تولد
کیک گردویی
کیک گردویی یکی از انواع کیک های ساده برای صبحانه، عصرانه و مهمانی است که چند ترفند کلیدی دارد که رعایت آنها به خوشمزه شدن کیک گردویی شما کمک خواهد کرد.

کیک گردو و کیک گردویی را با چند ترفند خوشمزه تر کنید

کیک گردویی یکی از انواع کیک های ساده و خوشمزه برای صبحانه، عصرانه، دورهمی و مهمانی هاست. برای تهیه یک کیک گردویی خوشمزه لازم است نکاتی را رعایت نمایید که در ادامه این بخش از آموزش شیرینی پزی نمناک آورده ایم.

از گردو تازه استفاده کنید

برای تهیه کیک گردویی از گردویی استفاده کنید که کهنه نباشد زیرا گردو کهنه طعم کیک را خراب می کند پس برای تهیه کیک گردویی خوش طعم از گردو تازه استفاده نمایید.

کیک گردویی

مغز گردو را ریز خرد کنید

برای تهیه کیک گردویی، پوست گردو را جدا نموده و سپس مغز آن را با کمک چاقو به صورت نگینی ریز خرد نمایید.

گردو را به آرد بغلطانید

برای افزودن گردوی خرد شده به مایه کیک، ابتدا گردوی خرد شده را درون آرد بغلطانید تا به خوبی آردی شوند، سپس به مایه کیک اضافه نمایید.

دارچین بیافزایید

گردو سبب خوش طعم شدن کیک می شود اما اگر می خواهید کیک گردوییتان خوش عطر شود، به آن دارچین بیافزایید. طعم ملایم دارچین در این کیک جذاب و خوشمزه همراه با چای و قهوه بسیار دلچسب خواهد بود.

کیک گردویی را با آرد قنادی بپزید

برای تهیه کیک گردویی از آرد قنادی استفاده نمایید، آرد قنادی دارای گلوتن کم، دارای بافت یکنواخت، دارای سبوس، دانه بندی نرم، بیشترین میزان نشاسته و سبک است به همین علت کیک هایی که با آرد قنادی تهیه می شوند، ترد هستند.آرد را قبل از افزودن چند بار الک کنید.

کیک خانگی

مقدار مواد باید دقیق باشد

برای تهیه کیک گردویی با بافت خوب حتما به مقدار مواد اولیه کیک توجه کنید زیرا اگر مقدار مواد اولیه کیک درست نباشد بافت و طعم کیک تغییر خواهد کرد.

مواد هم دمای محیط باشد

موادی که برای تهیه کیک گردویی نیاز دارید، را باید زودتر از یخچال خارج نمایید تا به دمای محیط برسند زیرا هم دما نبودن مواد با یکدیگر موجب تغییر بافت کیک می شود.

مدت زمان مخلوط کردن باید طبق دستورباشد

در تهیه کیک گردویی مخلوط تخم‌مرغ و... را باید آن‌قدر هم بزنید تا رنگ مایه کرمی شود و حجم مایع بیشتر شود اما بعد از اضافه شدن آرد، نیازی به مخلوط کردن بیش از حد نیست.

دمای فر نباید زیاد باشد

برای تهیه کیک گردویی فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود، دمای فر باید همان دمایی باشد که در دستور گفته شده است. اگر دمای فر بیش از حد بالا باشد، روی کیک پخته و در حالی که وسط کیک نمی پزد. همچنین در دمای بالا بکینگ پودر بیش از حد فعال شده و کیک پف اضافی می گیرد و بعد از خارج کردن کیک از فر پف آن سریع می خوابد.

کیک خانگی

به زمان پخت کیک توجه نمایید

برای بهتر شدن کیفیت و حجم کیک گردویی به زمان پخت کیک توجه نمایید، در صورت کم بودن زمان پخت کیک سطح روی کیک چسبنده می شود زیرا زمان کافی برای بخار شدن رطوبت اضافی مایه کیک را نداشته و این باعث می شود کیک به قالب چسبیده و جدا نشود. اگر زمان پخت زیاد باشد کیک بافت خشکی خواهد داشت.

کیک گردویی را اینگونه از قالب خارج کنید

قبل از خارج کردن کیک گردویی از قالب، حتما اجازه دهید کیک سرد شود و کیک گردویی را داغ از قالب خارج نکنید. ابتدا قالب را به صورت برعکس روی توری قرار دهید تا به واسطه نیروی جاذبه زمین پف کیک به سمت پایین کشیده شده و نخوابد و بعد از خنک شدن کیک را به راحتی از قالب جدا کنید.

کیک گردویی هاتون رو با این شگرد، خوشمزه درست کنید

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
وبگردی