دکور کنار تلویزیون
در هر خانه ای محلی که تلویزیون قرار میگیرد بیشتر از هر جای دیگری مورد توجه است بنابراین باید در چیدمان و دکوراسیون اطراف تلویزیون به نکات مهمی توجه کنید.

دکوری های نامناسب کنار تلویزیون

تلویزیون، یکی از اصلی‌ترین وسایل زندگی و به‌ نوعی نقطه ثقل منزل است، به همین دلیل دکوراسیون اطراف آن اهمیت زیادی دارد. وقتی شما اطراف تلویزیون را می‌چینید و دکوراسیون خود را پیاده‌سازی می‌کنید، همه توجه‌ها و حواس به سمت آن معطوف خواهد شد پس علاوه بر محل قرارگیری تلویزیون اطراف را نیز به‌ درستی تجزیه‌ و تحلیل نمایید تا دکوراسیون و چیدمان شما زیبایی خود را حفظ نماید. در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک، دکوری های ممنوع کنار تلویزیون را به شما معرفی می کنیم.

از کدام دکوری ها کنار تلویزیون استفاده نکنیم؟

در چیدمان و دکوراسیون اطراف تلویزیون استفاده از این وسایل ممنوع می باشد:

ساعت ایستاده و ساعت دیواری

بهتر است ساعت دیواری را بالای تلویزیون نصب نکنید و یا ساعت ایستاده را کنار تلویزیون قرار ندهید. اگر دوست دارید ساعت دیواری بر روی همان دیوار تلویزیون نصب شود، بهتر است با تلویزیون فاصله داشته باشد.

ساعت دیواری بالای تلویزیون

کناف شلوغ، نورپردازی رنگی و پوستر

کناف شلوغ، نورپردازی رنگی و پوستر های شلوغ برای دیوار تلویزیون پیشنهاد نمی شود، بهتر است از یک طرح شیک متناسب با سبک خانه استفاده نمایید.

ویترین و آباژور کوتاه

بدترین وسیله در کنار تلویزیون ویترین و آباژور است. اگر خواهان استفاده از آباژور در کنار تلویزیون هستید، از آباژور بلند ولی کمی کوتاه تر از تلویزیون استفاده کنید اما اطراف تلویزیون را با گل و گیاه فراوان شلوغ نکنید.

گل و گیاه زیاد

می‌توانید اطراف تلویزیون را با گیاهان تزئین کنید. گیاهان هم باعث تقویت روحیه و زیبایی محیط می‌شوند و هم انرژی‌های الکتریکی را متعادل می‌کنند. بهتر است یک گل قد بلند که کمی کوتاه تر از تلویزیون است، در کنار آن قرار دهید.

وسایل دکوری کنار تلویزیون

تابلوهای سنگین و تیره

تابلوهای سنگین و تیره اصلا مناسب دیوار تلویزیون نیست، بهتر است از تابلوهای دکوراتیو با زمینه روشن و ساده استفاده نمایید.

شلف شلوغ

شلف‌ یا قفسه چوبی یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد دکوری زیبا در کنار تلویزیون است. گل‌های پتوس، کتاب‌ها و مجلات، مجسمه‌های هنری را در این قفسه ها جای دهید اما بهتر است اطراف تلویزیون را با این شلف ها خیلی شلوغ نکنید و تعادل را رعایت کنید.

دکوری هایی که نباید کنار تلویزیون بچینیم

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی