تولد
کیک بدون وانیل
برای اینکه بتوانید “کیک بدون وانیل” درست کنید ابتدا باید دلیل استفاده از وانیل در تهیه کیک را بدانید تا بتوانید جایگزین مناسب وانیل در تهیه کیک را پیدا کنید.

چگونه کیک ساده بدون وانیل تهیه کنیم؟

استفاده از وانیل در تهیه کیک باعث خوش عطر شدن کیک می شود و بوی زهم تخم مرغ را می گیرد و اگر دنبال جایگزین وانیل در کیک پختن هستید حتما باید به دنبال مواد و ادویه هایی بروید که عطر خوبی داشته باشند با نمناک همراه باشید تا 5 مورد از این مواد را به شما معرفی کنیم.

بهترین جایگزین وانیل در تهیه کیک:

پودر کاکائو

خواص پودر کاکائوپودر کاکائو به کاهش فشار خون کمک می کند و خطرات حمله قلبی و سکته مغزی را به شدت کاهش می دهد.

نحوه استفاده: پودر کاکائو می تواند عطر و بوی خاصی به کیک شما بدهد و برای استفاده از آن شما می توانید مقداری از آرد کم کنید و 2 الی 3 قاشق پودر کاکائو اضافه کنید البته اگر تمایل به درست کردن کیک کاکائویی دارید از این روش استفاده کنید.

کیک بدون وانیل


 هل سابیده

خواص هل :هل به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند و به درمان دیابت و افسردگی نیز کمک می کند اما اینها تنها خواص هل سبز نیستند و فواید قابل توجهی در این ریز خوش عطر وجود دارد.

نحوه استفاده :شما می توانید به جای وانیل از یک قاشق هل ساییده شده استفاده کنید و آن را به هنگام هم زدن تخم مرغ اضافه کنید تا بوی زهم تخم مرغ را بگیرد.


دارچین

خواص دارچین:در یک دوره ای دارچین حتی بیشتر از طلا ارزش داشت ؛ این ادویه، یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده است در واقع این ادویه محبوب پر از مزایا برای سلامتی است که شما را متعجب خواهد کرد

نحوه استفاده: دارچین را به مانند هل در زمان همزدن تخم مرغ به اندازه یک قاشق اضافه میکنیم.

جایگزین وانیل در کیک


پوست پرتقال رنده شده

خواص پوست پرتقالپوست پرتقال دارای خواص فراوانی از جمله کاهش فشارخون، سرکوب افسردگی و اضطراب ، بهبود عملکرد قلب و ... است.

نحوه استفاده: پوست پرتقال یکی از بهترین جایگزین های وانیل می باشد چون عطر بی نظیری به کیک می دهد و برای استفاده شما باید پوست نارنجی پرتقال را رنده کنید و موقع هم زدن تخم مرغ به اندازه یک قاشق اضافه کنید تا هم بوی زهم تخم مرغ را بگیرد و هم مزه پرتقالی به کیک بدهد.


گلاب

خواص گلاب: گلاب را  به جرئت می توان معجزه طبیعت نامید. خواص و فواید بسیاری در این عصاره قرار دارد که در درمان بسیاری از درد ها و بیماری ها می تواند مؤثر باشد

نحوه استفاده: می توانید از مقدار مایعات دیگر کیک کم کنید و مقداری گلاب اضافه کنید تا عطر و بوی خاصی به کیک شما بدهد.مثلا وقتی می خواهید یک لیوان شیر به کیک اضافه کنید مقداری از شیر را کنار بگذارید(حدود 1/4) و سپس به اندازه همان گلاب اضافه کنید.

چگونه کیک بدون وانیل تهیه کنیم؟بهترین جایگزین های وانیل

4.3325
این مطلب مفید بود ؟28144
وبگردی