کمبود ویتامین ب
طبق تحقیقات صورت گرفته توسط متخصصان، اطلاعات جدیدی در مورد ارتباط ویتامین ب و سرطان ارائه شده است که باعث پیشرفت های چشمگیری در این زمینه شده است.

افزایش خطر سرطان با کمبود نوعی ویتامین در برنامه غذایی

دفعه بعدی که تصمیم داشتید برای وعده غذایی خود برنامه بریزید؛ باید مطمئن شوید که عادت غذایی سالمی را در پیش گرفته اید تا به بدن تان آسیبی وارد نشود. یکی از بهترین عادات این است که وعده غذایی را انتخاب کنید که سرشار از فولات و دیگر انواع ویتامین های B باشد، به دلیل مهمی که در ادامه این بخش از بهداشت و سلامت نمناک خواهید خواند.

اهمیت ویتامین ب و فولات در تغذیه

این ویتامین ها باعث می شوند که شما احساس سلامت و جوانی بیشتری داشته باشید و چنانچه این دو ماده به اندازه کافی در رژیم غذایی تان وجود نداشته باشند، حتی خطر ابتلا به سرطان هم افزایش پیدا می‌ کند.

مواد غذایی سالم

کمبود بعضی از مواد مغذی عاملی برای مشکلات مختلف؛ اعم از مشکلات کروموزومی است که ویتامین های ب جزء این دسته از مواد مغذی محسوب می شوند. کمبود آن ها باعث مشکلات سوخت و ساز، سوء تغذیه و التهابات بدن خواهد شد.

فولات، ویتامین ب 6 و ویتامین ب12 نقش مهمی در سنتز ویتامین‌ های دیگر در بدن دارند که اگر به اندازه کافی استفاده نشوند، آسیب بدنی اتفاق می افتد و در نهایت منجر به سرطان خواهد شد؛ البته باید مراقب باشید که در مصرف بعضی از ویتامین ها هم زیاده روی نکنید.

به عنوان مثال تحقیقات نشان می دهد که مصرف بیش از حد فولیک اسید می تواند خود عاملی برای سرطان باشد؛ پس حد تعادل را فراموش نکنید و یک رژیم گیاهی مناسب سرشار از ویتامین ب داشته باشید.

واقعا کمبود ویتامین ب باعث سرطان میشود؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی