عوض کردن لباس
بسیاری از انسان ها در آغاز هفته یک لباس را انتخاب می کنند و تا آخر هفته همان لباس را به طور مداوم می پوشند، اما پوشیدن مکرر یک لباس عوارض و خطرات جدی دارد.

عوارض پوشیدن مکرر یک لباس برای سلامت بدن

بسیاری از ما در آغاز هفته یک لباس را انتخاب می کنیم و آن را چند روز پشت سر هم می پوشیم. شاید این لباس بوی بد ندهد و فکر کنیم که پوشیدن آن اشکالی ندارد اما در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک دلایلی را به شما معرفی می‌ کنیم که نشان می دهد چرا یک لباس را نباید دو روز پشت سر هم استفاده کنید.

آکنه ایجاد می کند

شستن روزانه لباس ها کار خسته کنندگی است اما اگر می خواهید از شر جوش های پشت کمر یا قفسه سینه خلاص شوید، حتما باید لباس خود را هر روز عوض کنید؛ زیرا لباس های کثیف عرق و باکتری زیادی دارند و باعث ایجاد منافذ بسته روی پوست می شوند. عرق و سلول های مرده با پوست ترکیب شده، کلافگی و حساسیت را ایجاد می‌ کند که معمولا در قسمت کمر، ران و باسن بیشتر اتفاق می‌ افتد.

حساسیت

بوی بدی را ایجاد می کند

اگر می خواهید که بدن تان خوشبو باشد، نباید دو روز پشت سر هم یک لباس را بپوشید زیرا لباس جدید بوی تازگی می دهد اما لباس قبلی با عرق بدن تان تداخل پیدا کرده است. حتی اگر خودتان متوجه نشوید.

خودتان را در معرض جرم های دیگران قرار می دهید

این نکته ‌ای است که باید به آن توجه کنید. شما و لباس تان در طول روز با جرم ها و آلودگی های بدن دیگران مواجه هستید و در نتیجه اگر یک لباس را پشت سر هم بپوشید، این جرم ها و آلودگی ها دوباره داخل تن تان باقی می‌ مانند و بیشتر در معرض آسیب قرار می‌ گیرید.

دچار حساسیت می شوید

اگر متوجه خارش روی پوست شوید، احتمالاً بیشتر انگیزه بگیرید که لباس تان را عوض کنید. اگر لباسِ شما تماس مستقیم و نزدیک با پوست داشته باشد و کثیف شود و روی پوست مالیده شود، چربی و کثیفی داخل آن به دام می‌ افتد و حساسیت ایجاد می‌ کند. به همین دلیل است که می گوییم یک لباس را دو بار پشت سر هم نپوشید و حتما عوض کنید.

چرا نباید چند روز پشت هم یه لباس رو بپوشیم؟

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی