تولد
کاهش عقل

خوراکی پرطرفداری که باعش کاهش عقل میشه !!

تاریخ انتشار : 5 خرداد 1403کد مطلب : 93790زمان مطالعه : 2 دقیقه
خوراکی خوشمزه و محبوبی وجود دارد که مصرف آن باعث کاهش عقل و به خطر افتادن سلامت عقلی خواهد شد و بهتر است این خوراکی هارا مصرف نکنیم.

تغذیه غلط در جوانی از عوامل کاهش عقل در میانسالی است

محققان دریافتند به ارتباط غذایی افراد در جوانی و ابتلا به بیماری در میانسالی و پیری پی بردند. تحقیقات نشتان داده است افرادی که در جوانی غذاهای فرآوری شده بیشتری مصرف می کنند، در دوره میان سالی و سالمندی در خطر ابتلا به مشکلات جدی سلامتی قرار می گیرند. در ادامه این بخش از نمناک جزئیات تحقیقات جدید منتشر شده درباره غذاهای نامناسب و ابتلا به برخی بیماری ها را توضیح خواهیم داد.

رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامت مغز در میان سالمندان مهم است و درجه پردازش مواد غذایی نقش مهمی در سلامت کلی مغز دارد. افزایش مصرف غذاهای فراوری شده و فوق فرآوری شده با خطر ابتلا به سکته‌های قلبی و مغزی و اختلالات شناختی در افراد بالای 45 سال مرتبط است.

افرادی که در جوانی غذای ناسالم مصرف می کنند در دوره میانسالی 9 درصد بیشتر از دیگران در معرض سکته‌های قلبی و مغزی و 16 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات شناختی و زوال عقل که می‌تواند منجر به زوال عقل شود، هستند. میان وعده‌های شیرین و وعده‌های غذایی آماده با سلامتی بدتر، دیابت نوع 2، سرطان و بیماری قلبی ارتباط دارند.

کاهش عقل

خوراکی خوشمزه ای که قدرت عقل و حافظه را کاهش میدهد

اگر می خواهید خیلی زود دچار زوال عقل نشده و با افزایش سن، حافظه و مهارت‌های فکری تان از بین نرود، غذاهای فراوری شده مصرف نکنید.غذاهای فوق فرآوری شده سرشار از قند، چربی و نمک و پروتئین و فیبر کم هستند. از غذاهای فراوری شده می‌توان به ژامبون، سوسیس، همبرگر، بستنی، چیپس، نان تولید انبوه، غلات صبحانه، کنسرو لوبیا پخته، بیسکویت، نوشابه‌های گازدار، ماست‌های با طعم میوه، سوپ‌های فوری، نوشابه های گازدار،شکلات تخته‌ای و... اشاره کرد.

خوراکی پرطرفداری که باعش کاهش عقل میشه !!

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ن.ح
برچسب : سلامت مغز
وبگردی