ارسال نشدن پیام در واتساپ
اگر پیام های شما با تکرار به مخاطب یا مخاطبین خود در واتساپ ارسال نمی شوند، چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ آیا این مشکل قابل حل و رفع است؟

دلیل ارسال نشدن پیام در واتساپ

درمیان تمام برنامه هایی که به عنوان سوشیال مدیا در جهان مورد استفاده قرار گرفته اند، واتساپ بدون شک یکی از بهترین و برترین برنامه های سوشیال مدیا می باشد که بدون در نظر گرفتن کاربران خارجی، در ایران دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد و این گویای قابلیت هایی است که برنامه واتساپ به عموم کاربران خود ارائه میدهد. اما قطعا هر چیز خوبی بدون مشکل نیست و این موضوع هم در واتساپ صدق می کند.

برای مثال یکی از مشکلاتی که واتساپ در مقابل سایر برنامه های سوشیال مدیا دارد این است که از حجم آپلود فایل محدودی برخوردار است و به همین دلیل کاربران نمی توانند فایل های حجیم را در این برنامه با یکدیگر به اشتراک بگذارند. یکی دیگرا از مشکلاتی که ممکن است با آن در برنامه واتساپ روبرو شوید، ارسال نشدن پیام در واتساپ می باشد! بدین معنا که پیام های ارسالی شما ارسال نمی شوند و حتی نمی توانند یک تیک هم بگیرند! از این رو در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک تصمیم به رفع این مشکل داریم. همراه ما باشید.

واتساپ

1- اینترنت خود را بررسی کنید

در قدم اول باید اینترنت گوشی را بصورت کامل بررسی کنید. از این رو می توان این بخش را 2 بخش مجزا تقسیم کرد. بخش اول مربوط به کاربرانی است که است دیتای سیم کارت خود استفاده می کنند که باید طبق مراحل ذیل پیش بروند؛

  1. از آنتن دهی گوشی مطمئن شوید.
  2. وارد برنامه های آنلاین دیگر شوید.
  3. از دوستانی که در منطقه شما هستند و سیم کارت اپراتور شما را دارند، پرس و جو کنید.
  4. دسترسی برنامه به اینترنت را بررسی کنید.

اینترنت گوشی

بخش دوم هم مربوط به کاربرانی است که از اینترنت مودم یا همان وای فای استفاده می کنند که در این مواقع باید مراحل ذیل را انجام دهید؛

  1. کمی نزدیکتر به مودم قرار بگیرید.
  2. بررسی کنید که چراغ اینترنت مودم روشن است یا خیر؟!
  3. مودم را چند دقیقه خاموش کنید.
  4. سیم های متصل به مودم را بررسی کنید.
  5. با اپراتور ارائه دهنده سرویس اینترنت مودم تماس بگیرید و درخواست رفع مشکل کنید.

2- خاموش/روشن کردن حالت هواپیما

گاهی اوقات ممکن است بنابر دلایلی مختلفی گوشی شما آنتن دهی خود را از دست بدهد و گرچه آیکون و نماد اینترنت در گوشی شما فعال است، اما هیچ دیتایی ارسال و دریافت نمی شود. از این رو توصیه می شود که برای چند دقیقه گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید و سپس از حالت هواپیما خارج کنید.چند دقیقه منتظر بمانید تا آنتن دهی گوشی بصورت کامل بررسی شود و سپس دیتای گوشی خود را روشن کنید.

حالت هواپیما

3- ریستارت کردن گوشی

زمانیکه شما برنامه های مختلف را در گوشی خود اجرا می کنید، گوشی شروع به کش کردن می کند تا بتواند هرچه سریعتر بین برنامه ها جابجا شود و به همین دلیل است که گفته می شود برنامه های بک گراند یا همان برنامه های در حال اجرای خود را ببندید. با این وجود ریستارت کردن گوشی همانند یک روزنه ای است که می تواند در مشکلات مختلفی به شما کمک کند. از این رو توصیه می شود که گوشی خود را ریستارت کنید و منتظر باشید تا گوشی بصورت کامل لود شود و سپس وارد واتساپ شوید.

ریستارت کردن گوشی

4- ریست کردن بخش Network Setting

اگر تاکنون مشکل ارسال نشدن پیام در واتساپ در گوشی شما برطرف نشده است، توصیه می شود این مرحله را انجام دهید. اما چرا این مرحله؟ دلیل اصلی معرفی این مرحله به شما عزیزان این است که شاید مشکل از دیتای گوشی شما باشد. از این رو ابتدا وارد تنظیمات شوید و سپس عبارت network setting را انتخاب کنید و همانند تصویر ذیل تنظیمات اینترنت گوشی را ریست کنید.

تنظیمات اینترنت

5- حذف و نصب مجدد واتساپ

در نهایت اگر موارد بالا نتوانستند مشکل ارسال نشدن پیام در واتساپ را برطرف کنند و باز هم این مشکل برای شما پا برجا می باشد، می توانید این برنامه را از گوشی حذف کنید (توجه داشته باشید که اگر اطلاعات موجود در برنامه واتساپ برای شما مهم هستند، قبل از پاک کردن برنامه از گوشی، از اطلاعات موجود باید بکاپ بگیرید) و سپس مجددا اقدام به نصب برنامه واتساپ کنید.

علت ارسال نشدن پیام در واتساپ

3.219
این مطلب مفید بود ؟127
منبع : mobiletrans / بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : واتساپ
وبگردی