آرایش کردن
آرایش کردن کار لذت بخشی برای خانم ها است اما در بعضی از شرایط آرایش کردن کار اشتباهی است و میتواند به شما آسیب برساند.

آرایش کردن در چه شرایطی توصیه نمیشود

آرایش کردن کاری لذت بخش و بخش جدایی ناپذیر زندگی بعضی از زنان و دختران جوان خواهان زیبایی است. بسیاری از بانوان از لوازم آرایشی به منظورایجاد ظاهر زیبا و جذاب تر، طراوت و شادابی صورت، رفع عیوب چهره استفاده می کنند اما نمی دانند که آرایش کردن در همه جا صحیح نیست و در برخی مواقع نباید آرایش کرد. در این بخش از دنیای مد نمناک به شما می گوییم که چه زمان هایی آرایش کردن می تواند به پوستتان صدمه بزند.

هنگام خواب

برخی از بانوان، قبل از خواب، آرایش خود را پاک نمی کنند و با آرایش می خوابند، داشتن آرایش هنگام خواب اشتباه است،خوابیدن با آرایش برای پوست بسیار مضر است و منجر به بسته ‌شدن منافذ پوست و در نتیجه بروز جوش و آکنه می‌شود.همچنین مواد آرایشی جذب چروک‌ و خطوط ظریف پوست‌ شده و منجر به تیره و کدر‌ شدن آن‌ها می‌شود. سوزش و پف‌ کردگی چشم نیز، نشانه‌ی خوابیدن با آرایش است.

خوابیدن

پس از بوتاکس

پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل 4 ساعت و حداکثر تا 24 ساعت اولیه بعد از تزریق بوتاکس بهتر است که از لوازم آرایش استفاده نشود. آرایش بعد از بوتاکس سبب فشار آوردن به محل تزریق، جابجایی botax و رفتن به اندام غیر هدف، بهم خوردن تقارن صورت و ورود مواد آرایشی به داخل پوست از محل نفوذ سوزن و بروز عفونت می شود. از کرم‌های لایه‌بردار یا در اصطلاح اسکراب‌ها نیز تا چند روز بعد از تزریق به صورت کامل استفاده نکنید زیرا باعث تحریک پوست خواهد شد و ممکن است عوارض جانبی را شدت بخشد.

بعد از شنا

شنا یکی از ورزش های مفرح و پرطرفدار است، برخی از خانم ها با آرایش وارد استخر، دریا و... می شوند و حتی پس از شنا آرایش خود را نمی شویند. وجود کلر و سایر مواد شیمیایی در آب استخرها و همچنین نمک و آلودگی های موجود در آب دریا می توانند وارد پوست شده و سبب خشکی و آسیب رسیدن به آن ها شود. حالا در نظر بگیرید که این آلودگی ها با آرایش نیز ترکیب شوند، چنانچه زود شسته نشوند، می‌تواند سبب التهاب، جوش زدن و مشکلات جدی تری برای پوست گردد پس بعد از خارج شدن از استخر هر چه زودتر پوست تان را پاکسازی کنید و بشویید.

در دوره لیزر موهای زائد

اگر موی زائد صورت خود را لیزر کرده‌اید، برای مدتی از آرایش غلیظ بپرهیزید. همچنین باید از داروهای موضعی مانند کرم ضد آکنه دوری کنید. شما بعد از 24 ساعت، می توانید آرایش کنید البته اگر قرمزی و التهاب پوستتان از بین رفته باشد.

هنگام جوش زدن

جوش صورت یک مشکل پوستی می باشد که در اثر تجمع سلول های مرده پوست، انسداد منافذ چربی و ترشح زیاد غدد چربی پوست رخ می‌دهد بسیاری از افراد برای پوشاندن جوش های خود از کرم های آرایشی استفاده می کنند،استفاده از کرم فونداسیون برای آکنه پیشرفت التیام را به تاخیر می اندازد و شما را با صدمه های پوستی بیش از اندازه معمول روبرو می کند پس اگر می خواهید جوش هایتان زودتر از بین بروند، آرایش نکنید.

جوش صورت

پس از میکرونیدلینگ

از محصولات آرایشی و بهداشتی که حاوی مواد شیمیایی فعال هستند، تا 24 ساعت پس از میکرونیدلینگ استفاده نکنید زیرا بعد از میکرونیدلینگ منافذ پوست همچنان باز هستند و استفاده از مواد آرایشی باعث ایجاد جوش و آکنه و افزایش التهابات پوستی می شود پس اجازه دهید پوست استراحت کند و نفس بکشد. بر اساس برخی تحقیقات منافذ پوست 48 ساعت بعد از میکرونیدلینگ بسته می شوند.

زمان رفتن به مراسم ترحیم

برای شرکت در مراسم ختم آدابی وجود دارد که رعایت کردن آن، همراهی با خانواده صاحب عزا را نشان می دهد، بهتر است در این مراسم تمیز و مرتب باشید اما از داشتن آرایش تا حد امکان خودداری کنید، نداشتن آرایش برای خانم‌ها در ایران، نوعی احترام به بازماندگان فرد و متوفی محسوب می‌شود. اگر می خواهید برای این مراسم آرایش کنید،به زدن کرم مرطوب‌کننده و ضد آفتاب و مقدار خیلی کم کرم پودر بسنده کنید و ابروها را شانه بزنید و مرتب کنید و از یک بالم لب یا رژ نود همرنگ لب استفاده کنید.

جاییکه آرایش کردن ممنوعه ؛ چون زشت میشی

4.123
این مطلب مفید بود ؟194
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ن.ح
وبگردی