یخچال در آشپزخانه
اغلب افراد برای انتخاب جای یخچال در آشپزخانه دچار چالش و مشکل می شوند، برای انتخاب جایگاه مناسب یخچال در آشپزخانه باید برخی نکات را در نظر گرفت.

چند نکته ی ساده ولی مهم درمورد جای یخچال در آشپزخانه

یخچال بزرگ ترین وسیله در منزل است بنابراین پیدا کردن یک مکان مناسب برای آن کار راحتی نیست. معمولاً ما سعی می کنیم که در صورت امکان، یخچال را در آشپزخانه قرار دهیم بنابراین اگر فضای کافی نداشته باشیم، دچار چالش می شویم. در این قسمت از سبک زندگی نمناک قصد نداریم که در مورد بزرگی یا کوچکی فضای محل قرار گرفتن یخچال در خانه صحبت کنیم، بلکه می خواهیم محل دقیق یخچال را مشخص کنیم تا بتواند با طراحی کل فضای آشپزخانه تناسب داشته باشد و از طرفی سلامت یخچال شما حفظ شود. در مورد ابعاد دکوراسیونی جایگاه یخچال در آشپزخانه در مطلب دیگری کامل توضیح خواهیم داد.

یخچال در آشپزخانه

تئوری مثلث آشپزخانه و جایگاه یخچال

از تئوری های ساده و مطرح در متد چینش لوازم آشپزخانه می توان به تئوری مثلث آشپزخانه پرداخت. چینش درست لوازم آشپزخانه که هرچیزی در جای مناسب خود قرار بگیرد دغدغه بسیاری از خانواده هاست. که سه رکن اصلی آن سینک، اجاق گاز و یخچال می باشد. در این تئوری سعی شده تا مهمترین فاکتورهای جایگاه مناسب برای یخچال در آشپزخانه ذکر شود.

- این تئوری به شما می گوید که قبل از هر چیزی بسیار مهم است که یخچال را نزدیک در ورودی جای دهید و هرگز در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید چرا که در فصل تابستان دمای یخچال را دچار مشکل و اختلال می کند و همچنین نباید یخچال را نزدیک آبگرمکن یا اجاق گاز یا مایکروویو قرار بدهید چراکه حرارت ناشی از اجاق گاز باعث میشود عمر دستگاه کاهش یابد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که فاصله یخچال از دیوار بهترین باید بین 15 تا 20 سانتیمتر باشد. پس سعی کنید هنگام قرار دادن یخچال داخل آشپزخانه ، تمام این موارد را در نظر بگیرید.

جایگاه یخچال

- از آنجایی که سایز یخچال بسیار بزرگ است، بنابراین فضای زیادی را داخل آشپزخانه اشغال می کند. به همین دلیل شاید دیگر برای لوازم کوچک در منزل جا نداشته باشید اما خوشبختانه می توانید قفسه هایی را بالای یخچال ایجاد کنید و یا کابینت بزنید تا بتوانید اجسامی که کمتر از آن ها استفاده می کنید را بالای یخچال بگذارید.

- اگر یک آشپزخانه طویل و باریک دارید، بهتر است که یخچال را مستقیماً رو به رو بگذارید تا فضای کافی داشته باشید که بدون هیچ سختی بتوانید در یخچال را باز کنید و دستتان به دیوار و یا کابینت برخورد نکند.

- در مورد آشپزخانه هایی که باریک نیستند، هم می توانید هر قسمتی را برای قرار دادن یخچال انتخاب کنید که هنگام باز و بسته کردن در آن، هیچ تداخلی با اجسام دیگر وجود نداشته باشد.

جایگاه یخچال

- اگر آشپزخانه شما به گونه ای است که هیچ دیواری در آن باعث نمی شود که از فضاهای دیگر مثل حال و پذیرایی جدا باشد، بهتر است که در اطراف یخچال، یک فضا ایجاد کنید و دیواره هایی را مخصوص و اندازه خود یخچال بسازید تا آن را از دیگر قسمت ها جدا کنید. انجام این کار باعث می شود که اطراف یخچال هیچ جسم اضافه، کابینت یا قفسه وجود نداشته باشد.

زندگی در آپارتمان های کوچک و متراژ پایین کار چیدن وسائل را سخت می کند. چنانچه سوییت یا واحد کوچک شما فاقد آشپزخانه مجزا باشد اجازه ندارید فضای زیادی را به یخچال اختصاص دهیم. در چنین حالتی بهترین راه قرار دادن یخچال زیر سکوی آشپزخانه است. با این چیدمان تمام نیاز های آشپزخانه در یکجا قرار می گیرد و سوییت نقلی شما علاوه بر مرتب بودن، بزرگتر هم بنظر میرسد.

بهترین جای یخچال در آشپزخانه + نکات

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : یخچال
وبگردی