید بهترین ها را داشته باشید؛ به شرطی که کمی سرکیسه را شل کنید و دستتان برای خرج کردن نلرزد! معمولا پروازهای بین تهران و آنتالیا با یک توقف در آنکارا انجام می شود؛ اما درکل فاصله بین این دو شهر حدود چهار ساعت و چند دقیقه بیشتر نیست. بهتر است بدانید که این ساعت بدون درنظر گرفتن میزان توقف شما محاسبه شده است. معروف ترین شرکت های هواپیمایی که سفر بین این دو شهر را برنامه ریزی می کنند شامل اطلس، گلوبال و ترکیش ایرلاینز می شوند.
خوشبختانه ترکیه شهرهای متعددی دارد که از توریست پذیرایی می کنند. شهرهای متعددی که ما نتوانستیم در این مطلب از آن ها یاد کنیم. پیشنهاد می کنم اگر تجربه سفر به این شهرها را دارید، فاصله آن را برای ما کامنت کنید یا تجربه سفر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

از ایران تا ترکیه چند ساعت راه است؟

4.416
این مطلب مفید بود ؟142
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی