قرص لاغری
قرص های لاغری یکی از راه های سریع برای رسیدن به تناسب اندام نسبی هستند و این در حالی است که برخی از آنها هیچ تاثیری ندارند و می توانند مضر نیز واقع شوند.

دارو های لاغری که شما را لاغر نمیکنند

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، احتمالا راه هایی مثل ورزش یا رژیم غذایی جدید را امتحان کرده اید. بسیاری از افراد در کنار همه این ها به دنبال بعضی از مکمل ها و دارو ها هم می روند تا بیشتر وزن کم کنند اما خیلی از این دارو ها اصلا کارامد نیستند و تاثیری نخواهند داشت. 

تحقیقات جدید که در 23 ژوئن سال 2021 انجام شده است، نشان می دهد که بسیاری از مکمل های لاغری و درمان ها خیلی در کاهش وزن موثر نیستند. آن ها همچنین 315 نفر را به صورت انتخابی مورد آزمایش و تحقیق قرار دادند که می خواستند با مکمل های رژیمی لاغر شوند. در بین این 315 نفر، فقط 16 نفرشان با استفاده از این مکمل های رژیمی نتیجه گرفته بودند و کمی لاغر شده بودند.

مصرف قرص

قرص و نسخه های لاغری که رد شدند

مکمل ها و درمان هایی که تاثیر زیادی در کاهش وزن نداشتند، شامل مکمل های کلسیم، ویتامین D، کیتوزان، شکلات یا کاکائو، کرومیوم، افدرا یا کافئین، گارسینیا، آدامس گوار، لینولئیک اسید، ذهن درمانی، فازئول، فنیل پرولامین و پیرووات بودند. 

صنعت مکمل های رژیمی که به تولید این قرص ها و مکمل ها می پردازند، اظهار کرده اند که:" ما به دنبال یک قرض جادویی هستیم اما در واقع هیچ قرص جادویی وجود ندارد که بتواند به یک باره افراد را لاغر کند."

اگر مکمل ها جای رژیم، ورزش منظم و تغییر رفتار را بگیرند، در دراز مدت به شما آسیب می رسانند، از طرفی برخی از مکمل های خریداری شده از طریق مراکز غیرمعتبر ممکن است حاوی موادی باشند که برای مصرف کننده مضر باشد.

چند قرص لاغری که مشخص شد تاثیری نداره

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : eatthis / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ف.ن
برچسب : لاغری
وبگردی