مدیتیشن در هنگام پیاده روی

مدیتیشن در هنگام پیاده روی؛ روش و فوایدش اینجاست

تاریخ انتشار : 26 تیر 1401کد مطلب : 87842زمان مطالعه : 3 دقیقه
مدیتیشن راه حلی برای به دست آوردن هوشیاری در زندگی است و اگر شما تمایلی به نشستن برای انجام مدیتیشن را ندارید پس باید نوع متفاوت و جالبی از آن را امتحان کنید.

مدیتیشن در هنگام پیاده روی، جایگزین عالی مدیتیشن نشسته

وقتی که در مورد مدیتیشن فکر می‌ کنید، احتمالاً تصورتان این است که در یک جای آرام و ساکت نشسته اید و نفس عمیق می کشید. درسته که این تمرین ارزشمند است اما شاید به دور از چیزی باشد که دلتان می خواهد. اگر به نشستن عادت ندارید، می‌ توانید از مدیتیشن پیاده روی استفاده کنید. با ما در این بخش از نمناک همراه باشید تا به شما بگوییم که دقیقا باید چه کار کنید.

مدیتیشن در هنگام پیاده روی چیست؟

پیاده روی همراه با مدیتیشن راه خوبی برای شروع است و باعث می‌ شود که آگاهی بیشتری داشته باشید. پیاده روی نه تنها از لحاظ جسمی تاثیر مثبتی دارد، بلکه تمرین شهودی هم محسوب می ‌شود. ایجاد آگاهی در بدن و جهان اطراف، اهمیت زیادی در مدیتیشن پیاده روی دارد؛ اما تنها هدفِ تمرینی شما نیست.

این مدیتیشن باعث می شود برای خودتان زمان بگذارید و به درونیات خود بیشتر توجه کنید. فرقی ندارد که پیاده روی چقدر طول بکشد؛ در هر صورت به شما حس خوبی می دهد و باعث می شود به چیزی تبدیل شوید که دل تان می خواهد و روی چیزهایی که دوست دارید؛ تمرکز بیشتری پیدا خواهید کرد.

پیاده روی

مدیتیشن پیاده روی را چگونه انجام دهیم؟

برای انجام مدیتیشن در هنگام پیاده روی کافیست موارد عنوان شده در زیر را با دقت اجر کنید:

یک اسکن از بدن تان داشته باشید

بهترین حالت این است که توجه و تمرکز شما روی بدن تان باشد. از اسکن بدن به صورت ایستاده استفاده کنید؛ یعنی آگاهی از حالتی که ایستاده اید. آگاهی از ارتباط پا روی زمین و ارتباط بدن با طرز ایستادن. سپس وزن تان را از جلو به عقب، از پاشنه به انگشت پا، از پهلو به پهلو و از یک پا به پای دیگر ببرید.

روی حرکت تمرکز کنید

باید توجه شما روی حرکات بدن تان باشد. هنگام مدیتیشن باید آگاهی بدن خود را بالا ببرید و کاری کنید که پاهای تان عملکرد بهتری داشته باشند. به جزئیات خیلی توجه کنید؛ قدم های آگاهانه و آرام بردارید و زمانی که حرکت می کنید، این حرکت را در کل بدن تان احساس کنید؛ یعنی زمانی که پایتان را بلند می کنید تا مجدد روی زمین بگذارید، تعادل را در کل بدن به وجود بیاورید و همه ‌چیز را حس کنید؛ حتی زمینی که پای شما روی آن قرار می گیرد.

تمرینات تنفسی را امتحان کنید

همان گونه که باید روی حرکت تمرکز داشته باشید، به تمرینات تنفس تان هم دقت کنید و همزمان با راه رفتن، تمرینات تنفسی را به انجام برسانید.

نفس عمیق

به احساسات تان توجه کنید

باید ذهن خود را خاموش کنید. به احساسات خود در لحظه بیشتر توجه داشته باشید. سعی کنید که سکوت و آرامش را در ذهن تان ایجاد کنید و روی راه رفتن تمرکز نمایید. اجازه دهید که افکار بیایند و بروند و به صداهای اطراف گوش دهید و کاملاً در لحظه حضور داشته باشید.

آرام و آهسته باشید

هدف از مدیتیشن پیاده روی تند و سریع نیست، بلکه باید آگاهی شما در زمان حال باشد و از گذشته و آینده خودتان را دور کنید. در آرام ترین حالت ممکن که می توانید راه بروید و سعی کنید که از احساسات تان خود آگاهی داشته باشید.

فواید مدیتیشن در هنگام پیاده روی

مدیتیشن پیاده روی تاثیرات مثبتِ بسیار زیادی برای شما دارد و فوایدش شامل موارد زیر است:

  1. جلوگیری از استرس و گاها بهبود استرس
  2. افزایش خودآگاهی
  3. کاهش احساسات منفی
  4. بهبود وضعیت تصور و خلاقیت
  5. کاهش تپش قلب و فشار‌ خون
  6. بهبود وضعیت خواب

مدیتیشن در هنگام پیاده روی؛ روش و فوایدش اینجاست

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ش
وبگردی