طراحی سایت

طراحی سایت

کد مطلب : 83598زمان مطالعه : 4 دقیقه
طراحی سایت در دنیای کنونی نیازی اجتناب ناپذیر برای هر فعالیت اقتصادی است. برای حضور در فضای اینترنت و ایجاد فرصت برای برقراری ارتباط با افراد در بستر اینترنت طراحی سایت امری حیاتی است.

طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت در دنیای کنونی نیازی اجتناب ناپذیر برای هر فعالیت اقتصادی است. برای حضور در فضای اینترنت و ایجاد فرصت برای برقراری ارتباط با افراد در بستر اینترنت طراحی سایت امری حیاتی است.

امروزه نمی توان قدرت رسانه ای اینترنت را در تاثیرگذاری آن برای کسب و کار ها در ابعاد مختلف نادیده گرفت. همانطور که شما باید برای برقراری ارتباط با افراد زبان ارتباط با آن ها را بدانید، برای حضور در بستر اینترنت هم باید سایتی مشخص و با هویت خودتان داشته باشید. داشتن سایت تنها مسیری است که به شما اعتبار حضور در اینترنت را به شکل حرفه ای می دهد.

طراحی سایت به معنای مجموعه ی ایده پردازی ها، فعالیت ها، بررسی ها و اقداماتی است که برای راه اندازی یک سایت صورت می گیرد.

به طور مشخص سایت اصلی ترین و معتبر ترین پایگاه شما در فضای اینترنت است. برای طراحی سایت باید قبل از شروع طراحی نکات بسیاری را در نظر بگیرید از جمله ی آن ها:

1.دلیل حضور شما در اینترنت:

شما برای اهداف گوناگونی در اینترنت حضور پیدا می کنید.

  • اطلاع رسانی فعالیت های خود به افرادی که شما را می شناسند
  • برقراری ارتباط و تعامل با افراد
  • ویترین محصولات یا خدمات
  • ایجاد بستر ارتباطی برای دیگران (مانند شبکه های اجتماعی)
  • ایجاد پنل نوبت دهی و صف (مانند سایت دانشگاه ها و پزشکی)
  • تبلیغ و جذب مخاطب جدید (قابلیت بسیار بالا در صورت وجود تخصص و مهارت تیم فنی طراحی سایت)

2. نحوه شروع و طراحی وب سایت

3. شناخت و بررسی عوامل موفقیت و شکست یک سایت تجاری

4. راه های افزایش بهره وری سایت در طول فعالیت

5. قابلیت های مورد نیاز سایت که پس از مدت ها فعالیت ممکن است وجود یا عدم وجود آن ها ما را به چالش بکشد یا فرصت آفرین باشد.

در نظر گرفتن موارد ذکر شده در ابتدای تصمیم گیری طراحی سایت مسیر درستی را پیش روی ما قرار می دهد.

سئو سایت

سئو سایت مخفف (Search Engine Optimization) است. یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر شامل مجموعه فعالیت های فنی گوناگونی است. فعالیت هایی شامل رعایت استاندارد موتورهای جستجوگر است. به عنوان مثال معماری برنامه نویسی، چیدمان صحیح، نگارش مناسب و…

سئو سایت فرایندی است از مجموعه مهارت ها و تخصص های گوناگون. برای نتیجه بخشی مناسب سئو سایت لازم است شرکتی متخصص تعامل لازم را با هم داشته باشند.

ضرورت سئو سایت چیست؟

سئو سایت تعاریف کسب و کارها را در دهه ی اخیر تغییر داده است. پیش از این در بازار ها مناطقی که پر ترددتر بودند رونق بیشتری داشتند. اما با ظهور موتورهای جستجو علی الخصوص گوگل این مناطق پرتردد، معنای خود را در لینک های ابتدایی موتورهای جستجو پیدا کردند. به عبارتی اگر سایت شما سئو بهتری داشته باشد، بیشتر دیده می شوید و بیشتر امکان خرید محصولات و خدمات شما وجود دارد و گردش مالی بیشتری را تجربه خواهید کرد. سئو سایت نیاز مبرم هر سایت است. به دلیل اینکه موتورهای جست و جو عامل اصلی دیده شدن شما هستند. برای همین باید به قوانین و استاندارد های آنان احترام گذاشت.

بهینه سازی موتورهای جست و جو  را جدی بگیرید زیرا طبق آمار رسمی 85 درصد کاربران سه نتیجه اول موتورهای جست و جو  را انتخاب می کنند.

سئو سایت

طراحی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی به سبکی از سایت های اینترنتی گفته می شود که در آن قابلیت نمایش، معرفی و فروش محصولات و یا خدمات با دسته بندی های خاص امکان پذیر می باشد.
در طراحی فروشگاه اینترنتی باید در نظر داشت چه محصول یا خدماتی به چه افرادی قرار است عرضه شود. بسیار مهم است دغدغه های مشتریان در نظر گرفته شود. در این صورت می توان کسب و کار پر سودی را از طریق آن رقم زد.
طراحی فروشگاه اینترنتی برای تمامی کسب و کارها بخشی ضروری است. امروزه همه ی افراد قبل از اقدام به خرید در اینترنت جستجو می کنند. اطلاعات کسب می کنند، قیمت ها را بررسی می کنند، نظرات دیگران را مطالعه می کنند و در نهایت اقدام به خرید می کنند.
به همین دلیل حضور در فضایی که مشتریان به آن مراجعه می کنند، ضروری است. حضور به صورت فروشگاه اینترنتی امتیازات بسیاری دارد. از جمله آن می توان به سهولت در خرید برای مشتری اشاره کرد.
سهولت در خرید برای مشتری عاملی وسوسه بر انگیزی است. طراحی فروشگاه اینترنتی با ایجاد این سهولت باعث می شود مشتری در هنگام تحقیق، خرید کند!
عامل بعدی قابلیت بازی با قیمت ها در فروشگاه اینترنتی است. شما می توانید به سرعت در مناسب های خاص تخفیف اعمال کنید. به مشتریان قدیمی خود اطلاع دهید. بن تخفیف یا کد معرف ایجاد کنید و دیگران را به تبلیغ فروشگاه اینترنتی خود ترغیب کنید.
فروشگاه اینترنتی

 

طراحی سایت

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی