رفتار ثروتمند
همه آدمها به این موضوع فکر کرده اند که ثروتمندان چرا ثروتمند اند؟ یا چگونه ثروت مند شده اند؟ پاسخ در نحوه رفتار ثروتمندان در زندگی است.

چند تفاوت ساده ولی موثر در رفتار ثروتمند

احتمالا با خودتان فکر کرده اید که افراد پولدار و ثروتمند چه کار می کنند که به این درجه از رفاه مالی می رسند اما شما آن کارها را انجام نمی دهید. در این قسمت از نمناک راهکار هایی را به شما معرفی می کنیم که همیشه توسط افراد ثروتمند انجام می شود اما افراد معمولی معمولاً آن ها را نمی دانند.

بیشتر از خرج کردن به سرمایه گذاری فکر میکنند

بسیاری از افراد از این راز خبر ندارند. افراد ثروتمند افرادی نیستند که بالاترین میزان حقوق را دارند. زیرا بسیاری از افرادی که حقوق بالایی دارند، نمی دانند که چگونه باید پول خود را خرج کنند و هر چیزی را می خرند و حتی بالاتر از میزان بالای حقوق خود خرج می کنند و همین باعث دردسر می شود اما افراد ثروتمند می دانند که چگونه باید قایق زندگی را بسازند و آن را شناور کنند.

در واقع آن ها به جای این که سیب بخرند، درخت سیب می کارند. شاید برایتان عجیب و غریب باشد اما افراد ثروتمند با پس انداز و سرمایه گذاری ثروت خود را چندین برابر می کنند، به جای این که بخواهند کل پول خود را خرج کنند.

خرج کردن

برنامه ریزی مثل نان شب برایشان واجب است

قطعا برای تان پیش آمده که به یکباره از خودتان می پرسید:پول هایم کجا رفتند؟ این موضوع برای همه ما صدق می کند و کاملاً طبیعی است اما تفاوتی که بین شما و افراد ثروتمند وجود دارد، این است که افراد ثروتمند با برنامه ریزی پول خود را خرج می کنند. آن ها هرگز گیج و سردرگم نمی شوند و پول را بخشی از زندگی خود می دانند و می دانند که باید برای آن برنامه ریزی کنند و یک بودجه مالی مشخص داشته باشند و بدون هدف و برنامه قبلی پول خرج نمی کنند.

مشورت برایشان مهم است اما فکر مردم نه

افراد ثروتمند می دانند که خودشان به همه چیز آگاهی ندارند و در نتیجه در مورد هر چیز و هر کاری از افراد با تجربه در آن حوزه پرس و جو می کنند. آن ها می دانند که چگونه باید تحقیق کنند و از تجربه دیگران استفاده کنند. از سوال پرسیدن نمی ترسند و همیشه به دنبال دریافت توصیه و پیشنهادات مثبت و موثر هستند اما کاری با طرز فکر دیگران ندارند.

مشورن کردن

برای پول کار نمی کنند

افراد ثروتمند طوری زندگی می کنند که پول برای آن ها کار کند و در نتیجه فقط به دنبال پول نیستند. آن ها به دنبال کاری می روند که به آن علاقه داشته باشند و بتوانند در آن پشتکار و حداکثر تلاش را به کار بگیرند و خسته نشوند و در نتیجه با پول آن سرمایه گذاری کرده و ثروت خود را چند برابر می کنند و از پول، پول می سازند.

بخشنده هستند و خساست نمیکنند

افراد ثروتمند به افراد ضعیف تر از خودشان کمک می کنند و همین باعث می شود که کائنات برای آن ها بیشتر جبران کند. آن ها می دانند که باید از این ثروت خود برای رفاه حال دیگران هم استفاده کنند و می دانند که بزرگ ترین ثروت، کمک کردن به دیگران است. پس فقط به فکر خودشان نیستند.

فرق کوچیک رفتار ثروتمندان با دیگر افراد

4.717
این مطلب مفید بود ؟161
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی