بیشعوری
انسان هایی که ما برای دوستی انتخاب می کنیم در سرنوشت ما بسیار موثر هستند، از این رو بهتر است ویژگی افراد بی شعور را بدانیم و آنهارا از خودمان دور نگه داریم.

ویژگی بی شعورها و خصوصیات افراد بی شعور

شعور در لغت به سعی دهخدا در لغتنامه به معنای فهم و درک و دریافت و معرفت است، به همین خاطر بسیاری از ما برای خطاب قرار دادن افرادی که حرکاتی نابهنجار انجام می‌دهند، از عبارت بی شعور استفاده می کنیم. بیشعوری یک بیماری پنهان است که گرچه اغلب افراد مبتلا، از آن بی اطلاع هستند اما با نگاه و بررسی رفتار متوجه بی شعوری آنها خواهید شد چرا که با رفتار و گفتار خود دیگران را می‌آزارند و از این آزار لذت می‌برند. در این بخش از نمناک 10 ویژگی بی شعورها را آورده ایم.

پر توقعند

بیشعورها افرادی پرتوقع هستند و در واقع خواسته یا ناخواسته توقع بی جا از اطرافیانشان دارند، تنها تا زمانی با شما هستند که پای منافعشان وسط بوده وسود و منفعتی برایشان داشته باشید، آنها در جواب لطفتان می گویند مگر من از تو خواستم و....

افراد بی شعور

دیگران را مقصر می دانند

هر کس در زندگی اشتباهات خودش را دارد وهمه ما به طور مداوم باید سعی کنیم مسئولیت کارهای خود را بپذیریم. بی شعورها مسئولیت کارهای اشتباه خود را نمی پذیرند و همیشه دیگران را مقصر می دانند.

انتقاد ناپذیرند

بی شعورها افرادی انتقاد ناپذیرند و اگر مورد انتقاد قرار بگیرند، به جای پذیرش انتقاد درست، سریع به انتقادها پاسخ داده و جبهه گرفته و در لاک دفاعی فرو می روند.

دیگران را آدم سمی می دانند

افراد سمی افرادی هستند که به صورت عمدی یا سهوی باعث ناراحتی و حال بد ما می‌شوند، این افراد انرژی ما را گرفته و اعتماد به نفس ما را از بین می‌برد. بی شعورها همیشه دیگران را آدم سمی می دانند و هیچگاه فکر نمی کنند خودشان هم می توانند سمی باشند.

افراد سمی

حقوق دیگران را ضایع می کنند

بر هر فردی واجب و ضروری است که به حقوق دیگران هر چند جزئی و پیش پا افتاده باشد، تجاوز نکند و رعایت کردن حقوق دیگران را جزو وظایف خود بداند. بیشعورها هیچ گاه حقوق دیگران را رعایت نمی کنند.

لطفتان را وظیفه می دانند

بی شعورها از اطرافیانشان برای رسیدن به خواسته‌ هایشان استفاده‌ می‌کنند و طلبکار بوده و لطف آنها را وظیفه می دانند و با کوچک‌ترین نه شنیدن و قطع محبت و سرویس های همیشگی احساس ناراحتی می‌کنند و خیلی زود خودشان را کنار می کشند.

همیشه حق به جانب هستند

حق به جانب بودن به روابط آسیب می رساند و در توانایی افراد برای برقراری ارتباط و همکاری سازنده با دیگران اختلال ایجاد می کند. بی شعورها همیشه حق به جانب هستند و فکر می کنند خودشان از دیگران برترند.

از روان درمانی فراری اند

بی شعورها گمان می‌کنند کسی که به روانشناس مراجعه می‌کند، دچار یک بیماری روانی عجیب و غریب است. این افراد، انواع مختلف اختلالات روانی را تحت کلمه «دیوانه» قرار می‌دهند و این برچسب باعث می‌شود که به روان‌ درمانگر مراجعه نکند.

مشاوره

نقاط ضعف شما را شناسایی می کنند

بیشعورها خوب به شما گوش میدهند تا نقاط ضعف شما را شناسایی و در زمان مناسب از آن سوء استفاده کنند، آنها افراد ایمنی برای دوستی نیستند زیرا با کوچکترین ناراحتی نقاط ضعف شما را بیان می کنند.

در زندگی خصوصی دیگران سرک می کشند

یکی از خصلت‌های ناپسندی که گاهی افراد دچار آن می‌شوند، تجسس و سرک کشیدن در زندگی دیگران و یا تجسس در ویژگی‌های شخصیتی آنهاست. افرادی که درک و شعور کافی ندارند، درباره موضوعات مختلف از جمله:ملاک‌های انتخاب همسر، تعداد دفعات ازدواج، چاقی و لاغری، زیبایی و زشتی، میزان درآمد و سایر انتخاب‌های فردی دیگران که هیچ ربطی به آن‌ها ندارد، مدام ابراز نظر می‌کنند.

ویژگی بی شعورها ؛ میخوای بدونی بیشعور واقعی کیه؟

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
برچسب : شخصیت شناسی
وبگردی