تولد
خرید جاروبرقی
به دنبال خرید جارو برقی باشید که در آیند از خرید آن پشیمان نشوید. به این منظور بهتر است تا با دانش و آگاهی به خرید جاروبرقی خوب برای خود بپردازید.

راهنمای خرید جاروبرقی با کیفیت و با دوام

با اینکه نظافت و تمیزی و آراستگی منزل در میان خانواده های ایرانی اهمیت بسیاری دارد اما مرتب و تمیز بودن منزل برای برخی افراد کاری زمان ر و خسته کننده است. سالهای زیادی است که لوازمی همچون، جارو برقی، بخار شوی و غیره برای برطرف کردن این مشکلات ساخته شده اند که عضوی جدا نشدنی از لوازم منزل هستند.

نکات خرید جاروبرقی

جارو برقی به دلیل سهولت کارآیی یکی از پرطرفدارترین وسایل نظافت می باشد. با پیشرفت های اخیر تکنولوژی، قابلیت های بسیاری به جاروبرقی افزوده شده است اما اگر هنگام خرید دقت کافی نداشته باشید، این وسیله خستگی و دردسر بیشتری ایجاد می کند. در این بخش از سبک زندگی نمناک با مهمترین نکات هنگام خرید جاروبرقی آشنا می شوید.

نکات مهم برای خرید جاروی برقی

توان موتور

عملکرد جاروبرقی بستگی زیادی به توان موتور آن دارد. بنابراین یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید، توان موتور جاروبرقی است.اغلب جاروبرقی ها دارای توان 1400 تا 2500 وات هستند. توان بالا نشان دهنده قدرت بیشتر جاروبرقی است. توان موتور 1700 تا 2000 وات برای مصرف معمولی کافی است.

توان موتور

توان مکش

علاوه بر توان موتور، توان مکش جاربرقی بسیار اهمیت دارد، به همین دلیل در فهرست مشخصات فنی جاروبرقی، همیشه دو عدد ذکر می شود، به طور مثال اگر (300/1400) در مشخصات فنی جاروبرقی نوشته شده باشد، یکی به معنای قدرت موتور و یکی توان مکش جاروبرقی را نشان می دهد.

وزن

برخی از جاروبرقی ها دارای وزن بدن یا لوله سنگینی هستند که کار نظافت را دشوار و خسته کننده می کنند و به مرور به دست، کمر و سایر اعضای بدن آسیب می زند. بنابراین هنگام خرید باید به وزن جاروبرقی توجه کنید.

وزن جارو برقی

صدای جاروبرقی

هنگام خرید از فروشنده درخواست کنید که جاروبرقی را روشن کند. با وجود اینکه صدای جاروبرقی با میزان کشش و کارایی آن در ارتباط است، اما جاروبرقی های پیشرفته صدای کمتری دارند. برخی از تولید کننده های برند، تنظیمات جارو برقی را روی بی صدا قرار داده اند که البته این امکان قیمت جاروبرقی را افزایش می دهد. رقابت در تولید جاربرقی باعث شده است که تولید کنندگان به ساخت جاروهایی با قدرت مکندگی بالا و البته صدای موتور کمتری گرایش پیدا کنند.

برخی از جاربرقی های بی صدا دارای یک مخزن پر از آب برای موتور دستگاه هستند. موتور جاروبرقی مانند یک توربین آبی در داخل آب کار می کند و نسبت به سایر مدلها صدای بسیار کمتری تولید می نماید. این مدل جاروبرقی ها در برخی از کشورها به فروش می رسد.

صدای جارو برقی

کیسه جاروبرقی

برخی افراد هنگام خرید به کیسه دار بودن یا نبودن کیسه جاربرقی اهمیت می دهند. هر کدام از آنها طرفداران و مخالفانی دارد. یکی از ویژگی های جاروبرقی های کیسه دار امکان تعویض کسیه آن هنگام پر شدن است که البته در دراز مد هزینه های مالی زیادی برای مصرف کننده ایجاد می کند. به همین دلیل می توان جاروبرقی های بدون کیسه را منبعی برای ذخیره هزینه های زمانی و مالی در نظر گرفت. از سوی دیگر تعویض فیلتر جاروبرقی های بدون کیسه هزینه ای است که از دید افراد پنهان می ماند چرا که این نوع جاربرقی ها دارای فیلتر قدرتمند و بانفوذپذیری بسیار کم در برابر ذرات گرد و غبار هستند و در طولانی مدت کارآیی خود را از دست می دهند که باید هر چند وقت یکبار عمل تمیز کاری فیلترها را انجام داده و یا در صورت امکان تعویض شوند.

