تولد
گردن درد
اگر به دنبال روشی هستید که بتواند در روند درمان گردن درد و دردی که پشت کتف‌تان احساس می‌کنید بالاترین اثربخشی را داشته باشد، گردنبند تاندونک یکی از مهم‌ترین و بهترین تکنیک‌های درمانی است.

تاندونک چه اثری بر گردن درد و درد پشت کتف دارد؟

اگر به دنبال روشی هستید که بتواند در روند درمان گردن درد و دردی که پشت کتف‌تان احساس می‌کنید بالاترین اثربخشی را داشته باشد، گردنبند تاندونک یکی از مهم‌ترین و بهترین تکنیک‌های درمانی است. 
در بحثی که دنبال خواهیم کرد، تمرکز ما بر تاثیر تاندونک بر گردن درد و درد پشت کتف است. در بخش‌های مجزا و اختصاصی‌ای که تدارک دیده‌ایم قصد داریم تمامی ویژگی‌ها و مزایا و همچنین اثرات درمانی تاندونک را بر بهبود وضعیت بیماران مبتلا ‌به گردن درد و درد پشت کتف بررسی کنیم. 

تاندونک چه اثری بر گردن درد و درد پشت کتف دارد؟

از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌هایی گردنبند تاندونک این است که بسیاری از عارضه‌های ناحیه گردن را می‌تواند درمان کند. از جمله درمان دیسک گردن، گردن درد، تورم و التهاب و عفونت‌های ناشی از عوامل مختلف در ناحیه گردن به راحتی با استفاده از تاندونک قابل درمان هستند. 

گردنبند تاندونک چه کاربردهایی دارد؟

درمان درد گردن

در این بخش می‌خواهیم شما را با عمده کاربردهایی که گردنبند تاندونک دارد آشنا کنیم. زیرا آشنایی با این موارد باعث می‌شود آگاه شوید آیا این گردنبند درمانی می‌تواند برای شما موثر باشد یا خیر. در نهایت می‌توانید در خصوص روند درمانی عارضه‌هایی که با آن روبه‌رو هستید، تصمیم گیری‌های لازم را داشته باشید. 

مهم‌ترین کاربردهای تاندونک به شرح زیر است: 

  • تقویت و بهبود وضعیت عضلات گردن به منظور بهبود عملکرد آن‌ها در فعالیت‌های مختلف روزمره یا ورزشی
  • تنظیم وضعیت گردش خون در مواردی که این مورد با اختلالاتی مواجه شده است 
  • بهبود وضعیت تورم و التهاباتی که در مفاصل و عضلات به وجود آمده است
  • بهبود درد و احساس ناراحتی‌هایی که در اثر عارضه‌های مختلف از جمله گردن درد احساس می‌کنید 
  • بهبود وضعیت خواب و از بین رفتن اختلالاتی که در روند خواب مناسب و استاندارد ایجاد شده است
  • ایجاد احساس بی‌نیازی در خصوص مصرف قرص‌های مسکن:زمانی که افراد با درد‌ی مواجه باشند به قرص‌های مسکن و ضد درد روی می‌آورند. بنابراین در شرایطی که استفاده از گردنبند تاندونک توانسته است تاثیرات قابل توجهی در میزان و شدت درد داشته باشد، افراد نیازی به مصرف داروهای مسکن ندارند. در پی کاهش استفاده از انواع قرص‌های مسکن تمامی آن دسته از عارضه‌هایی که ناشی از مصرف قرص‌های شیمیایی است نیز از بین خواهد رفت
  • بهبود وضعیت عملکرد جسمانی افراد در حیطه‌های مختلف از جمله فعالیت‌های عادی روزانه، فعالیت‌های ورزشی یا حتی شغلی:کسانی که گردن درد و درد پشت کتف آن‌ها را رنجور و ناتوان کرده است در زمانی که از درمان تاندونک بهره‌مند می‌شوند به راحتی می‌توانند به حالت طبیعی و عملکرد مناسب بازگردند. حتی برای بهبود در چنین شرایطی نیاز به انجام ورزش دیسک گردن و راه‌های دیگر نیست.

