کراش یعنی چی

کراش و کراش داشتن یعنی چی؟ انواع کراش و رل

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1403کد مطلب : 93558زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر شمام این روزها زیاد با کلمه کراش دارم مواجه می شوید اما معنی کلمه کراش را نمیدانید این مطلب برای شماست.

معنی کراش داشتن چیست و چه فرقی با عاشق شدن دارد؟

کراش،کراش داشتن، کراش زدن و...از جمله اصطلاحاتی است که این روزها در فضای مجازی و از زبان جوانان و نوجوانان می شنویم تا جایی که امیر جعفری بازیگر سینما و تلویزیون نیز این کلمه را در آیین اکران سریال یاغی به کار برد و پارسا پیروز فر بازیگر خوش‌سیمای این مجموعه را کراش العالمین نامید. برخی از افراد معنی این کلمه را نمی دانند و به اشتباه از آن استفاده می کنند اما معنی کراش داشتن چیست و چه فرقی با عاشق شدن دارد؟ با این بخش از نمناک همراه شوید تا معنی کلمه کراش را در یابید.

کراش چیست؟

کراش زدن یعنی علاقه بسیار شدید به کسی که هنوز دسترسی خاصی به او ندارید یا اصلا او متوجه علاقه شما به خودش نشده است. اما چند نوع کراش داشتن داریم؟

کراش زدن چه فرقی با عاشق شدن دارد؟

عشق یک احساس شدید و محبت عمیق است که مبتنی بر اعتماد، درک و محبت به وجود آمده اما کراش یک شیفتگی کوتاه و شدید است که بر اساس جاذبه فیزیکی به وجود می آید. کراش یک احساس موقتی است که فورا رخ می دهد و طبیعتاً پس از مدتی علاقه خود را به آن شخص از دست خواهید داد، اما عشق یک احساس طولانی مدت است که به تدریج رشد می کند.

کراش

کراش کیه؟ رو کسی کراش داشتن یعنی چی؟

رو کسی کراش داشتن یعنی اینکه یک شیفتگی گذرا نسبت به کسی داشته و او را دوستش دارید.

روت کراش دارم یعنی چی؟

I have a crush on you یا روت کراش دارم نوعی ابراز عشـق و علاقه محسوب می شود و به عقیده برخی ها برای مخ زنی و خـام کـردن بـه کارمی رود چراکه استفاده از این جمله، پایانی بر دوران کراش داشتن است، چون کراش عشقی مخفیانه اسـت.

رل و کراش یعنی چی؟

همانطور که گفتیم منظور از واژه کراش علاقه داشتن به چیزی یا فردی به صورت پنهانی است اما کلمه رل Rel که برگرفته از واژه انگلیسیRelationship است، به معنای ارتباط و دوستی بوده و زمانی به کار می رود که علاقه از حالت پنهانی خارج شده، ابراز می گردد.

در جواب روت کراش دارم چی بگیم؟

کراش داشتن به معنای دوست داشتن حقیقی شما نیست پس بنابراین اگر کسی به شما گفت که روت کراش دارم، ممکن است این جمله را صرفا برای بله دست آوردن دل شما به کار برده باشد بنابراین این جمله را عشق و علاقه و محبت قلبی ندانید و از آن عبور کنید که دردسرهایی را برای شما نوجوانان در پی خواهد داشت. به طور کلی شما باید شرایط زندگی خود و موقعیتی که در آن قرار دارید را بررسی کرده و پاسخ دهید.

معنی کراش در مجازی و معنی کراش در اینستا

کراش درک این کلمه کمی سخت است اما حقیقت جا افتاده در فضای مجازی و اینستا و دنیای واقعی پیرامون ماست، کراش داشتن در جامعه امروزی به معنای دوست داشتن مخفیانه است در واقع هر کسی در هر جایی می‌تواند روی شخص یا اشخاص دور یا نزدیک کراش داشته باشد. کراش زدن در اینستاگرام و فضای مجازی امری عادی به خصوص در نوجوانان است یعنی شما از فردی در اینستاگرام از شخصی خوشتان می آید و به صورت مداوم او را دنبال کرده و همیشه در فکرش هستید.

کراش زدن

چرا کراش می زنیم؟ دلیل کراش زدن چیست؟

این روزها نوجوانان علاقه خاصی برای کراش داشتن دارند که نشئت گرفته از دلایل متفاوتی است، در دوره نوجوانی یک سری نیازهای جدید در فرد شکل می‌گیرد مثل نیاز به دیده شدن، مورد توجه بودن، محبت دیدن و محبت کردن،مورد قدردانی قرار گرفتن، نوازش شدن، کلمات محبت آمیز و امیدوار کننده شنیدن، مورد قبول واقع شدن و احساس تعلق کردن، اگر این نیازها توسط خانواده و والدین برآورده نشود می‌تواند نقطه شروع عشق های خیالی و یک طرفه شود. همچنین هورمون های عشق مانند اکسی توسین و دوپامین قطعا در کراش نقش دارند.

انواع کراش داشتن

کراش داشتن انواع متفاوتی دارد که عبارتند از:

 1. کراش دوستانه:یعنی شما به دوستتان عشق پاک و بی ریا دارید و او به یکی از بهترین دوستانتان تبدیل شده است اما لزومی نبینید تا این علاقه را ابراز کنید.
 2. کراش از روی تحسین:این نوع کراش یعنی شما یک فرد مشهور، معلم یا یک همکلاسی را دوست داشته و از او یک بت برای خودتان می‌سازید و احساسات پرشوری (احساس ترس آمیخته به احترام) نسبت به او و کارهایش پیدا می‌کنید.
 3. کراش موقت :این نوع کراش در اثر تحریک احساسات هیجانی به‌وجود آمده و زمانی که فرد جذاب دور و از دسترس خارج شود، کراش معمولا بسیار زود سرد شده و از بین می رود.اغلب اوقات، crush های گذرا با جذب شدن – اغلب از نظر فیزیکی – به کسی افزایش می‌ یابد.
 4. کراش عاشقانه یا کراش عشقی:رایج ترین نوع کراش داشتن مربوط به این مورد می شود که شما کسی را دوست داشته اما او نمی داند، این نوع کراش اغلب به صورت دوست داشتن یک طرفه است که می تواند گاهی خطرناک باشد و به روحیات فرد آسیب وارد کند!
 5. کراش زدن دو طرفه:در این نوع کراش هر دو به هم علاقه دارند، اما هیچ وقت آن را بروز نمی کنند و نمی گویند من روت کراش دارم.

چگونگی تشخیص این که آیا کسی روی شما کراش دارد یا خیر؟

برای تشخیص اینکه کسی روی شما کراش دارد یا خیر هیچ روش مشخصی وجود ندارد اما می توانید به رفتارش و نحوه تعاملش توجه کنید تا متوجه این موضوع شوید.

نشانه‌های کراش داشتن

 • هیجان
 • عصبی بودن
 • شادی
 • خجالتی شدن
 • غمگین شدن
 • ابهام
 • توجه بیشتر به خود
 • مزه پرداندن
 • جلب توجه کردن

کراش و کراش داشتن یعنی چی؟ انواع کراش و رل

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی