فواید برعکس شدن
وارونه یا برعکس شدن به معنای این است که شما وارونه آویزان می شوید. انجام روزانه این کار برای سلامت بدن بسیار مفید است.

مهم ترین فواید وارونه یا همان برعکس شدن

با وارونه شدن، به معنای واقعی دیدگاه خود را نسبت به جهان تغییر می دهید. این ژست ها می توانند تحریک کننده و مزایای ذهنی و جسمی زیادی را به همراه داشته باشند. در این قسمت به مزایای وارونه شدن می پردازیم.

برای آگاهی از جزئیات و نکات مهم وارونه شدن سری به مطلب " وارونه درمانی چیست؟ برای که مفید و برای که مضر؟ " بزنید.

خواب آرام تر

اگر یک روز پر استرس را پشت سر گذاشته اید و نیاز به استراحت دارید، می توانید وارونگی را امتحان کنید. وقتی بصورت وارونه قرار می گیرید، تنش عضلانی شما کاهش و بدن آرامش می یابد و به این ترتیب با ذهن آرام خواب بهتری خواهید داشت.

خواب آرام

احساس انرژی و خستگی کمتر

به طور کلی، حالت هایی که بدن ما را معکوس می کنند ممکن است باعث افزایش تمرکز و کاهش خستگی شوند. این کار با افزایش سطح اکسیژن و ترشح اندورفین مانند دوپامین و سروتونین انجام می شود. وارونه بودن همچنین باعث رسیدن خون بیشتر به مغز و در نتیجه افزایش انرژی و توان روانی می شود.

تمرکز بیشتر

وارونگی در واقع می تواند رسیدن خون به مغز و اکسیژن رسانی را افزایش دهد و عملکرد مغز را بهبود بخشد. همچنین باعث افزایش تمرکز و تفکر می شود و به روحیه بهتر و دفع سموم کمک می کند.

تمرکز بیشتر

هضم بهتر

وارونگی می تواند به حرکت روده کمک کند فقط مطمئن شوید که بعد از صرف یک وعده غذایی از وارونه بودن خودداری کنید.

بهبود کمر درد

کمر درد بسیار شایع است و دلایل زیادی دارد، اگر تا به حال از آن رنج برده اید، می دانید که چقدر ناامید کننده است. طبق مطالعات، مشخص شد که پس از 8 هفته وارونگی درمانی، درد به طور قابل توجهی بهبود و انعطاف پذیری و قدرت افزایش می یابد.

کاهش کمر درد

بهبود جریان خون

وقتی در حالت وارونه قرار می گیرید از نیروی جاذبه برای معکوس کردن جهت جریان خون استفاده می کنید، این باعث افزایش گردش خون در مغز می شود و خون اکسیژن را به مغز می رساند و همه عملکردها را بهبود می بخشد.

سم زدایی بدن

وارونگی باعث تحریک سیستم لنفاوی می شود. این سیستم وظیفه دفع مواد زائد و سموم از بدن را بر عهده دارد.

افزایش ایمنی بدن

وقتی سموم بدن دفع شود، عملکردهای اساسی ایمنی بدن بهبود می یابد، این به شما کمک می کند حتی در زمستان به سرماخوردگی و ویروس مبتلا نشوید.

8 دلیل و فایده ی مهم وارونه یا برعکس شدن

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی