رابطه زناشویی موفق در زندگی
عوامل زیادی هستند که میتوانند منجر به کاهش میل جنسی شوند، شناخت این عوامل به شما برای درمان و پیشگیری از ابتلا به این مشکل کمک زیادی خواهد کرد.

ویتامینی که کمبودش روی رابطه زناشویی تاثیر مستقیم دارد

بدونِ شک گاهی اوقات رابطه زناشویی ممکن است فراز و نشیب داشته باشد و همیشه در حالت یکسانی قرار نگیرد. بدانید که خیلی از افراد چنین حالتی دارند و در نتیجه نباید آن را به عنوان یک مشکل ببینید؛ اما به هر حال دلایل مختلفی هستند که می‌ توانند باعث کاهش میل جنسی یا ناتوانی جنسی باشند، مثلاً تعادل هورمون ها یا خستگی زیاد یا کمبود ویتامین جزء دلایل این اتفاق محسوب می‌ شود. در این قسمت از نمناک قصد داریم ویتامینی را به شما معرفی کنیم که می تواند برای رابطه زناشویی تان مفید باشد.

ارتباط کمبود ویتامین دی با کاهش میل و توان جنسی

گفتیم که کمبود یک ماده مغذی می‌ تواند سلامت جنسی را تحت تاثیر قرار دهد، بله مطالعات نشان می دهند که کمبود ویتامین دی روی سلامت جنسی افراد اثرگذار است. این ویتامین نقش مهمی در عملکرد جنسی دارد.

در واقع هر چه قدر میزان ویتامین دی در بدن بیشتر باشد، حرکت اسپرم ها بیشتر شده، باروری بهبود پیدا کرده و به طور کل عملکرد بیضه بهتر از قبل می شود و تولید هورمون ها تنظیم می گردد.

در واقع بین کمبود ویتامین دی در خانم ها و علائم ناتوانی جنسی در آن ها مانند درد هنگام رابطه جنسی، ناتوانی هنگام برانگیختگی یا کمبود میل جنسی رابطه مستقیم وجود دارد؛ بنابراین باید مراقب باشید که بدن تان با کمبود ویتامین دی مواجه نشود.

مشکلات زناشویی

ویتامین دی روی نعوظ هم تاثیرگذار است

مطالعه ای در سال 2018 نشان می دهد که بین ویتامین دی و عملکرد جنسی در مردان رابطه مستقیم وجود دارد.‌ در واقع سطح بالای ویتامین دی باعث افزایش سطح تستوسترون و بهبود وضعیت نعوظ می شود. ویتامین دی می تواند جریان خون ناحیه تناسلی را بالا ببرد، دیواره رگ های خونی را قوی کند و التهابات را کاهش دهد و در نتیجه مردان نعوظ بهتری خواهند داشت.

کمبود ویتامین دی سلامت اورولوژیک را تحت تاثیر قرار می دهد

ارولوژی مربوط به سیستم تناسلی و آناتومی جنسی افراد می باشد که شامل اندام های جنسی، مثانه و کلیه است. تحقیقات نشان می دهند که هر چقدر میزان ویتامین دی در مردان کم‌تر باشد، مشکلات ارولوژی در آن ها بیشتر است که می تواند شامل بزرگ شدن غده پروستات، فعالیت بیش از حد مثانه یا عفونت های ادراری باشد.

ویتامین دی همچنین روی جذب کلسیم هم تاثیرگذار است؛ بنابراین ممکن است میزان کلسیم دفع شده از ادرار را تحت تاثیر قرار دهد و در نتیجه اگر این ویتامین در بدن تعادل داشته باشد، به طور کل از هر لحاظ، سلامت شما تا حد زیادی تضمین خواهد شد.

ویتامین دی

رابطه جنسی سالم فواید بی شماری دارد

رابطه جنسی سالم فواید بی شماری دارد و چنانچه در بخش سلامت جنسی در مطلب کامل توضیح دادیم، رابطه زناشویی نه تنها حس خوبی می دهد، بلکه باعث افزایش سلامت و بهبود زندگی نیز می شود.

مطالعه ای در سال 2016 به این نتیجه رسیده است که رابطه مستقیمی بین رضایت و کیفیت زندگی وجود دارد؛ یعنی هر چقدر که میزانِ این رضایت بیشتر باشد، کیفیت زندگی افزایش پیدا خواهد کرد.‌همچنین رابطه جنسی سالم باعث تقویت سیستم ایمنی، کاهش فشار خون، کاهش خطر حملات قلبی، بهبود خواب، کاهش استرس و حتی کالری سوزی می شود.

ویتامین رابطه زناشویی؛ ضد نعوظ و زود انزالی

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی