خرید دستگاه آب سرد کن
دستگاه های آب سرد کن در هر مکانی منزل یا اداره ها استفاده می شود اما انواع مختلفی دارد و باید هنگام خرید به مکان مورد نظرتان توجه کنید.

راهنمای خرید دستگاه آب سرد کن متناسب با نیاز شما

همه ما در مورد فواید آب رسانی به بدن می دانیم . آب یک ماده ضروری برای عملکرد مناسب بدن می باشد . به دلیل نیاز ما به آب برای زنده ماندن باید سعی کنیم آبرسانی خوبی داشته باشیم تا فواید زیادی به بدن مان برسد . آب باید به صورت روزانه وارد بدن شود.

مصرف 8 لیوان آب یا بیشتر در طول روز به افزایش انرژی ، از بین بردن سموم بدن ، بهبود سلامت پوست ، بهبود گوارش مناسب ، افزایش عملکرد سیستم ایمنی ، بهبود وزن مناسب و از بین بردن سردرد کمک خواهد کرد.

چرا به آب سرد کن نیاز داریم ؟

داشتن یک سیستم آبسردکن در منزل ، اداره ، باشگاه، یا یک مکان تجاری فواید بسیار زیادی دارد.

آبسردکن ها ، آب کاملاً تمیز با کیفیت مناسب تولید می کنند که در دسترس می باشد و باعث می شود که ما بیشتر آب بنوشیم ، بیشتر در پول خود صرفه جویی کنیم ، مواد مضر را از بدن حذف کنیم و کربن نیز از داخل آب های بطری وارد بدن خود نکنیم.

بعضی از افراد به آب سرد کن به دلیل کمبود آب تصفیه شده نیاز دارند اما بعضی دیگر فقط به خاطر طعم آب داخل آب سرد کن ها ، از این دستگاه استفاده می کنند . تفاوتی ندارد که چه دلیلی داشته باشید . در این قسمت از نمناک راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که از طریق آن ها بتوانید آبسردکن مناسب بخرید.

هنگام خرید آبسردکن چه چیزهایی را در نظر بگیریم ؟

اگر به دنبال یک سیستم با ظرفیت بسیار بزرگ می باشید و می خواهید آن را در یک مکان بزرگ قرار دهید ، بهتر است به فضای مورد نظر فکر کنید . باید ببینید که تفاوت بین آبسردکن های مختلف چیست.

انواع آبسردکن ها

در این قسمت انواع دستگاه های آبسردکن ها را به شما معرفی می کنیم :

آبسردکن های در دسترس

این آبسردکن ها بالاترین میزان قیمت را دارند . واحد های آن ها برای نگه داشتن آب کاملاً در دسترس است . همچنین زمان زیادی را ذخیره می کنند و می تواند حدود 2 الی 4 یا 5 گالون آب را در خودشان جای دهند.

آبسرد کن با مخزن در قسمت بالا

این آبسردکن ها عموماً قیمت کم تری نسبت به نوع قبلی دارند و باید تنظیمات اولیه را روی آن ها انجام داد . به جای این که مجبور باشید بطری های زیادی از آب را در داخل خانه نگهداری کنید ، می توانید از تصفیه کننده آن استفاده کنید.

آبسردکن

آب سرد کن ها با مخزن پایین

کیفیت و مزه آب داخل آب سرد کن بسیار مورد اهمیت می باشد . به جای این که دستگاه خنک کننده آن ها در قسمت بالا قرار گرفته باشد ، در قسمت پایین موجود است . در نتیجه آب زیادی را ذخیره می کند و می تواند 2, 4 الی 5 گالون آب را خنک نگه دارد.

آبسردکن با کانتر در قسمت بالا

اگر فضای کمی در آپارتمان و منزل و یا اداره خود دارید ، از این نوع آب سرد کن ها استفاده کنید . زیرا فضای کمی را اشغال می کنند.

تصفیه کننده آب با کانتر در قسمت بالا دارای هزینه کمتر و به صرفه تر است.

برخی از عوامل مهم دیگر هنگام خرید آبسرد کن

جدا از نوع آبسرد کن، ویژگی های دیگری هم وجود دارد که هنگام خرید آب سردکن باید به آنها توجه کنید :

هدفتان از خرید آبسرد کن :

باید تصمیم بگیرید که هدف شما از خرید آبسردکن چیست . سپس به دنبال نوع مناسب گردید.

سایز آبسردکن :

ممکن است فضای داخل اداره یا منزل شما کوچک یا بزرگ باشد که نسبت به آن می توانید سایز مناسب را انتخاب کنید.

قیمت آبسردکن :

قیمت ها نسبت به سایز ، زیبایی و ویژگی های آبسرد کن کاملا متفاوت هستند.

توان سرمایشی و گرمایشی :

توان سرمایشی به قدرت خنک کردن آب در مدت زمان مشخص، می گویند . هرچقدر توان بالاتر باشد آب سریع تر خنک می شود. بنابراین به توان سرمایشی و گرمایشی دستگاه حین خرید دقت کنید. تمامی آبسردکن ها دمای آب را تا “90” درجه افزایش داده و از طرفی تا “5+” درجه کاهش می دهند. معمولا توان گرمایشی حداکثر 500 وات و توان سرمایشی حداکثر 120 وات است.

ویژگی سرد و داغ :

بعضی از مدل های آبسردکن علاوه بر خنک کردن آب ، می توانند آب داغ را برای چای آشپزی و غیره تولید کنند .ازین رو شما با تهیه یک دستگاه هم از آب سرد استفاده می کنید و هم از آب گرم.

سیستم تصفیه یا فیلترینگ :

برای بعضی از آبسردکن ها ، سیستم تصفیه طراحی شده و مواد مضر را از بین می برد و منبع مناسبی برای آب تصفیه شده می باشد.

جنس بدنه :

آبسردکن هایی پشت بدنه شان فلزی است، مقاوم تر هستند.

وزن آبسردکن :

آبسردکن ها باید وزن مناسبی برای حفظ تعادل داشته باشد . آبسردکن های سبک امکان واژگون شدن دارند.

مخزن آب سرد کن

چکه گیر:

در زیر شیر برخی آبسردکن ها ، قسمتی برای چکه کردن آب وجود دارد. آب های ریخته شده در این قسمت جمع می شود که شما می توانید مجدد آنها را در دستگاه قرار دهید.

جا لیوانی:

وسیله جانبی برای آبسردکن ها جالیوانی است . برخی آب سردکن ها دارای جالیوانی مخفی هستند . در برخی آبسردکن ها ، جالیوانی ها به صورت آهنربا به بدنه دستگاه می چسبند یا به دیواره دستگاه پیچ می شوند. اگر دوست دارید جالیوانی تهیه کنید نوع آهنربایی بهتر است زیرا باعث می شود بدنه دستگاه آسیب کمتری ببیند.

نگهدارنده بطری یا فنجان آب :

مدل های مختلفی از آبسردکن ها وجود دارند که در فضای داخلی و خارجی خود نوشیدنی ها را نگه می دارند.

ظرف قابل جداسازی :

بعضی از آبسردکن ها دارای ظروفی هستند که می توانید آن ها را جدا سازی کنید و مطمئن شوید که از کثیف شدن آن جلوگیری می کند.

کیت های تبدیل :

این قسمت برای همه آبسرد کن ها کاملاً ضروری است و کمک می کند که آب تصفیه شده از آب معمولی جداسازی شود.

نگهدارنده شیر آب داغ :

این ویژگی کمک می کند که کودکان ناگهان آب داغ را باز نکنند.

کم سرو صدا بودن موتور :

صدای موتور به کیفیت و مدل کمپرسور بستگی دارد . شنیده شدن صدای موتور در زمان شروع به کار آبسردکن ها، آزاردهنده می باشد پس به کم صدا بودن موتور هنگام خرید دقت نمایید.

گارانتی، خدمات نصب و پس از فروش :

قبل از خرید آبسردکن به مدت زمان گارانتی، ارائه قطعات استفاده شده در دستگاه و خدمات پس از فروش توجه کنید.

آبسردکن یک دستگاه مصرفی است و قطعاتی مثل کمپرسور و پدال، از قطعات مصرفی هستند و پر استهلاک هستند بنابراین باید به خدمات پس از فروش آن دقت کنید.

برچسب مصرف انرژی :

قبل از خرید آبسردکن به برچسب انرژی دستگاه توجه کنید و دستگاهی بخرید که رده انرژی آن از B+ تا A+ باشد.

کیفیت ساخت آبسردکن ها :

در خرید آبسردکن باید به کیفیت ساخت آن توجه کنید. متاسفانه آبسردکن های چینی اصلا کیفیت مناسبی ندارند . آبسردکن هایی که از کیفیت تولید بالایی برخوردارند ، دارای قطعات ضخیم تر هستند و به دلیل این که پلاستیک بیشتری در آن ها استفاده شده و اصطحکام بالاتری دارند ، خیلی سخت می شکنند و سال های بیشتری را عمر می کنند و شیرهای ضد چکه دارند که خیلی سخت به چکه میفتند.

به استانداردهای ساخت دستگاه دقت کنید :

اگر آبسردکن گواهینامه ISO 9001 را داشته باشد نشان دهنده این است که در فرآیند تولید به کیفیت دستگاه توجه ویژه ای شده است.

انواع آبسردکن

سوالاتی که ممکن است در رابطه با آبسردکن برایتان پیش آید :

چرا آب گرم از آبسردکن می آید؟

زمانی که چندین لیوان آب خنک از دستگاه می گیرید، مخزن داخلی دستگاه تخلیه شده و برای خنک شدن آب جدید، باید مدتی زمان صرف کند. بنابراین اگر حجم مصرفی آب بالا رود و بعد از آن آب گرم می شود.

مدت زمانی که مخزن برای سرد و جوش کردن آب نیاز دارد؟

اگرمی خواهید مدت زمان خنک کردن یا گرم کردن آب درون مخزن کمتر باشد باید دستگاهی بخرید که توان سرمایشی و گرمایشی آن بیشتر باشد.

چگونه آبسردکن ها را نصب کنیم ؟

نصب آبسردکن کاملا ساده است و اکثر خریداران می توانند به راحتی خودشان این کار را انجام دهند اما پیشنهاد می کنیم از دستورالعمل های نصب آبسردکن ها که روی دفترچه راهنما آمده ، استفاده کنید تا به مشکلی بر نخورید.

اول از همه آب سرد کن را داخل مکانی که باید قرار دهید . حداقل آن را 10 سانتیمتر از کناره خالی بگذارید تا دمای کافی برای جریان پیدا کردن در اطرافش وجود داشته باشد.

ظرف داخل آبسردکن برای قرار گرفتن آب را به خوبی تمیز کنید.

برای نصب فیلترها طبق دستورالعمل کارخانه عمل کنید . سپس لوله آبی را به منبع آب سرد در پشت آب سرد کن وصل کنید . منبع آب را روشن کنید و آن را به سیستم قدرت برای خروجی مناسب متصل نمایید.

اگر آبسردکن شما دارای ویژگی سرد و گرم باشد ، بهتر است که در همان اول گزینه ی داغ را خاموش کنید . زمانی که مخزن آن پر شد ، تمام اتصالات را بررسی کنید تا چیزی نشتی نداشته باشد.

برای نصب کردن آب سرد کن ها با مخزن های پلاستیکی روی آن ها باید دقت کنید که مخزن پلاستیکی را هنگام نصب خارج نکنید . داخل آن را با آب و صابون بشویید و اجازه دهید به طور کامل خشک شود.

چگونه آب سرد کن را تمیز نگه داریم ؟

راه های مختلفی وجود دارد که مطمئن شوید آبسردکن شما کاملاً ضدعفونی شده و تمیز هستند و به درستی کار می کنند . بهترین و مهم ترین راه این است که خودتان هر سه ماه یکبار پروسه تمیز کردن آبسردکن را انجام دهید . اما چگونه ؟

  • اول از همه آن را از برق بکشید.
  • مخزن آب آن را جدا کنید.
  • قسمت نگهدارنده آب را کاملاً برعکس کنید تا آب اضافی آن خارج شود.
  • در قسمت پشت آبسردکن یک ظرف قرار دهید تا آب اضافی داخل آن بریزد . سپس داخل بطری نگهدارنده آب را شستشو دهید.
  • تمام سیم ها را با یک پارچه خشک گردگیری کنید.
  • همچنین می توانید داخل بطری آن را با آب و صابون بشویید.
  • باید اجازه دهید که بطری آب به طور کامل خشک شود و بعد آن را روی آب سرد کن قرار دهید.

آبسردکن رومیزی نخرید

برخی آبسردکن ها وجود دارند که روی میز قرار می گیرند . برخی از این آبسردکن ها منبع دار و برخی قابل اتصال به آب لوله کشی که برای گذاشتن بر روی اپن یا نیم طبقه ای طراحی شده اند.

این نوع آبسردکن ها موتور و کندانسور کوچکی داشته و قیمت بالایی هم دارند و به دلیل استفاده از کندانسور و رادیاتور کوچکتر که برای خنک شدن گاز تعبیه شده اند ، فشار بیش از حدی به موتور وارد می شود ، برق زیادی مصرف کرده و آب آنها به اندازه کافی خنک نمی شود.

راهنمای کامل خرید آبسردکن و معرفی انواع آن + راهنمای نصب

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : نکات خرید
وبگردی