ویتامین استخوان

بهترین ویتامین واسه تقویت استخوان ها

کد مطلب : 86414زمان مطالعه : 2 دقیقه
تقویت استخوان اهمیت بسیاری در سلامت بدن دارد. ویتامین های مفید، تاثیر بسزایی در استحکام و مراقبت از استخوان دارند بنابراین باید با این ویتامین ها آشنا شوید.

بهترین ویتامین برای تقویت استخوان های بدن

سلامت استخوان اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر استخوان سالمی نداشته باشید، در انجام کار های روزانه دچار مشکل می‌ شوید‌. بعضی از ویتامین ها هستند که بیشتر از بقیه می‌ توانند در سلامت استخوان هایمان نقش داشته باشند که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

ویتامین د

ویتامین د؛ اولین و مهم ترین ویتامینی است که برای سلامت استخوان ها مورد نیاز است. باید از طریق نور آفتاب یا از طریق قرص ویتامین d، آن را به بدن تان برسانید و از پوکی استخوان و شکنندگی آن جلوگیری کنید؛ البته قرص ویتامین دی را هر دو هفته یکبار می خورند و نباید در مصرفِ آن زیاده روی کنید.

ویتامین د

ویتامین آ

ویتامین آ برای سلامت بدن، تولید مثل، سیستم ایمنی، رشد بدن و سلامت استخوان بسیار عالی است؛ همچنین بینایی را تقویت می‌ کند و اگر می‌ خواهید استخوان سالمی داشته باشید، می توانید از آن استفاده کنید.

ویتامین کا

ویتامین کا؛ عامل جذب ویتامین های ضروری برای سلامت استخوان می باشد و باعث می‌ شود که رشد استخوان سالم اتفاق بیفتد. پروتئین های ضروری را فعال می کند که روی سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان موثر است.

ویتامین کا

ویتامین کا2

این ویتامین باعث می شود که بدن کلسیم را در کل جسم پخش کند، به استخوان‌ ها و دندان‌ ها برسد و در واقع مکملی برای جذب ویتامین های تقویت کننده استخوان است و پروتئین های لازم را هم فعال می کند که در سلامت استخوان نیز تأثیر زیادی دارند.

ویتامین ث

بدن برای رشد سالم استخوان به ویتامین ث نیاز دارد. این ویتامین برعکس ویتامین کا و ویتامین د؛ کلاژن سازی می کند تا استخوان را سالم و قوی نگه دارد و به سلامت دندان ها هم کمک خواهد کرد.

ویتامین ث

کلسیم

کلسیم هم جزء ضروری برای استخوان بندیِ مناسب و کاهش فرایند از بین رفتن استخوان است و مصرف آن اگر طبق نظر پزشک باشد، می تواند عاملی برای سلامت استخوان هایتان باشد اما مراقب باشید که مصرف بیش از حد آن نیز ممکن است مشکلاتی مانند سرطان پروستات و دیگر خطرات را به وجود بیاورد.

سدیم و پتاسیم

از بین ویتامین هایی که می‌ توانیم برای سلامتِ استخوان نام ببریم، همین دو مورد بهترین است که استخوان ها را تقویت می کنند. مواد غذایی مناسب توده استخوان را به بدن می‌ رساند که به هم خوردن تعادل آن، باعث ایجاد بیماری‌ های زیادی خواهد شد.

بهترین ویتامین واسه تقویت استخوان ها

58
این مطلب مفید بود ؟80
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی