کاغذ دیواری کودک
برای انتخاب کاغذ دیواری در نظر داشته باشید که کودکان از ابتدای تولد تا دوران بلوغ 4 مرحله را می گذرانند .

کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک از اهمیت ویژه ای برای والدین برخوردار است و همه والدین به علت علاقه ای که به فرزندانشان دارند تلاش می کنند بهترین و زیباترین نوع این محصول را برای اتاق کودک خود فراهم کنند. با این حال با وجود طرح های متنوع و جذابی که در دسته کاغذهای دیواری اتاق کودکان قرار میگیرد، راهنمای مناسبی برای اینکه برای چه سنینی چه طرحی مناسب است وجود ندارد.

کودکان از ابتدای تولد تا دوران بلوغ 4 مرحله را می گذرانند که در این دوران ها رفتار و علایق وی تغییرات بسیاری میکند و همین امر باعث میشود نیاز باشد در سنین مختلف موارد خاصی از کاغذ دیواری را مورد توجه قرار دهید. البته نیازی نیست که در هر دوره کل کاغذهای دیواری را تغییر دهید. میتوانید یکی از دیوارها را به عنوان دیوار تاکیدی اتاق خواب کودک انتخاب کنید.

دقت کنید با توجه به اینکه بر خلاف بزرگسالان که برای هر فعالیتی اتاق خاص خود را دارند مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق کار و غیره، کودکان اکثر فعالیت های خود مانند استراحت، بازی، درس خواندن و دیدار با دوستانشان را در اتاق خواب انجام میدهند. در نتیجه کارکرد اتاق خواب باید بتواند تمام موارد را در بگیرد و کاغذهای دیواری نیز در این بین میتواند نقش مناسبی بازی کند.

کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب نوزادان زیر 1 سال

در برخی موارد والدین پیش از تولد کودک تصمیم به تهیه کاغذ دیواری برای اتاق کودک میگیرند و اغلب انتخاب ها به رنگ های پاستلی و یا شخصیت های افسانه ای ختم میشود .
بینایی کودکان در ابتدای تولد تنها محدود به 20-30 سانتی متر است و در ماه ابتدایی تنها قادر به تشخیص چهره والدین است. در حدود دو ماهگی به اشیا و همچنین رنگ های اصلی مانند زرد، قرمز و آبی جلب میشود.
کاغذهای دیواری که حاوی چهره دوستانه حیوانات به همراه گل و درختان است ، کودکان را جذب میکند. همچنین میتوانید از اسمان مجازی با ستاره ها و ابرهایی در مقیاس بزرگتر نیز استفاده کنید و در هنگام خواب آرامش را برای او ایجاد کنید.

طرح مناسب اتاق کودک مناسب سنین 3-1 سال

در این سنین رشد و جهش کودکان سرعت بسیار زیادی دارد. کودکان که پیش از این فعالیت زیادی نداشتند حالا به همه جا سرک میکشند و هیچ چیزی از دست ان ها در امان نیست و به کاوش همه چیز می پردازند. در این سنین دید سه بعدی کودک نیز بهبود می یابد.
در این سنین کاغذ دیواری هایی با نقش برجسته با یک پس زمینه زیبا میتواند انتخاب مناسبی باشد. استفاده از کاغذهای دیواری که شخصیت های مورد علاقه کودکان روی آن قرار دارند نیز باعث شادی انها میشود. به خصوص اگر از پوستر دیواری سه بعدی استفاده شود این لذت دوچندان میشود. قیمت پوستر دیواری سه بعدی نیز به صورتی است که تفاوت هزینه ی زیادی برای شما نخواهد داشت.
کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری مناسب برای سن 6-3 سال

در این دوره زمانی کودکان وارد مهدکودک و جمع همسالان خود میشوند و دوره زندگی انان وارد مرحله جدیدی میشود که موجب اجتماعی شدن و تعامل بیشتر آنان میشود. در این مرحله کودکان درباره کاغذ دیواری خود میتوانند نظر دهند و انتخاب کنند ، اما مهم است که والدین در کنار آن ها مسائلی همچون نوع چیدمان و متراژ اتاق را در نظر بگیرند.
در این سن دختران و پسران با توجه به جنسیت ترجیحات متفاوتی دارند. پرنسس ها ، حیواناتی مانند سگ و گربه و موجودات فانتزی مانند اسب تک شاخ برای کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه علاقه مندند.
این در حالی است که پسران بیشتر به سمت هواپیما ، اتومبیل، حیوانات وحشی و شخصیت های کارتونی مورد علاقه خود کشیده میشوند. شما می توانید قیمت کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه را از فروشگاه اینترنتی رونیا به دست آورید.
کاغذ دیواری اتاق خواب

طرح مناسب اتاق کودک 10-6 سال

در این سن است که کودکان پا به مدرسه میگذراند و تجربیات جدیدی را به دست می آورند. در این سنین شخصیت کودکان به مرور شکل میگیرد و اعتماد به نفس پیدا میکنند.
همین امر ممکن است به بحث های طولانی بین والدین و کودکان برای انتخاب کاغذ دیواری بی انجامد چرا که کودکان دوست دارند کاغذهای دیواری محبوبشان را انتخاب کنند. بهترین کار در این موارد سازش است و همچنین میتوانید یکی از دیوارها را به عنوان دیوار تاکید به طرح مورد علالقه کودکتان اختصاص دهید و دیگر دیوارها بر اساس زیبایی شناسی رنگ شوند یا از کاغذها ساده استفاده شود.
کاغذهای دیواری مناسب این سنین به مرور واقع گرایانه تر میشوند و میتوان از اشکال هندسی و انتزاعی در آن ها استفاده کرد. همچنین کودکان در این سنین سعی میکنند شخصیت واقعی و علایق خود را در کاغذ دیواری و پوستر دیواری به نمایش بگذارند و به همین دلیل از قهرمان های خود و علایق خود استفاده میکنند.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به والدین در انتخاب کاغذ دیواری مناسب فرزندانشان کمک کنیم. انتخاب پوستر دیواری سه بعدی بهتر است پس از 3 سالگی انجام شود اما هیچ الزامی برای استفاده نکردن از این کاغذهای دیواری جذاب وجود ندارد.
در انتخاب جنس کاغذهای دیواری لزومی به انتخاب انواع قابل شستشو آن وجود ندارد، اما بهتر است برای کاغذهای  دیواری اتاق کودکان با سنین پایین از انواع قابل شستشو ان استفاده کنید.  رونیا شاپ بزرگترین فروشگاه دکوراسیون داخلی مجموعه ای متنوع از کاغذ دیواری اتاق کودک با بهترین کیفیت را برای شما تجمیع کرده است تا در انتخاب طرح مناسب این محصول راحت تر باشید و نگرانی ای در رابطه با قیمت و کیفیت آن نداشته باشید.

انتخاب بهترین کاغذ دیواری اتاق کودک

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی