تولد
لباس برای قرار
جالب است بدانید رنگ لباسی که می پوشید تاثیر زیادی در جلب اعتماد طرف مقابلتان در قرارهای مهم و حساس دارد بنابراین برای دیدارهای مهم این رنگ لباس را بپوشید.

رنگ لباس ایجاد کننده اعتماد برای دیدارهای مهم و حساس

اعتماد یکی از ضروری ترین عوامل مؤثر در هر رابطه ای است. اینکه فردی جدید را به زندگی خود دعوت می کنید و می خواهید یک تعهد بلند مدت به او داشته باشید (که در زمینه حرفه ای و شغلی هم؛ چنین خواهد بود) فقط در صورتی به موفقیت منجر می‌ شود که اعتماد وجود داشته باشد.

جالب است بدانید که برای قرار های مهم و حساس و جلب اعتماد طرف مقابل، رنگ ها تاثیر زیادی خواهند داشت که در این قسمت از نمناک توضیح خواهیم داد.

رنگ لباسی که می پوشید؛ روی حس طرف مقابل تاثیر گذار است

در صنعت مد، رنگ ها تاثیر بسیار مهمی دارند. در واقع رنگ لباس سیگنال این را به دیگران می دهد که دقیقاً چه کسی هستید. در روانشناسی؛ رنگ ها تعیین می کنند که رنگ های خاص چگونه روی رفتار و دیدگاه ها اثرگذار است.

مغز ما هم محرک های احساسی دارد که به رنگ ها واکنش نشان می دهد و رنگ های مختلف همگی واکنش های مختلفی دارند و می توانند منجر به اعتماد و بی اعتمادی باشند. خوشبختانه مجبور نیستید که خودتان تک تک رنگ ها را امتحان کنید تا ببینید چه نتیجه ای می گیرید، زیرا مطالعات زیادی در این باره انجام شده است.

رنگ لباس و اعتماد

مورد اعتماد ترین رنگی که می توان استفاده کرد

اگر به دنبال جلب اعتمادِ طرف مقابل هستید، باید به رنگ لباس خود دقت کنید‌. در بررسی ها و مطالعات در رنگ قرمز، زرد، سبز، آبی، بنفش، نارنجی، ترکیب زرد و سبز، ترکیب سبز و آبی و ترکیب بنفش و آبی استفاده کرده اند و متوجه شدند که رنگ آبی و بعد؛ ترکیب رنگ بنفش و آبی بیشترین حس اعتماد را در افراد ایجاد می کنند.

آبی با رفتارهای مثبت رابطه مستقیمی دارد

متخصصان روانشناسی در این باره گفته اند که رنگ هایی مثل آبی و بنفش باعث می شود تا دیگران شما را فرد قابل اعتمادتری بدانند، زیرا باعث ایجاد احساسات و رفتار های مثبت می شود. آبی همچنین رنگ آسمان است و رنگ آرامش بخشی می باشد؛ بنابراین زمانی که مردم می بینند دیگران رنگ آبی به تن کرده اند، ناخودآگاه مغز آن ها به یاد آرامش آسمان می‌ افتد و این حس آرامش را از طرف مقابل هم دریافت می‌ کنند که باعث ایجاد امنیت و اعتماد خواهد شد؛ به طور مثال شما می توانید در مصاحبه شغلی از این رنگ استفاده کنید.

رنگ لباس آبی

شاید بهتر باشد که از رنگ سبز دوری کنید

اگر بخواهیم یک رنگ را برای لباس به شما معرفی کنیم که کمترین حد اعتماد را در افراد ایجاد می کند، رنگ سبز است. رنگ سبز نشان دهنده انگیزه و بلند پروازی است؛ اما خیلی حس اعتماد را ایجاد نمی کند و بیشتر یادآور رفتار های منفی مانند حرص و فریب است.

برای قرارهای مهم و حساس، لباس این رنگی بپوش

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی