کاهش وزن موفق

راز لاغری و مانکن شدن افراد موفق در کاهش وزن

کد مطلب : 42488تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر به دنبال تناسب اندام و کاهش وزن موفق هستید بهتر است توصیه های افرادی که کاهش وزن موفقی را تجربه کرده اند را بشنوید و آن ها را الگوی خود قرار دهید.

توصیه های مهم افراد موفق در کاهش وزن

زمانی که تصمیم به کاهش وزن و در پیش گرفتن رژیم های غذایی می گیرید ، چیزهای وسوسه کننده ای در مقابل شما قرار می گیرد که باید خودتان را در برابر آن ها حفظ کنید.

یکی از راه های موفقیت برای کاهش وزن استفاده از تجربه های افراد موفق می باشد زیرا در مسیر کاهش وزن با مشکلات زیادی روبه رو می شوید که ممکن است شما را ناامید کند و در نتیجه باید افراد موفق در این زمینه را الگو قرار دهید.

در این قسمت از تناسب اندام نمناک تجربه و توصیه های مهم افراد موفق در کاهش وزن را برای شما شرح خواهیم داد که در عین سادگی رازهای اصلی افرادی هستند که در لاغری و کاهش وزن موفق بودند.

رازهای کاهش وزن افراد موفق

یک منوی غذایی مناسب داشته باشید

برای اینکه کاهش وزن شما هوشمندانه پیش برود ، باید سعی کنید از منوی غذایی مناسب پیروی کنید و هر روز بدانید که قرار است چه چیزی میل کنید.

زمانی که ذهنتان درگیر مصرف غذا می شود ، روی کاغذ یادداشت برداری کنید

بیش از حد توجه خود را به ورزش و رژیم معطوف نکنید زیرا توجه بیش از حد به آن ها باعث حساسیت شما می شود . زمانی که احساس کردید برای شکستن روتین کاهش وزن خود وسوسه شده اید ، افکار خود را روی کاغذ پیاده کنید و دوباره به هدفتان فکر کنید . این کار مانعی برای شکستن رژیم می باشد.

مصرف کربوهیدرات ها را کاهش دهید

بسیاری از افراد حین کاهش وزن برای صبحانه فقط از سه عدد دونات استفاده می کنند . این روش ها به کاهش وزن شما کمک نمی کند . پس باید سعی کنید تا حد امکان میزان مصرف کربوهیدرات خود را کاهش دهید تا به مشکلاتی مثل فشار خون بالا دچار نشوید.

کاهش مصرف کربوهیدرات

خودتان را باور داشته باشید

اصلا فکر نکنید افرادی که موفق به کاهش وزن شدند ، انسان های خاص و استثنایی می باشند . شما هم می توانید با افزایش اراده و پیگیر بودن ، وزن خود را کاهش دهید . پس به توانایی های خود ایمان داشته باشید.

غذاهای سالم را نتخاب کنید

حتما از یک رژیم غذایی سالم استفاده کنید . این رژیم غذایی شما باید حاوی پروتئین ، سبزیجات و چربی های سالم مثل آووکادو باشد . به طور مثال مواد خوراکی مثل سیب زمینی شیرین ، برنج قهوه ای یا کوینوآ در هر وعده غذایی بسیار کمک کننده است . مصرف آب را نیز فراموش نکنید . بعد از ساعت 7 شب نیز هیچ وعده غذایی میل نکنید.

سرگرمی های جدید پیدا کنید

اگر همیشه هنگام بیکاری به غذا خوردن رو می آوردید ، اکنون باید یک سرگرمی جدید را جایگزین آن کنید تا با مشکلاتی مثل استرس و افسردگی دور شوید.

به ورزش خود تنوع بدهید

نباید فقط از یک ورزش یکنواخت استفاده کنید . سعی کنید که ورزش های مختلف مثل شنا ، پیلاتس بدنسازی و غیره را امتحان کنید و تنوع داشته باشید تا از آن خسته نشوید.

از تمرین های ورزشی خود لذت ببرید

حتماً باید به طور روزانه تمرین های ورزشی انجام داده و به آن پایبند باشید . تمرین ها را مدیریت کنید. به این کار عشق بورزید و برای خود هدف تعیین کنید . هنگام ورزش کردن در ذهنتان تصور کنید که در حال کاهش چربی های بدنتان هستید و از این کار نهایت لذت را ببرید.

ورزش افراد موفق

مواد غذایی سالم دم دست خود داشته باشید

مثلا برای میان وعده ، تخم مرغ پخته یا میان وعده های سالم فریز شده داشته باشید تا هر زمان که گرسنه شدید از آن ها استفاده کنید . از پنیر های کم چرب ، میوه ، ماست و سبزیجات برای یک میان وعده سالم استفاده کنید.

روی توانایی های خود تمرکز کنید

اصلاً مهم نیست که چند بار تصمیم به کاهش وزن داشتید و از این کار صرف نظر کرده اید و نتوانستید در آن موفق شوید . به فرصتی که هم اکنون دارید، به عنوان یک گنج نگاه کنید . انگار اولین بار است که تصمیم به انجام آن می گیرید و مطمئن باشید که به زودی به هدف دست پیدا می کنید.

حجم وعده های غذایی خود را کاهش دهید

اولین کاری که برای موفقیت در کاهش وزن باید انجام شود ، کاهش حجم وعده های غذایی است . هر پنج روز یکبار حذف وعده های غذایی خود را کاهش دهید و تاثیر مثبت آن را در پروسه کاهش وزن خود مشاهده کنید.

کالری مصرفی خود را حساب کنید

برای کاهش وزن باید به کالری مصرفی خود دقت زیادی داشته باشید . کاهش تدریجی اما پیوسته کالری به شدت در کاهش وزن شما موثر است . برای این کار می توانید از این متخصص تغذیه کمک بگیرید و یا کالری روی بسته های مواد غذایی را مطالعه کرده و خودتان آن ها را محاسبه کنید.

عادات استفاده از فست فود را در خودتان از بین ببرید

یکی از بهترین راه ها برای سالم زندگی کردن جدا از کاهش وزن ، دوری از فست فود می باشد . فست فودها کالری بسیار بالا و مضری دارند . تا جایی که می توانید مصرف آن ها را کاهش دهید تا سریع تر به وزن ایده آل خود برسید.

حذف فست فود در رژیم

کار با وزنه را با ورزش های کاردیو ترکیب کنید

همانطور که گفتیم نباید از یک تمرین ورزشی یکسان استفاده کنید . کار با وزنه در کنار ورزش کاردیو هم در کاهش وزن و هم در تناسب اندام شما بسیار موثر خواهد بود.

وعده غذایی خود را مانند یک متخصص تغذیه آماده کنید

برای تهیه غذا و وعده های اصلی غذایی خود خلاقیت به خرج دهید . مثلاً می توانید از سیب زمینی های شیرین ، برنج قهوه ای و کوینوآ در وعده های غذایی خود استفاده کنید و غذا های جدیدتر ، خوش طعم تر و سالم و مناسب برای کاهش وزن خود تهیه کنید.

روزه گرفتن متناوب را امتحان کنید

مثلاً گاهی اوقات بهتر است که کلا صبحانه نخورید و فقط یک وعده ناهار سبک میل کنید . روزه گرفتن و مصرف یک وعده غذایی هنگام عصر نیز می تواند به کاهش وزن شما کمک کند و سموم بدن شما را از بین ببرد اما یادتان باشد که شب ها نباید گرسنه به رختخواب بروید.

مصرف ادویه را فراموش نکنید

مصرف غذا های ادویه دار یا غذاهای تند به افزایش متابولیسم بدن شما و کالری سوزی کمک می کند.

شب ها زود بخوابید

خواب می تواند در کنار یک رژیم غذایی سالم تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن شما داشته باشد . پس حتماً شب ها زود به رختخواب بروید و یک سبک زندگی سالم را برای همیشه در خودتان به وجود بیاورید.

راز لاغری و مانکن شدن افراد موفق در کاهش وزن

4.588
این مطلب مفید بود ؟808
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
برچسب : کاهش وزن
1 نظر به ثبت رسیده است
مرادی1401-04-27
سلام من این رژیم رو دوماه میش گرفتم دوتا یک هفته راضی بودم تو هر هفته ۴کیلو کم کردم روی هم ۸کیلو البته وسطش دو سه روز استراحت دادم
اون دوسه روز هم راعات کردم
هنوز هم بر نگشته ولی ورزش میکنم و رزیم دارم
از امروز دوباره یه دوره دیگه شروع کردم
00
وبگردی