کیسه جارو برقی

فیلتر تصفیه کننده هوا

در بعضی از انواع جاروبرقی ها چند فیلتر تصفیه کننده تعبیه شده است تا با جذب ذرات گرد و غبار، از بازگشت دوباره آن ها به هوا جلوگیری کنند. این قابلیت چنانچه در یکی دیگر از مطالب قبلی نمناک هم گفته شد بیشتر برای افرادی مناسب است که مبتلا به آلرژی، آسم و سایر حساسیت ها و بیماری های تنفسی هستند. به عنوان مثال یکی از فیلترهای جدید فیلتر 4 لایه هپا (HEPA) است میزان گرد و غبار و آلودگی هوا را در هنگام جارو کردن بسیار کاهش می دهد و هوای خروجی از جاروبرقی را تصفیه می نماید.

در فیلتر برخی از جاروبرقی ها از فن آوری پودر نقره (Nano silver) استفاده شده است که از ایجاد بوی بد، رشد باکتری ها و بروز آلرژی در هنگام استفاده جلوگیری می کند.

نشانگر وضعیت کیسه

هنگامی که ظرفیت کیسه جاروبرقی پر شود و نیاز به تعویض باشد، نشانگر وضعیت کیسه شم را آگاه می کند بنابراین نیاز به باز کردن مخزن و بررسی پر بودن کیسه وجود ندارد، همچنین از پر شدن اضافی و فشار به موتور جاروبرقی جلوگیری می شود.

ظرفیت کیسه

چرخ جارو

برخی از جاروبرقی ها دارای دو چرخ بزرگ و یک چرخ کوچک با قابلیت گردش دارند، اندازه چرخ ها به انعطاف پذیری دستگاه و جارو کردن آسانتر بستگی دارد. جارو برقی در هنگام استفاده مدام از یک جهت به جهت دیگر حرکت داده می شود بنابراین باید به راحتی حرکت کند.

لوله تلسکوپی

اگر طول لوله جاروبرقی کوتاه باشد منجر به آسیب های مفصلی خواهد شد، زیرا حین کار مجبور می شوید که بدن خو را به سمت پائین خم کنید. از سوی دیگر لوله های بلندتر از دو متر نیز موجب کاهش قدرت مکش جاروبرقی می شوند. مزیت لوله های تلسکوپی، تنظیم طول آن متناسب با قد خودتان است.

طول سیم

طول سیم نباید کوتاه و غیراستاندارد باشد، زیرا مجبور می شوید که به طور مرتب سیم را از یک پریز برق به پریز دیگر وصل کنید. اندازه استاندارد برای طول سیم، 6 تا 9 متر است.

طول سیم

لوازم جانبی

برخی از لوازم جانبی جاربرقی مانند انواع سری ها بسیار کارآمد هستند. به طور مثال سری مخصوص سنگ، کنار دیوارها، درز مبل ، پرده، تابلوها و پارکت بسیار مفید هستند. در بعضی جاروبرقی ها برس های مخصوص تمیز کردن حیوانات هم تعبیه شده است.بنابراین هنگام خرید جاروبرقی به لوازم جانبی آن دقت کنید.

قابلیت مکش مایعات

برخی از جاروبرقی ه علاوه بر مکش گرد و خاک و اشیاء جامد کوچک، دارای قابلیت مکش مایعات نیز هستند؛ حتی برخی از آنها می توانند بنزین و روغن را از روی سطوح پاک کنند. همچنین بعضی از انواع جاروبرقی ها امکان تفکیک مایعات از جامدات را نیز دارند.

دمندگی

پیشرفت تکنولوژی قابلیت های زیادی به وسایل برقی افزوده است. به طور مثال جارو برقی های امروزی می توانند علاوه بر قدرت مکندگی، دارای قدرت دمندگی هم باشند. این امکان برای باد کردن بادکنک، تیوب و ... استفاده می شود.

جاروبرقی های تمام اتوماتیک

این نوع جاروبرقی ها مکان استفاده از باطری قابل شارژ را دارند که از طریق اسکن کردن، نقشه محیط را به حافظه سپرده و به صورت خودکار پس از حرکت همه جا را تمیز می کنند. دوربین ها و سنسورهای تعبیه شده در آن از برخورد با موانع جلوگیری می کند. پس از اتمام شارژ باطری، به طور خودکار به محل شارژ خود بر می گردد و پس از پر شدن شارژ باطری، به کار خود در همان نقطه قبل ادامه می دهد.

جاروبرقی تمام اتوماتیک

ضمانت و نمایندگی

هنگام خرید از وجود نمایندگی محصول اطمینان کسب کنید تا در صورت مشکل با ضمانت نامه دستگاه بتوانید از امکانات نمایندگی بهره مند شوید.

راهنمای خرید جاروبرقی با نکاتی که هیچ کس به شما نمیگوید

425
این مطلب مفید بود ؟205
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی