تفاوت زبان
روستایی در جهان وجود دارد که به طور بسیار عجیب و باورنکردنی زبان میان مردان و زنان آن ها با یکدیگر تفاوت دارد!!

تفاوت عجیب در زبان و گویش میان مردان و زنان یک روستا

حتماً کتاب زنان ونوسی و مردان مریخی را خوانده اید اما هیچ جایی به اندازه دهکده اوهانگ این موضوع را به شما نمایش نمی دهد، زیرا یک جامعه روستایی منحصر به فرد است که در آن مردان و زنان به زبان متفاوت صحبت می کنند.

کاملا عجیب است ببینیم مردان و زنانی که در یک جامعه یکسان بزرگ شده اند، در نهایت با زبان متفاوت صحبت می کنند اما در مورد ساکنان این روستا این قضیه صدق می کند و کاملاً درست است. با ما در این بخش از گوناگون نمناک همراه باشید تا در مورد قانون خاص زبان مردم این روستا بیشتر بدانید.

تفاوت عجیب زبان زن و مرد در روستای اوهانگ

اوهانگ دهکده ای در نیجریه که مردان و زنان با زبان متفاوت از یکدیگر صحبت می کنند. شاید دقیقاً نمی توانید متوجه شوید که چه کلماتی بین زنان و مردان این روزها متفاوت است اما نمونه های مختلفی از طرز شکل گیری جملات و یا تلفظ های متفاوت را در جنسیت های مختلف مشاهده می کنید.

به عنوان مثال مردان برای لباس از واژه nki (نکی) استفاده می کنند، در حالی که خانم ها لباس را ariga (آریگا) می گویند یا کلمه درخت برای مردان kitchi (کیتچی) و برای زنان okweng (اوکونگ) است. البته این ها تنها تفاوت ها نیستند و گاهی شکل کلمات یکسان بوده و فقط تلفظش متفاوت است.

البته کلمات زیادی هم هستند که مردان و زنان را به شکل یکسان و مشابه استفاده می کنند اما بعضی از تفاوت ها بستگی به جنسیت آنها دارد. مردان و زنان در این روستا می توانند به طور کامل یکدیگر را بفهمند.

جالب است بدانید که دختران و پسران در دوران کودکی و زمانی که در خانه پدر مادرشان زندگی می کنند، کاملاً یکسان بزرگ می شوند اما یاد می گیرند که زبانشان با یکدیگر متفاوت است. زمانی که پسران به سنی می رسند که کم کم زبان مردانه پیدا می کنند و به شکل مردان این روستا صحبت می کنند، دیگران می فهمند که این پسر به بلوغ رسیده است.

دلیل این نوع تفاوت زبانی مشخص نیست

هنوز هیچ کس نمی داند که چرا زبان مردان و زنان در این روستا با یکدیگر متفاوت است اما بیشتر بومیان این روستا بعضی از عقاید سنتی و قدیمی را علت این موضوع می دانند. بعضی از محققان بر این عقیده هستند که فرهنگ دو زبانه در این منطقه به این دلیل اتفاق افتاده است که مردان و زنان در این روستا کاملاً دو موجود متفاوت از هم شناخته می شوند و جهان ذهنی آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

البته این تئوری بسیار ضعیف است و نمی تواند استدلال خوبی باشد. جالب است بدانید که در بعضی از روستا های آفریقا هم، چنین اتفاق می افتد و مردان و زنان دو زبان متفاوت از هم دارند.

روستای عجیب 2 زبانه از نوع مردانه زنانه!!

4.624
این مطلب مفید بود ؟222
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : حرف زدن
وبگردی