ایجاد اعتماد در زندگی مشترک
اعتماد یک پایه مهم در روابط عاطفی است، اما به خودی خود بوجود نمی آید اگر میخواهید اعتماد را در زندگی مشترکتان افزایش دهید باید نکاتی را رعایت کنید.

چطور اعتماد را در زندگی مشترک ایجاد و افزایش دهیم

جلب اعتماد نیاز به تلاش دارد. اعتماد جزء ضروری برای روابط صمیمی و حتی روابط کاری و اجتماعی محسوب می شود، زیرا اگر اعتماد بین افراد نباشد، هیچ کار مفیدی صورت نمی گیرد. در مورد زندگی مشترک، اعتماد بیشترین حد ضرورت را دارد و کمبود آن؛ عامل ایجاد مشکلات زیادی در زندگی است. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک قصد داریم راهکار هایی را به شما معرفی کنیم که اعتماد بین شما و همسرتان را افزایش دهد.

پشت سر هم حرف نزنید

اول از خودتان بپرسید که چگونه در زندگی مشترک اعتماد ایجاد کنم. ارتباط یک عامل مهم برای ساخت اعتماد بین زوج ها در زندگی مشترک است. زوج ها می توانند به جای این که پشت سر یکدیگر صحبت کنند، مقابل هم بنشینند و مشکلات شان را مطرح کنند. وقتی که شما با هم رابطه خوب، صمیمانه و موثری داشته باشید، قطعا اعتماد بیشتری بین تان وجود خواهد داشت.

زوج غمگین

رازداری نکنید

وقتی که صحبت از رابطه بین زن و شوهر می شود، نباید هیچ راز مهمی وجود داشته باشد. شما دو نفر هستید که همه مسائل تان به یکدیگر مربوط می شود و در نتیجه در زندگی مشترک نیازی به رازداری نیست، زیرا اگر یک نفر متوجه شود که همسرش رازی از او پنهان کرده، قطعاً دفعه های بعدی دیگر به او اعتماد نخواهد داشت.

نه گفتن را یاد بگیرید

هنگامی که شما هر چیزی را چشم بسته از سمت همسرتان بپذیرید، و این مورد را با دیگران هم انجام دهید، قطعا همسرتان فکر می کند که شما همه چیز را سطحی نگاه می کنید. پس قبل از قول دادن با خودتان فکر کنید که قرار است به چه چیزی بله بگویید. وقتی که نه گفتن را بلد باشید، همسرتان به شما اعتماد می کند و دفعات بعدی بیشتر روی شما حساب می کند.

خشمگین

حد و مرز تعیین کنید

برای ایجاد اعتماد در رابطه؛ باید حد و مرز مشخصی داشته باشید. باید اصول و قواعدی را در زندگی رعایت کنید و به چیز هایی که می خواهید پایبند باشید. زمانی که روی حرف خود بایستید و چارچوب زندگی و استاندارد های تان را رعایت کنید، قطعاً اعتماد طرف مقابل را هم جلب خواهید کرد.

قول های خود را فراموش نکنید

کسی که زیر حرف ها و قول هایش بزند، پس فرد قابل اعتمادی نیست. همسرتان هم متوجه می شود که دفعه بعدی نباید به شما اعتماد کند. پس سعی کنید که به قول و عهد و پیمان های خود پایبند باقی بمانید.

خیانت نکنید

خیانت مسئله ای است که اگر یک بار آن را مرتکب شوید، قطعاً دیگر نمی توانید مانند روز اول اعتماد طرف مقابل را جلب کنید؛ حتی اگر بیشترین حد تلاش را هم در پیش بگیرید، باز هم جلب اعتماد به شدت سخت خواهد بود. پس برای ایجاد اعتماد در زندگی مشترک هرگز نباید خیانت کنید.

زن و شوهر

مسئولیت کارهای تان را بر عهده بگیرید

زمانی که شما در زندگی مشترک اشتباهی را مرتکب شدید؛ باید مسئولیت اشتباهات و اقدامات خود را بپذیرید. انجام این کار باعث می شود که دیگران بفهمند شما به اصول زندگی خود پایبند هستید، نمی ترسید، دروغ نمی گویید و قابل اعتماد می باشید.

کنار همسرتان باشید

برای این که جلب اعتماد انجام دهید، بهتر است که همسرتان را همراهی کنید. هر زمان که از لحاظ احساسی به شما نیاز داشت، در کنارش باشید از او دوری و کناره گیری نکنید. انجام این کار باعث می شود که اعتماد، بین شما دو نفر ساخته شود.

به نیاز های همسرتان پاسخ دهید

گاهی اوقات زندگی به شدت سخت و پیچیده می شود اما برای جلب اعتماد باید کار های مهمی به انجام برسانید؛ باید نیاز های همسرتان را در اکثر اوقات اولویت قرار دهید. با انجام این کار او متوجه می شود که برایش اهمیت دارید و قطعا به شما اعتماد می کند.

ناراحتی

صادق باشید

هیچ چیز مهم تر از صداقت نیست. زمانی که همسرتان متوجه شود شما تحت هر شرایطی صداقت دارید و قصد ندارید که او را گول بزنید، قطعاً به شما اعتماد می کند.

مشکل را پیگیری کنید

اگر شما بی خیال نباشید، این نشان می دهد اتفاقاتی که در زندگی مشترک شما دو نفر رخ می دهد؛ اهمیت دارند و قطعاً به یک فرد قابل اعتماد تبدیل می شوید. سعی کنید مشکلات و مسائل را با کمک یکدیگر پیگیری کرده و خودتان را کنار نکشید.

از ابراز علاقه دریغ نکنید

زمانی که شما از ابراز علاقه دریغ می کنید و محبت خود را به همسر بیان نمی کنید، یعنی به اندازه کافی به او ارزش نمی دهید. انجام این کار باعث می شود که اعتماد به نفس شما دو نفر از بین برود. پس بهتر است که حتماً آماده ابراز علاقه و احساسات خود باشید.

عشق

از آسیب پذیر بودن نترسید

هنگامی که شما بخواهید خودتان را طوری نشان دهید که هیچ موضوعی به احساسات تان آسیب وارد نمی کند و همیشه قوی و شجاع هستید، یعنی کار اغراق آمیزی انجام داده اید و هیچ کس این موضوع را باور نمی کند. پس اگر بخواهید مدام این روحیه را به اثبات برسانید، بدانید اقدام تان قابل اعتماد نیست؛ زیرا سعی دارید موضوعات را جور دیگری جلوه دهید. پس از آسیب پذیر بودن نترسید و خیلی راحت آن را مطرح کنید.

در کنار یکدیگر خطر کنید

در خطرات و سختی های زندگی یکدیگر را تنها نگذارید. مطمئن باشید خطر کردن در کنار هم باعث می شود که قابل اعتماد شوید. ترس ها را با یکدیگر بشناسید و بدانید که چگونه باید در کنار هم اتفاقات بزرگی را رقم بزنید.

قبل از تصمیم گیری؛ خوب فکر کنید

وقتی که می خواهید تصمیم بگیرید یا قولی بدهید، از قبل خوب فکر کنید زیرا زمانی که نتوانید به عهد و پیمانی که بسته اید وفادار بمانید، قطعاً دیگران هم نمی توانند به راحتی به شما اعتماد کنند.

فکر کردن

فقط به دنبال پیشرفت خود نباشید

خودخواهی در زندگی مشترک باعث ایجاد بی اعتمادی می شود. زمانی که شما فقط به فکر پیشرفت خودتان باشید، قطعاً طرف مقابل هم نمی تواند به اندازه کافی به شما اعتماد کند. پس بهتر است که برای پیشرفت یکدیگر دیگر هم تلاش کنید.

راه ایجاد اعتماد در زندگی مشترک مناسب هر زن و مردی

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی