تولد
انتظارات مرد از همسرش
مردان در زندگی مشترک خود نیاز هایی دارند که آن ها را به زبان نمی آورند ولی توجه زنان به این نیاز ها باعث می شود تا زندگی موفق تری داشته باشید.

انتظاراتی که یک مرد از همسرش دارد ولی به زبان نمی آورند 

تعجبی ندارد که رابطه زناشویی برای مردان بسیار مهم است. اغلب اوقات، مردان می پذیرند که در فهرست اهداف ازدواج، رابطه زناشویی در رده ی اول قرار دارد و تحقیقات نشان می دهد که مردان تمایل جنسی بالاتری نسبت به زنان دارند. با این حال، بسیاری از مردان امیال دیگری خارج از روابط زناشویی یا نیازهای احساسی دارند. شوهران همیشه از همسران خود درخواست نمی کنند که چه می خواهند و بسیاری از آن ها افکار و احساساتی دارند که در خود نگه می دارند. 

به عنوان مثال، برخی از مردان احساس مسئولیت می کنند که از نظر مالی از همسر خود مراقبت کنند، حتی اگر همسر بیش از او درآمد داشته باشد. این احساس ممکن است بر روابط تاثیر بگذارد، بنابراین درک دنیای درونی همسر، شما را با دنیایی جدید آشنا خواهد کرد. به همین دلیل در این بخش از خانواده پلاس نمناک آنچه مردان از همسر انتظار دارند را بیان می کنیم.

انتظارات از همسر

شایع ترین انتظارات مردان از همسرشان 

عاطفه: 

با اینکه رابطه جنسی برای بسیاری از مردان بسیار مهم است، اما بسیاری از آن ها می خواهند محبت بیشتری را دریافت کنند. مثلا گرفتن دست او در میان جمع، ارسال پیام های عاشقانه، یا ماساژ شانه های او عشق شما را نشان می دهد. 

راه های مختلفی را برای این که چقدر به او اهمیت می دهید امتحان کنید. کارهای ساده ای می توانید انجام دهید مانند این که به او بگویید چقدر دوستش دارید و وقتی احساس تردید دارد او را تشویق کنید. 

باور توانایی های او: 

بسیاری از مردان فکر می کنند محافظت از کسانی که دوستشان دارند مهم است. بگذارید شوهرتان بداند که شما به مهارت او اعتقاد دارید و از او حمایت می کنید. دلگرمی شما بسیار اهمیت دارد. مهم ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که همسرتان احساس یک فرد بالغ و نه کودک را داشته باشد. 

درک: 

مردان می خواهند بدانند که شما آن ها را درک می کنید، محققان بیان می کنند که احساس درک شدن بخش مهمی از یک رابطه خوب است. اینکه آن ها اغلب منطقی هستند و دوست دارند مشکل را حل کنند، قابل ارزش است و باعث ایجاد تعادل می شود. چون زنان به طور کلی احساساتی هستند و با احساسات خود ارتباط برقرار می کنند. 

یکی از راه هایی که درک هردوی شما از یکدیگر را نشان می دهد، گفت وگوی روزانه با هم است. برای اینکار روزانه، برنامه ریزی کنید و 20 دقیقه وقت بگذارید تا سوالات مثبت بپرسید. این گفتگو می تواند شامل چیزهایی باشد که شما را به سوی هم جذب می کند. 

قدردانی و تصدیق: 

بیشتر بچه ها دوست دارند بر کول والدین بنشینند. برای انجام این کار اغلب از شوهرتان تعریف و قدردانی کنید. به جای انجام دادن آن بطور مکرر، اطمینان حاصل کنید که در طول هفته این کار را انجام می دهید. 

کارهای ساده را انجام دهید: 

او را ببوسید و به او بگویید که واقعا او را تحسین می کنید. 

بگذارید شوهرتان بداند که چقدر قدردان کارهای او هستید. 

به شوهرتان بگویید که چقدر آن لباس به او می آید. 

از او برای اینکه از خانواده مراقبت می کند تشکر کنید.

تشکر از همسر

پذیرش: 

همه ما می خواهیم آنطور که هستیم پذیرفته شویم و نمی خواهیم دیگران ما را تغییر دهند. مردان اغلب وقتی همسرانشان تلاش می کنند آن ها را به طور خاص تغییر دهند، خشمگین شده و آسیب می بینند. اگر سلامت و ایمنی آن ها شما را نگران کند، قابل درک است، اما ویژگی های ظاهری برای رشد آن ها لازم نیست. 

شما می توانید نشان دهید که در حال حاضر چه میزان شوهر خود را می پذیرید: 

مقید به موافقت یا مخالفت در بحث. 

برای اینکه با شریک زندگی خود تفاوت داشته باشید، راحت باشید. 

یادگیری این که چگونه می توانیم خود را بپذیریم، تا بتوانیم شوهر خود را بپذیریم. 

اجازه ورود به فعالیت های مختلف، نظرات و یا سیاست. 

دیدن نقص ها اما داشتن علاقه به هر نحوی

اهمیت به ظاهر:

یکی از خواسته های همیشگی مردان که ممکن است اصلا به زبان نیاورند، آراستگی زنان است. اغلب آنها توقع دارند که همسرشان با لباسهای مرتب، موهای آراسته و با کمی آرایش و بوی خوش در منزل باشند. بسیاری از زنان در تامین این نیاز مردان کمی افراط می کنند. اما در حقیقت مردان دوست ندارند که زنان آرایش های غلیظ داشته باشند و یا به طور مداوم رنگ موهای خود را تغییر دهند. آراستگی و ظاهر مرتب با افراط و تفریط متفاوت است. 

پرحرفی نکردن: 

اگر شوهر شما خسته و درگیر یک پروژه است ، و یا به طور کلی برای گفتگو آماده نیست، او را مجبور نکنید. گاهی اوقات زنان می توانند پرحرف باشند، پس مهم است که وقت بگذارید تا با شوهرتان صحبت کنید. زمان خودتان را به روش های دیگری با دوستان، اعضای خانواده و یا راه های جایگزین مانند هنر، و ... مشغول کنید. 

پیش از این هم در بخش سبک زندگی نمناک اشاره داشتیم که قطعا نمی خواهید که رابطه ای وجود داشته باشد که در آن صحبت نکنید. ارتباط مهم است، بنابراین وقتی واقعا می خواهید گپ بزنید و صمیمی شوید، با او صحبت کنید تا ببینید آیا برای این کار آماده است یا خیر. اگر مشغول کار باشد، شما ممکن است نیاز به برنامه ریزی زمان مشخص داشته باشید. 

پذیرفتن خود: 

یکی از مهمترین خواسته های هر مردی از همسرش، داشتن اعتماد به نفس بالا است. اکثر مردان به خانم هایی که می توانند کارهای خود را انجام داده و از پس مشکلات خود برآیند، افتخار می کنند. اما معمولا دوست ندارند که این جمله را بشنوند:«خودم می تونم همه ی کارهایم رو انجام بدهم و به کمک تو نیازی ندارم». مردان نیاز دارند که بدانند شما از پس کارهای خود به خوبی بر می آیید و برنامه ریزی خوبی برای زندگی انجام میدهید، اما همیشه به حضور و کمک او نیاز دارید. زیرا دوست دارند که به قدرت و توان مردانگی آنها را باور داشته باشید و بدانید که می توانند از پس مشکلات برآیند. 

احترام: 

یک ازدواج دوست داشتنی و موفق، با احترام شروع می شود. یکی از بهترین روش ها که زن می تواند به همسرش نشان دهد که او دوست دارد و به او احترام می گذارد، این است که هنگام صحبت همسر، به طور فعال به او گوش دهد و صحبت را قطع نکند. 

همچنین می توانیدبه روش های زیر به آن ها احترام بگذارید: 

اجتناب از ایجاد هرگونه اظهارنظر منفی در مورد افکار و نظرات او. 

ملاحظه برنامه های آتی همسر. 

به طور کلی مثبت، سپاسگزار بودن و ملاحظه کردن دربرابر خواسته ها و نیازها. 

زمانی که با او مخالف هستید پشت چشم نازک نکنید.

نیاز به احترام

اوقات فراغت: 

تقریبا همه برای مدتی به تنهایی و یک لحظه تجدید قوا و ارتباط مجدد با خودشان نیاز دارند. زمانی که شوهر شما برای اولین بار از کار به خانه برمی گردد، می توانید فضا را برای استراحت او بدون هیچ گونه گپ و یا سوالی فراهم کنید. 

در روزهای تعطیل، به برنامه ریزی برای فعالیت های زیادی فکر کنید. اگر واقعا می خواهید کاری با شوهر خود در هفته انجام دهید مانند سفر یک روزه یا رفتن به رستوران، آخر هفته زمان مناسبی است، یا هفته های بعدی را برنامه ریزی کنید. 

اهمیت به مسایل جنسی:

در مورد رابطه ی جنسی توصیه می شود که زنان با روی باز و ملاطفت پاسخگوی نیاز همسرشان باشند و در این زمینه با او همفکر و هم عقیده باشند. مسائل جنسی مانند نیاز انسان به محبت و غذا بسیار ضروری است. همان اندازه که به لباس و غذای خوب اهمیت می دهید به نیاز جنسی خود و همسرتان نیز توجه داشته باشید. 

اعتماد: 

اعتماد برای موفقیت در هر رابطه ای بسیار حیاتی است. زوج ها با داشتن صداقت نسبت به یکدیگر، برقراری ارتباط و یادگیری نحوه بحث عادلانه، اعتماد ایجاد می کنند. ساختن اعتماد زمان می برد. در طول سال ها، شما هر دو یاد خواهید گرفت که چگونه به وعده های خود عمل کنید، خودتان باشید و نشان دهید چقدر یکدیگر را دوست دارید و از هم تقدیر کنید. 

پشتیبانی مسائل داخل خانه: 

مردان و کودکان باید قطعا نقش خود را در خانه انجام دهند (به خصوص زمانی که هر زن و شوهر، هر دو در خارج از خانه کار می کنند)، اما اغلب مردان می خواهند همسر مدیریت داخل منزل را به عهده بگیرد. شما نباید فشار زیادی را حس کنید تا یک خانه رویایی داشته باشید. این چیزی نیست که همسر باید انتظارش را داشته باشد. چیزی که او بیشتر از همه می خواهد خانه ای است که در آن آرامش و عشق باشد. 

تعهد: 

یک انتظار بزرگ زن و شوهر از یکدیگر تعهد است. در واقع چیزی که ازدواج براساس آن ساخته می شود. زمانی که حرف طلاق را می زنید و یا به دنبال فرصت برای فرار از او هستید، کمبود عشق و تعهد را احساس خواهید کرد و این ازدواج هرگز موفق نخواهد بود. از همه مهم تر، نشان دهید که شما او را دوست دارید و نسبت به او متعهد هستید. 

اگر با در اولویت قرار دادن شوهرتان در زندگی شروع کنید، فکر می کنم شاهد رشد پایدار در ازدواج خود خواهید بود. همسرتان احتمالا انگیزه و آمادگی بیشتری برای برآورده کردن نیازها و انتظارات شما خواهد شد.

تعهد

اهمیت به نظم خانه:

یکی از مسائلی که برخی از مردان شکایت دارند، نامرتب بودن خانه است.آنها دوست دارند زمانی که وارد منزل می شوند، حداقل نظم در خانه وجود داشته باشد و تقریبا تمام وسایل به طور تمیز و مرتب در جای خود قرار داشته باشند. البته شاید این امکان برای خانم ها در تمام روزهای هفته مقدور نباشد. اما بهتر است بیشتر روزهای هفته، مردان وارد خانه تمیز و مرتب شوند.

آنچه یک مردان از همسرش میخواهد ولی نمیگوید

4.6170
این مطلب مفید بود ؟15515
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی