شستن مو قبل از رنگ
خانم هایی که قصد رنگ کردن موهایشان را دارند باید نکاتی را برای قبل و بعد رنگ بدانند. یکی از این نکات در مورد شستن موها قبل و بعد رنگ کردن مو می باشد.

صحیح و یا غلط بودن شستن مو ها قبل از رنگ کردن

اگر تا به حال موهای خود را رنگ کرده اید به خوبی می دانید که چه اقداماتی برای حفظ نرمی و شادابی موهای شما انجام می شود. به گفته بسیاری از خانم ها تقریبا هر دو ماه یکبار موهایشان را رنگ می کنند و قبل از رفتن به آرایشگاه سعی می کنند از دو روز قبل موهای شان را نشویند زیرا فکر می کنند برای تثبیت رنگ مو بهتر است. اما آیا واقعا قبل از رنگ نباید مو ها را شست؟

اگر نمی دانید مو ها قبل از رنگ کردن باید شسته شوند یا خیر، این قسمت از دنیای مد نمناک را تا انتها دنبال کنید. ما در اینجا با یک متخصص صحبت کردیم تا یک بار برای همیشه به این بحث پایان دهیم.

آیا موها را قبل از رنگ کردن بشوییم؟

پاسخ صریحی برای این سوال وجود ندارد. این مساله به نوع رنگ و وضعیت موی شما بستگی دارد. دو روز بعد از حمام، پوست سر شما چرب می شود و این چربی می تواند از پوست سر در برابر تحریکات و صدمات رنگ مو محافظت کند.

چربی طبیعی پوست سر به محافظت در برابر مواد شیمیایی کمک می کند. این چربی به عنوان یک پوشش اضافی عمل می کند و زمانی که رنگ کوتیکول مو را می شکند، این چربی باعث جلوگیری از آسیب مو و تحریک پوست خواهد شد.

موی تازه شسته شده، کار را برای آرایشگر سخت می کند. در هنگام بالیاژ کردن مو، اگر مو تازه شسته شده باشد وز می شود و رنگ کردن آن سخت می شود بنابراین گاهی آرایشگر مجبور می شود با یک اسپری، موها را کثیف کند تا بتواند سریع ترو راحت تر کار کند.

شستن موها

آیا نوع رنگ مو مهم است؟

بله. اگر نمی دانید مو های خود را باید قبل از رنگ کردن بشویید یا خیر، ابتدا نوع رنگ خود را در نظر بگیرید. اگر می خواهید فقط ریشه های موی خود را رنگ کنید، می توانید موهای تان را نشویید.

استفاده از برخی شامپوها قبل از رنگ می تواند بر نتیجه دلخواه شما تاثیر منفی بگذارد، استفاده از شامپو های تیونینگ برای رفع سفیدی مو و یا شامپو هایی که از رنگ مو محافظت می کنند، هرگز نباید قبل از رنگ کردن مو استفاده شوند.

رنگ مو روی مو های چرب چند درجه تیره تر نشان داده می شود ؛ مخصوصا اگر مو های شما هایلایت باشد. اگرچه ممکن است آرایشگر برای محافظت از موهای تان پیشنهاد کند که چند روز آن ها را نشویید، اما شما باید ازقبل مو های شسته و تمیز خود را نشان آرایشگر بدهید تا بتواند رنگ و بافت مو های شما را بررسی کند که دقیقا این قضیه برای مو های تیره نیز صدق می کند.

اگر که می خواهید مو های خود را تیره تر و یا لولایت کنید، با موهای شسته به آرایشگاه بروید زیرا رنگ تیره روی مو های تمیز بیشترین تطابق را با رنگ انتخابی شما خواهد داشت.

شستشوی مو قبل رنگ مو

آیا قبل از دکلره نباید موهای خود را بشوییم؟

بله. شما قبل از هر چیزی باید خود را برای رنگ موی روشن آماده کنید. دو روز قبل از این که بخواهید مو های خود را دکلره کنید آن ها را نشویید. بر اساس توصیه متخصص رنگ مو، اگر مقداری چربی روی پوست سر شما باشد احتمال آسیب دکلره به پوست کمتر می شود زیرا یک لایه محافظت کننده بین پوست سر و ماده دکلره ایجاد می شود. هر چه مو چرب تر باشد، آسیب مواد دکلره به پوست و مو کم تر است.

اگر دکلره توسط یک آرایشگر ماهر با اقدامات پیشگیرانه انجام شود، احتمال آسیب به پوست سرخیلی کم است اما توصیه می شود، به مدت 2 روز سر شسته نشود تا پوست با روغن طبیعی خود چرب شود.

به خاطر داشته باشید، نتیجه رنگ مو باید در موهای تمیز و کثیف یکسان باشد و آرایشگر باید بداند که موی چرب، رنگ را تیره تر نشان می دهد بنابر این بعد از دکلره، مو شسته می شود و سپس رنگ گذاشته می شود تا چربی تاثیری بر نتیجه رنگ نگذارد.

شستن مو قبل از دکلره

آیا بهتر است قبل از رنگ کردن، مو ها خیس باشند؟

خیر. بیشتر رنگ ها باید روی موی خشک استفاده شوند و خشک کردن مو قبل از رنگ کردن باعث اتلاف وقت و صرف هزینه اضافی می شود. اگر قبل از رفتن به آرایشگاه موهای خود را شسته اید، حتما آن ها را خشک کنید.

موها بعد از رنگ کردن نباید شسته شوند؟

بله. چه موهای خود را تیره تر کرده باشید و چه روشن تر، باید چند روز به موهای خود استراحت دهید تا زمان بیشتری برای جذب رنگ و اکسید شدن داشته باشند. چربی روی سر به ماندگاری بیشتر رنگ کمک می کند. بعد از چند روز موهای خود را با شامپوی تثبیت کننده رنگ و نرم کننده بشویید. این کار باعث تثبیت و براق شدن رنگ مو خواهد شد.

برای موهای هایلایت، حتما روزانه از شامپو تیونینگ و نرم کننده استفاده کنید که این کار باعث نرمی و براقیت بیشتر موهای تان می شود.

شستن مو قبل از رنگ کردن، درسته یا غلط؟

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رنگ مو
وبگردی