تاندونک چه عوارضی دارد؟

برخی از افراد نگران این موضوع هستند که مبادا به کارگیری تاندونک برای درمان گردن درد و درد پشت کتف با عارضه‌هایی همراه باشد. اما در این بخش می‌خواهیم به شما این نوید را دهیم که هیچ‌گونه عارضه یا تاثیر منفی‌ای در پی استفاده از این گردنبند درمانی مشاهده نمی‌کنید. بنابراین با بالاترین اثربخشی می‌توانید به درمان عارضه‌های ایجاد شده در ناحیه گردن‌تان بپردازید، بدون این که عارضه‌ای سلامت شما را تهدید کند.  

گردنبند تاندونک چگونه استفاده می‌شود؟

درمان درد گردن با تاندونک

برای استفاده از این تکنولوژی کافی است که گردنبند را در اطراف گردن قرار دهید تا روند درمانی برای شما انجام شود. این اقدام ابدا پیچیده و دشوار نیست و شما به راحتی می‌توانید آن را دور گردن جای‌گذاری کنید تا گردنبند با اشعه‌هایی که تولید می‌کند به بافت عضلات و مفاصل نفوذ کرده و به تسکین درد کمک کند. 

آیا استفاده از گردنبند تاندونک دردناک است؟

هرگز در طول مدت زمانی که تحت درمان با استفاده از گردنبند تاندونک هستید دردی را تجربه نخواهید کرد. این موضوع برای کسانی که آستانه تحمل درد پایینی دارند و به دنبال روش درمانی بدون درد هستند یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. 

آیا استفاده از گردنبند تاندونک محدودیت سنی دارد؟

خیر با توجه به تمامی تکنولوژی‌هایی که در این گردنبند به کار گرفته شده است، محدودیت سنی و ممنوعیتی در استفاده از آن وجود ندارد. بنابراین در هر سن و در هر شرایطی که قرار دارید به کارگیری آن می‌تواند برای شما درمانی قطعی و نهایی برای گردن درد و درد پشت کتف باشد. 

ممنوعیت استفاده از تاندونک برای زنان باردار و افراد مبتلا به انواع بیماری‌های قلبی و عروقی

این گردنبند درمانی اثرات درمانی قابل توجهی در زمینه کاهش درد در ناحیه گردن و پشت کتف دارد، اما پژوهش‌ها در خصوص اثرات آن روی زنان باردار و جنین و همچنین روی افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی همچنان برای ما دارای ابهاماتی است. از این رو توصیه می‌شود که در صورتی که باردار هستید یا بیماری خاص قلبی دارید هرگز از این تکنیک درمانی استفاده نکنید. 
علیرغم تمامی مزایا و نقاط مثبت این تکنیک درمانی باید محتاطانه و منطقی عمل کرد و تا زمانی که پژوهش‌ها در خصوص اثر تاندونک روی جنین و بیماران قلبی مکشوف نشده است از انجام آن پرهیز کنیم. 

محدودیت مبتلایان به آلرژی‌های پوستی 

برخی از افرادی که آلرژی‌های پوستی داشتند پس از زمانی که از تاندونک استفاده کرده‌اند، واکنش‌هایی خفیف در آن‌ها مشاهده شده است. 
بنابراین متخصصین این واکنش‌ها را ناشی از تماس پد‌های تاندونک با سطح پوست دانسته‌اند. یکی از توصیه‌هایی که از سوی متخصصین ارائه می‌شود این است که در ابتدا و پیش از آن که روند درمانی برای شما انجام شود بهتر است که در خصوص آلرژی پوستی خود اطلاعاتی به آن‌ها دهید. این آگاهی باعث می‌شود تکنیک‌هایی به شما ارائه شود تا بتوانید با انجام آن‌ها از بروز واکنش‌های پوستی جلوگیری کنید. 
از این رو می‌توانید بدون استرس در خصوص بروز انواع واکنش‌های پوستی نسبت به درمان گردن درد و درد پشت کتف اقدام کنید. بدون این که خود را از این روش درمانی محروم سازید. 

استفاده از تاندونک برای درمان گردن درد و درد پشت کتف چقدر طول می‌کشد؟

به طور کلی تعداد جلسات درمانی با تاندونک بستگی به میزان وخامت وضعیت گردن شما دارد. بنابراین در ابتدا باید در این خصوص معایناتی نزد بهترین متخصصین داشته باشید و در ادامه برای روند درمان اقدام کنید. 
در اغلب موارد استفاده از تاندونک در طی چند جلسه می‌تواند اثرات درمانی‌ای که به دنبالش بودید را فراهم آورد. 

تاثیر تاندونک بر گردن درد و درد پشت کتف

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی