تولد
زندگی بهتر
سبک زندگی مینیمالیسم یک سبک متفاوت است و این تفاوت قطعا تغییراتی را در زندگیتان به‌وجود می آورد که ممکن است برایتان جذاب باشند.

روش های مینیمالیسم برای هرچه بهتر شدن زندگی

در دنیای پر شتاب امروزی، مینیمالیسم توجه همه را به خودش جلب کرده است. در زمانه ای که توسط چیز های مختلف بمباران شده ایم، داشتن فضایی منظم و بدون آشفتگی ایده نوئی به نظر می رسد. از طرفی جوانب مثبت مینیمالیسم بسیار بیشتر از معایب آن است. اگر نمی دانید که این سبک ساده زیستی چطور می تواند زندگی تان را تغییر دهد، این قسمت از نمناک را از دست ندهید:

داشتن ذهنی شفاف تر

یکی از بزرگترین مزایای واقعی زندگی مینیمالیستی، ایجاد افکار ذهنی شفاف تر است. با محیطی مینیمالیستی تر، می توانید سبک زندگی شفاف تر و سالم تری داشته باشید. این کار را با خلاص شدن از شر هر نوع آشغال و وسایل غیرضروری که دیگر به آن نیاز ندارید، انجام دهید. در این صورت می توانید با ذهنی بازتر فکر کنید.

دانستن اصول اولویت بندی

در سبک زندگی مینیمالیسم شما با کنار گذاشتن وسایل غیر ضروری در واقع نحوه اولویت بندی در کار ها را هم یاد می گیرید. وقتی که می نشینید تا به هم ریختگی ها را سر و سامان بدهید، آن هایی را نگه می دارید که برایتان مهم هستند. همه چیز ارزش نگهداری ندارد. یاد بگیرید که دور یک سری چیزها را خط بکشید و بگویید دیگر نیازی به آن ها ندارید تا کمک تان کند که بتوانید ادامه بدهید.

ترکِ اعتیاد به تکنولوژی

یک سبک زندگی بهم ریخته معمولا نتیجه استفاده بیش از حد از فناوری است. با این که آنهایی که در قرن 21 زندگی می کنند، چند وظیفه ‌ای نامیده می‌ شوند، اما انجام چندین کار در یک زمان نه تنها روی خروجی شما تاثیر منفی می گذارد، بلکه برای سلامتی تان هم مضر است. به حداقل رساندن استفاده از لپ تاپ یا گوشی از آشفتگی ذهنی تان کم می کند؛ پس سعی کنید تا حد امکان در آن واحد فقط از یک ابزار استفاده کنید.

ایجاد فضایی سازمان یافته

وقتی که بتوانید به هم ریختگی ها را مرتب کنید، متوجه خواهید شد که محیط مرتب و خلوت تری دارید و می توانید سریع تر به اطلاعات و وسایل مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این در یک محیط سازمان ‌یافته و دسته بندی شده، دیگر زیر بار شلوغی ها نیستید و ذهن تان آزادتر خواهد بود.

کار کردن

داشتن زمان بیشتر برای اوقات فراغت

در زندگی به سبک مینیمالیستی به این دلیل که دائما نگران این نیستید که چه چیزی را کجا قرار دهید، زمان زیادی برای تفریح خواهید داشت؛ البته این به این معنا نیست که زمان آزاد بیشتری دارید بلکه یعنی می توانید به همه کار ها از جمله تفریحات تان هم برسید. در واقع با چنین طرز فکری یادگیر می گیرید که چندین کار بیهوده را رها کنید تا بتوانید از چیز هایی که واقعا مهم هستند، لذت ببرید.

برخورداری از یک محیط پاک و سالم

مسلما یک اتاق چیده شده به سبک مینیمالیستی، مرتب تر است. اما آیا می‌دانستید که چنین محیطی از نظر بهداشتی هم سالم تر است؟ گرد و غباری که دور و بر لوازم اضافی می نشیند؛ باعث ایجاد آلرژی و بیماری می شود؛ بنابراین بهتر است وسایل تان را درونِ چند جعبه بگذارید که هم به آن ها دسترسی داشته باشید و هم اتاق تان مرتب تر باشد.

این 6 شماره زندگیتو زیر و رو میکنه

4.540
این مطلب مفید بود ؟364
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی