تولد
هدیه تهرانی
گیاه خواری یکی از رژیم های متداولی است که طرفداران زیادی دارد. برخی از چهره های معروف و بازیگران گیاه خواری را به عنوان رژیم غذایی خود انتخاب کره اند.

بازیگرانی ایرانی که گیاه خوار هستند

گیاه خواری یکی از رژیم هایی است که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده و افرد زیادی با تغییر رژیم خود به دنبال  فواید گیاه خواری و سلامت بیشتر بدن خود هستند. برخی از بازیگران نیز با پروی از رژیم گیاه خواری مصرف گوشت را کنار گذاشته و از لیست غذایی خود حذف کرده اند. 

برخی از بازیگران گیاه خوار بارها در صفحات شخصی خود از فواید گیاه خواری برای سلامت انسان و کره زمین صحبت کرده اند. در این بخش از نمناک با ما همراه باشید تا برخی از بازیگران که در سالهای اخیر گیاه خوار شده اند را معرفی کنیم.

این بازیگران گیاه خواری را رژیم غذایی خود معرفی کرده اند

شهره سلطانی

شهره سلطانی یکی از بازیگران ایرانی است که مدافع سرسخت گیاهه خواری است. او مخالف گوشتخواری بوده و تنها در مواقعی گوشت مصرف می کند که پزشک برای تامین پروتئین بدنش به عنوان دارو روی آن تاکید کند.

شهره سلطانی

فرهاد آئیش و همسرش

فرهاد آپیش و مائده طهماسبی سابقه نسبتا طولانی در گیاه خواری دارند. این زوج بازیگر بیشتر به غذاهای شزقی مانند غذاهای چینی، تایلندی و ژاپنی که سرشار از سبزیجات مفید است علاقه دارند و غذاهای ارگانیک جایگاه ویژه ای در لیست غذایی آنها دارد.

فرهاد آئیش و مائده طهماسبی

 هدیه تهرانی 

هدیه تهرانی بازیگر سرشناس سینما یکی دیگر از بازیگران گیاه خوار است که به دیگران نیز ساده خواری و استفاده حداقل از گوشت را توصیه می کند.

هدیه تهرانی

پری ناز ایزدیار

پری ناز ایزیار یکی دیگر از بازیگرانی است که از چند سال قبل گیاه خواری را شروع کرده و گوشت مصرف نمی کند. او دلیل علاقه خود به گیاه خواری را توجه به سلامتی و دوست داشتن حیوانات بیان می کند.

پری ناز ایزدیار

میترا حجار

میترا حجار یکی از فعالان حفظ محیط زیست و گیاه خوار است اما لبنیات را مصرف می کند. او یکی از دلایل از بین رفتن کره زمین را مصرف گوشت می داند زیرا برای تولید هر کیلوگرم گوشت گوساله، 15 هزار لیتر آب مصرف می شود.

میترا حجار

کدام بازیگران ایرانی گیاه خوار هستند؟

4.1102
این مطلب مفید بود ؟8319
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی