علائم بدن ناسالم
تغییر حالت و علامت هایی وجود دارد که شاید برای اغلب افراد در زندگی عادی به نظر برسد، اما اینگونه نیست و این علائم خبر از ضعیف و ناسالم بودن بدن انسان می دهند.

تغییر حالت و علامتی که بدن ناسالم از خود نشان می دهد

تمایل به جویدن یخ، خوردن مواد غذایی نمکی در همه اوقات می تواند نشان دهنده مشکلات عمیق یا کمبود مواد معدنی و ویتامین باشد. به همین دلیل است که همیشه پیشنهاد می کنیم به هرگونه عادت جدید خود توجه کنید. مخصوصا اگر ناگهان و بدون هیچ دلیل خاصی اتفاق افتاده است. در این قسمت از سلامت نمناک نیز مواردی که بدن شما هنگام ایجاد مشکل با آن روبرو می شود را بیان خواهیم کرد.

حالت هایی که بدن شما هنگام مشکل با آن مواجه می شود

1. احساس ضعف در ساق پا

اگر حس عجیبی مثل احساس ضعف یا خزیدگی در ساق پای خود و یا نیاز به تکان دادن پا دارید، احتمالاً نشان دهنده سندروم پای بی قرار باشد. این اختلال طولانی مدت است و اغلب احساس ناراحتی در شب هنگام استراحت ایجاد می کند.

علائم بدن ضعیف

2. ضخامت پوست

مشکلات پوستی را هرگز نادیده نگیرید. زمانی که پوست شما بیش از حد کلفت و خارش دار می شود، می تواند نشان دهنده مشکلاتی در درون بدن، اختلالات هورمونی، اگزما یا آلرژی باشد. همچنین پزشک به شما تجویز می کند که آزمایش خون بدهید تا در صورت وجود مشکل آن را برطرف کند.

3. تغییر دست خط، از دست دادن بویایی یا رویاهای بسیار زیاد

احتمالا همه شما در مورد بیماری پارکینسون چیزهایی شنیده اید اما مانند خیلی از ما علائم را نمی دانید. آرام شدن حرکات بدن، بد خوابی شبانه همراه با کابوس، تغییر در نوشتار و گفتار می تواند از علائم این بیماری باشد.

تغییر نوشتن

4. رفتار عصبی و پرخاشگرانه

انفجار عصبانیت ممکن است نتیجه نوع شخصیت فرد نباشد. در حقیقت می تواند به افسردگی مرتبط باشد. طبق تحقیقات انجام شده افسردگی همیشه در مورد کمبود انرژی و تجربه ناراحتی نیست و ممکن است باعث ایجاد رفتار پرخاشگرانه در فرد شود.

5. خواب زیاد

به این اختلال هایپر سامنیا گفته می شود و ممکن است که با خستگی فرد مرتبط باشد. بعضی از بیماری های مربوط به خود ایمنی ممکن است عاملی برای ایجاد احساس نیاز به خوابیدن در هر جا و مکانی باشد. همچنین مصرف نوشیدنی های الکلی نیز عاملی برای این مشکل است.

خواب زیاد

6. تغییر رنگ چشم

اگر یک سفیدی یا حلقه طوسی در اطراف قرنیه چشم می بینیدز، احتمالاً نشان دهنده کلسترول بالا برای افراد زیر 45 سال است که این حلقه به چشم آسیب وارد می کند اما ممکن است عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. پس باید مشکل کلسترول برطرف شود.

7. میل زیاد به نمک

اصلا اشکالی ندارد که غذای نمکی را دوست دارید اما زمانی که نمی توانید میل خود به غذاهای شور را کنترل کنید، احتمالاً باید به پزشک مراجعه کنید و دلیلش را جویا شوید که گاهی اوقات کمبود آهن، کم خونی، کم آبی، سندروم پیش از قاعدگی می تواند باعث ایجاد مشکل شود.

مراجعه به پزشک

8. فراموشکاری ، خستگی و کاهش میل جنسی

بعضی از افراد این علائم را با افسردگی اشتباه می گیرند زیرا شبیه خستگی و کاهش انرژی برای مسائلی در زندگی است. پزشکان نیز توصیه می کنند که بهتر است این وضعیت را نادیده نگیرید زیرا می تواند با مشکل هورمونی تیروئید در بدن مرتبط باشد. ممکن است به دلیل سرد بودن بدن و یا اضافه وزن نیز ایجاد شود.

9. احساس تشنگی دائمی

طبیعی است که همیشه احساس تشنگی کنید، اما احتمالاً مواردی وجود دارد که باعث می شود این احساس تشنگی مداوم در شما به وجود بیاید. مصرف غذاهای بیش از حد ادویه دار و تند و یا مواد غذایی شور می تواند عاملی برای ایجاد این مشکل باشد. گاهی اوقات تشنگی زیاد نشان دهنده دیابت و یا بارداری است.

بد بودن حال بدن

10. تمایل به جویدن یخ

میل زیاد به جویدن یخ به آسانی قابل توضیح است و ممکن است چیزی فراتر از یک عادت باشد. کمبود آهن و کم خونی ممکن است دلیل این میل غیر معمولی باشد. احتمالا از فرد آزمایش خون گرفته می شود تا اگر نیاز بود مکملی برای او تجویز گردد.

10 علائم رایج بدن ضعیف و ناسالم

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /ح.ب
برچسب : سلامت بدن
وبگردی