رسیدن به موفقیت و ثروت
برای رسیدن به حس ثروت و موفقیت نیاز به پول زیادی ندارید فقط باید از نیروی ذهن خود کمک بگیرید تا این حس را در خود به وجود بیاورید.

چطور حس ثروت، موفقیت و شادی را در خود ایجاد کنیم

ثبات ذهنی می تواند تغییرات بسیار زیادی در شما ایجاد کند. شما می توانید از طریق نیروی ذهن، ثروتمندی، خوش شانسی و موفقیت را در خودتان ایجاد کنید و تمام حس های خوب را برای خودتان به وجود بیاورید. البته منبع اصلی ثروت، فقط پول نیست. بلکه ثروت شامل موارد زیر است:

  • سلامت
  • خلاقیت
  • تفکر مثبت
  • اخلاقیات
  • قدردانی
  • تصویرسازی
  • آرامش ذهن
  • معنا مفهوم زندگی

اگر همه این ها را داشته باشید، می توانید به خوبی آن ها را در زندگی به کار بگیرید و به ثروت، خوش شانسی و موفقیت هم برسید. در این قسمت از سبک زندگی نمناک راه حل هایی را به شما معرفی می کنیم تا تمام این حس های خوب را بدون توجه به شرایط کنونی در خودتان ایجاد کنید.

رسیدن به موفقیت

1. لیستی از 5 مورد مهم تهیه کنید

لیستی از پنج موردی را که می خواهید در زندگی خود داشته باشید، تهیه کنید که شاید پول را هم شامل شود. به عنوان مثال عشق بیشتر، امنیت بیشتر و خنده بیشتر. پس به دنبال چیزهایی بگردید که باعث به وجود آوردن آن ها در زندگی می شود. مثلاً اگر آرامش بیشتر می خواهید، به دنبال انجام تمرین های مدیتیشن باشید.

2. سواد اقتصادی خود را افزایش دهید

بدون توجه به اموالی که هم اکنون دارید، سعی کنید که برای رسیدن به شرایط مالی بهتر سواد اقتصادی خود را افزایش دهید. می توانید یک دفتر مربوط به اموال خود تهیه کنید. کتاب های مربوط به وضعیت خوب اقتصادی را مطالعه کنید یا از منابع آنلاین کمک بگیرید. این گونه به مرور زمان می توانید سرمایه گذاری های خوبی داشته باشید.

سواد اقتصادی

3. حس قدردانی و سپاسگزاری را در خودتان افزایش دهید

به صد موردی که باعث می شود بابت آن ها شکرگزار باشید، فکر کنید. آن ها را روی یک کاغذ بنویسید. سپس این لیست را با صدای بلند بخوانید تا بتوانید حس خوب را دوباره در خودتان ایجاد کنید.

4. به دیگران کمک کنید

این که به این باور برسید که چیزهایی بیشتر از حد کافی در زندگیتان دارید، باعث ایجاد حس خوب می شود. زمانی می توانید این حس را در خودتان ایجاد کنید که به دیگران کمک کنید. کمک کردن به افراد های دیگر باعث می شود که احساس کنید بیشتر از چیزی که می خواستید در زندگی دارید. مثلا می توانید در یک بنگاه خیریه کمک کنید. برای انجام خدمات بسیار مهم داوطلب شوید. به دنبال ایجاد حس آرامش در دیگران باشید و هر کاری را که از دستتان بر می آید، برای ایجاد حال خوب دیگران انجام دهید.

کمک کردن

5. تفکر مثبت را در خودتان ایجاد کنید

داشتن تفکر مثبت به ایجاد حس خوش شانسی و موفقیت کمک می کند. تفکرات منفی یعنی فرقی ندارد که من چه کاری انجام می دهم، زیرا در هر صورت موفق نمی شوم اما تفکر مثبت یعنی عادت خوب را در خودم ایجاد می کنم . قدم های کوچک را در مسیر درست بر می دارم تا در نهایت به موفقیت برسم. پس خودتان را برای ایجاد چنین تفکرات مثبتی آماده کنید.

6. به ظاهر خود برسید

دیگران در وهله اول به ظاهر لباس شما توجه می کنند. پس سعی کنید برای این که در بیزینس خود موفق باشید، به ظاهر تان اهمیت دهید. همیشه لباس های زیبا و مناسب بپوشید و هرگز اهمیت رسیدگی به خود را فراموش نکنید.

شیک پوش بودن

7. از چیزهای کوچک و لوکس شروع کنید

قطعاً باید برای روز مبادا پول کنار بگذارید و به سرمایه گذاری های خود اهمیت دهید، اما بسیار مهم است که چیزهای کوچک و لوکس را چند وقت یک بار برای خودتان تهیه کنید. یادتان نرود که قرار است به ثروت زیاد برسید. پس کمی هم باید شبیه به ثروتمندان زندگی کنید. اگر بخواهید مدام چیزهایی را که دوست دارید، انکار کنید تا در آینده به آن ها برسید، شاید یک حس ناامیدی به شما غلبه کند.

8. 27 چیز را دور بیندازید

فکر کنید و ببینید که در خانه، اتاق و هر جای دیگر چه چیزهایی را نیاز ندارید. سعی کنید 27 مورد را پیدا کنید ، آن ها را کنار بگذارید و مطمئن باشید که چیزهای خوبی جایگزینشان می شود. پس از دل کندن از این چیزهای به درد نخور نترسید و راه را برای چیزهای بهتر باز کنید.

9. یک جعبه رویا برای خودتان آماده کنید

یک جعبه مخصوص رسیدن به رویاهایتان را کنار بگذارید و هر روز مقدار کمی پول، حتی هزار تومان داخل آن قرار دهید تا بتوانید پول زیادی را جمع کنید و در نهایت به بخشی از آنچه که می خواهید دست پیدا کنید.

پس انداز کردن

10. تجربه داشتن چیزهایی که دوست دارید را برای خودتان رقم بزنید

بهتر است که این موضوع را با یک مثال به شما توضیح دهیم . آیا دوست دارید که به ایتالیا سفر کنید؟ خب با خودتان فکر کنید و ببینید که چه چیزی در ایتالیا باعث شده است که به آن علاقه مند باشید. شاید علت علاقه شما طعم و مزه غذاهای این کشور است. می توانید در کشور خودتان به رستوران های ایتالیایی بروید، از موزه ها و هنرهای ایتالیایی بازدید کنید و کارهای این چنینی را به انجام برسانید تا حداقل به سطحی از رضایت برسید.

11. سطح مادی گرایی خود را تنظیم کنید

در دنیای مدرن امروزی همه دنبال پیشرفت بیزینس خود هستند و می خواهند به هر طریقی اجناس مختلف و گران قیمت خود را به شما بفروشند که احتمالاً بعد از خرید آن ها یک نوع حس نارضایتی در شما ایجاد می شود. پس سعی کنید حس مادی گرایی را در خودتان کنترل کنید و ریسک پذیری خود را در خرید اجناس گران قیمت کاهش دهید تا حس رضایت بیشتری پیدا کنید.

12. زمانی را در طبیعت سپری کنید

به جای این که مدام مرکز خرید بروید، سعی کنید زمانی را در کنار سواحل باشید. به جای تماشای تلویزیون به پارک بروید، زیر یک درخت بنشینید و کتاب مطالعه کنید. به جای غذا خوردن در کافه و رستوران ، سعی کنید که در فضای باز بنشینید و از زیبایی های طبیعت لذت ببرید.

رفتن به طبیعت

13. اجازه دهید که زمان همه چیز را بهبود ببخشد

شاید این داستان را شنیده باشید که گروهی از توریستان در آفریقا در حال سفر بودند. آن ها در غروب خورشید به یک دریاچه نگاه کردند. یکی از آن ها گفت که همیشه دوست داشتم خانه من رو به غروب خورشید در کنار یک دریاچه باشد. جالب است بدانید که او در همین سفر به آرزوی خودش رسیده بود و چنین زیبایی را تجربه کرده بود. پس چه بهتر که شما بتوانید در همان زمان حال، از تجربه ای که دارید لذت ببرید و اجازه دهید که زمان، شما را به چیزهایی که می خواهید برساند.

14. به دنبال آرامش درونی باشید

اگر آرامش درونی را ایجاد کنید ، قطعا از زندگی و جهان اطراف بیشتر لذت می برید. پیش از این هم در نمناک گفتیم که فرقی ندارد در دنیای بیرونی چه اتفاقی می افتد سعی کنید که یک روح بلند بالا و پر از آرامش داشته باشید و منتظر اتفاقات خوب بمانید.

15. داستان های قدیمی و ارزشمند بخوانید

بیوگرافی های مختلفی در مورد افراد موفق در دنیا وجود دارد که خواندن آن ها خالی از لطف نیست. داستان زندگی این افراد را بخوانید و دوباره انگیزه قبلی خود را برای رسیدن به موفقیت افزایش دهید.

کتاب

16. بپذیرید که کمبود و نقص در ذهن شماست

احساس کمبود در ذهن باعث می شود که این نقص و کمبود در زندگی واقعی هم ایجاد شود و به یک باور در شما تبدیل گردد. در نتیجه بعد از مدتی نمی توانید برای آن کاری انجام دهید. پس به این فکر کنید که هیچ کمبودی وجود ندارد و شما با ذخیره مقدار کمی پول، باز هم می توانید آخر ماه پول زیادی داشته باشید.

17. چیزهای جدید یاد بگیرید

شاید از لحاظ مادی خیلی ثروتمند نباشید اما می توانید از لحاظ اطلاعات و آگاهی ، خودتان را ثروتمند کنید و به دنبال یادگیری چیزهای جدید باشید. کتاب های کلاسیک بخوانید ، شعر های عالی حفظ کنید، فیلم های بسیار خوب ببینید تا حرفی برای گفتن داشته باشید.

تماشای فیلم

18. مهارت بازاریابی را در خودتان ارتقا دهید

خودتان را برای ثروتمند بودن و موفقیت در زندگی و آینده آماده کنید. مهارت بازاریابی را یاد بگیرید تا بتوانید در هر کاری که وارد می شوید، بهترین راه ها را برای افزایش ثروت به انجام برسانید.

19. لیست 10 مورد از چیزهایی را تهیه کنید که نمی توان آن ها را خرید

همیشه بهترین چیزها خریدنی نیستند، مثلاً دوستانی که بهترین باشند و صادقانه و وفادارانه در کنار شما قرار بگیرند، یک خانواده صمیمی، و یا همسری که بتوانید به او اعتماد کنید. اگر این چیزها را در زندگی دارید ، پس مطمئن باشید خوش شانس ترین و ثروتمندترین انسان روی کره زمین هستید.

20. برای آینده ی خود هدف تعیین کنید

پولدار شدن فقط شرکت کردن در کنسرت های مختلف یا تماشای زیبایی کشورهای متفاوتی نیست. ثروتمند بودن به معنای رسیدن به اهداف مختلف در زندگی است. بپذیرید که هم اکنون چه جایگاهی دارید و می خواهید در آینده چه تجربیاتی را رقم بزنید. در همان مرحله اول بهتر است که اهداف مشخصی داشته باشید.

چطور حس ثروت ، موفقیت و شادی را در خود بالا ببریم ؟

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی