طراحی سایت

اصول طراحی وب برای غیر طراحان

کد مطلب : 81437زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر شما طراح نیستید اما می خواهید ساخت وب سایت خود را انجام دهید، این پست برای شما مناسب است.

اصول طراحی وب سایت

اگر شما طراح نیستید اما می خواهید ساخت وب سایت خود را انجام دهید، این پست برای شما مناسب است.

برای شما که طراح نیستید، ساختن وب سایت یک اقدام بزرگ است. در قدم اول حتی ممکن است احساس گم شدن کنید.

ساخت سایت با وردپرس بسیار آسان است. به گونه ای که همه می توانند این کار را انجام دهند. این روش، نه تنها ابزاری است که توسط طراحان حرفه ای بلکه توسط همه افراد و مشاغل نیز برای داشتن یک وب سایت انتخاب می شود.

حال اگرچه وردپرس چالش فنی سایت شما را برطرف می کند، ساخت سایت به معنای ورود به دنیای طراحی و ارتباطات تصویری است. و طراحی می تواند کمی ترسناک به نظر برسد، نه؟

نترسید! اگر نمی دانید از کجا شروع کنید یا اصول طراحی وب چیست یا کدام عناصر طراحی را برای ساخت یک وب سایت مدرن نیاز دارید، ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم.

در این راهنما، می خواهیم به شما کمک کنیم تا یک وب سایت مستقل و حرفه ای طراحی کنید.

طراحی وب سایت

 

سایت خود را ساده طراحی کنید

تمرکز اصلی شما در کل مراحل طراحی سایت باید کاهش شلوغی بینایی باشد.
این همان چیزی است که در دنیای طراحان به آن فضای سفید می گویند. این یک تاکتیک قدرتمند برای ایجاد یک وب سایت متعادل و زیبا است.
فضای سفید سطح خوانایی و درک بهتری از فضا را برای بازدیدکننده فراهم می کند. این ویژگی می تواند توجه بیننده را به خود جلب کند و پیام مورد نظر شما را برجسته و مورد توجه قرار می دهد. بنابراین با استفاده از فضای سفید، نه تنها یک وب سایت تمیز ایجاد می کنید و با مخاطبان خود به خوبی ارتباط برقرار می کنید، بلکه وب سایتی بسیار سریع و به روز ایجاد کرده اید. روند طراحی سایت کرج در سال 2021 بر روی سادگی تاکید دارد.

یک طرح اولیه ایجاد کنید

نکته دیگری که برای طراحی وب سایت شما بسیار مهم است، ایجاد یک طرح اولیه است. داشتن یک الگوی کار اولیه به شما کمک می کند تا آنچه در ذهن دارید را بر روی کاغذ یا یک برنامه نظیر Illustrator یا Wireframe پیاده کنید. این یک طرح اولیه از سایت شما است که عناصری را که در هر صفحه استفاده می کنید، برجسته می کند.
خواه طرح خود را روی کاغذ نگه دارید یا به صفحه منتقل کنید، هدف شما از این مرحله، ایجاد یک طرح کلی از محتوای خود است. بنابراین پس از این مرحله، پیش از شروع، دقیقا می دانید که چه چیزی نیاز دارید.

یک سبک تجاری قابل استفاده ایجاد کنید

بزرگ یا کوچک، اندازه وب سایت شما مهم نیست. هنگامی که سایت خود را بارگزاری کردید، یک مارک هستید. این بدان معنی است که می توانید با رهبران تجارت خود رقابت کنید. به شرطی که برخی از قوانین طلایی در طراحی برند را رعایت کرده باشید.
  •  شخصیت:ویژگی یا شخصیت تجارت خود را معرفی کنید.
  • صدا:به درستی انتخاب کنید که جهان شما را چگونه ببیند.
اکنون می توانید به دنبال الگوها، فونت ها، رنگ ها، نمادها و لوگو های متناسب با شخصیت برند خود باشید تا وب سایت خود را به آن آراسته کنید. می توانید از شرکت طراحی سایت یزد کمک بگیرید و یا یک طراح لوگو استخدام کنید. هنگامی که لوگوی خود را در سایت خود قرار دادید، می توانید برند خود را در تمام سیستم عامل های بازاریابی خود معرفی کنید.

تصاویر با کیفیت بالا

استفاده از تصاویر با کیفیت بالا برای تبلیغ محتوا، محصولات، آیکون ها، آرم ها و حتی آواتارهای شبکه های اجتماعی به سادگی می تواند وب سایت شما را در معرض دید گسترده قرار دهد.
یک تصویر با کیفیت نشان می دهد شما یک مارک مدرن هستید و اگر تصاویر درستی ایجاد کنید، مخاطبان شما آن ها را به اشتراک نیز می گذارند. این یعنی تبلیغات رایگان!
برای داشتن تصاویر باکیفیت نیازی به دوربین های حرفه ای ندارید، می توانید از وب سایت هایی مانند Unsplash استفاده کنید.
طراحی سایت دیجی تک

پیام خود را با رنگ منتقل کنید

انتقال مفاهیم با رنگ های متناسب با بازار تجارت شما یکی دیگر از اصول طراحی سایت است. همچنین دقت کنید با انتخاب رنگ های کمتر، سادگی را در سایت خود دنبال کنید.
یک طراح وب سایت حرفه ای همچون طراحی سایت دیجی تک می تواند نسخه های مختلفی از هر صفحه را در سایت شما ایجاد کند تا متناسب با دستگاه کاربر باشد. این مفهوم امروزه به طور خاص به معنای سازگار بودن سایت برای تلفن همراه است.

طراحی وب سایت با یک شرکت طراحی سایت

وب سایت شما بخش بزرگی از مارک تجاری شما و هویت بصری تجارت الکترونیک شماست. ایجاد یک سایت به کمک یک شرکت طراحی سایت حرفه ای آن چیزی است که مشتریان از شما می بینند. از آن جایی که طراحی وب سایت اولین قدم شما در دنیای تجارت آنلاین است، بنابراین مهم است که بتوانید یک طراحی سایت با Asp.net اختصاصی متناسب با نوع کسب و کار خود ایجاد کنید.

دیجی تک

دیجی تک یک شرکت طراحی وب سایت است که خدمات طراحی سایت را برای انواع کسب و کارها در شهرهای مختلف کشور ارائه می دهد. دیجی تک با دارا بودن نیروهای مجرب و کارآزموده می تواند علاوه بر طراحی سایت، انواع خدمات حرفه ای در زمینه سئو و بهینه سازی سایت را نیز انجام دهد.
 

اصول طراحی وب برای غیر طراحان

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی