کار نکردن ضبط صدا
مشکل کار نکردن برنامه ضبط صدا یکی از مشکلاتی که اخیرا کاربران گوشی های اندرویدی با سیستم عامل 9 به بالا شده اند که در این گزارش از نمناک به آن خواهیم پرداخت.

مشکل کار نکردن ضبط صدا در اندروید

این روزها هر یک از ما برنامه های مختلفی را در گوشی های هوشمند خود نصب می کنیم که گاها حتی هر ماه یکبار هم از آنها استفاده نمی کنیم و یکی از برنامه هایی که این روزها در میان کاربران گوشی های اندرویدی پرطرفدار است و بعد از خرید گوشی های هوشمند اقدام به نصب آن می کنند، برنامه های ضبط صدا است که بیشتر به عنوان یک یادآور کننده کاربرد دارند!

بدین معنا که برای مثال شخصی با شما تماس می گیرد و از آنجاییکه شما در محیط مناسبی قرار ندارید و طرف مقابل آدرس، شماره، اطلاعات مهم و... را به شما می دهد و به دلیل محدودیتی که برای شما پیش آمده است، نمی توانید آنرا یادداشت کنید و با استفاده از این برنامه صدای شخص مقابل ضبط خواهد شد و در نهایت می توانید بعدا آنرا در شرایط بهتر گوش فرا دهید و با دقت یادداشت کنید.

اما برخی از کاربران هستند که برای مثال گوشی اندرویدی قبلی آنها، مجهز به سیستم عامل اندروید تا نسخه 8 بوده است و در این گوشی برنامه ضبط مکالمه را نصب شده داشتند و همیشه از آن بدون هر گونه مشکلی استفاده می کردند. اما اخیرا گوشی خود را تغییر داده اند و گوشی اندرویدی با سیستم عامل اندروید 9 به بالا خریداری کرده اند و به مشکل ضبط نکردن برنامه ضبط صدا خورده اند.

مشکل کار نکردن ضبط صدا

با این حال برای برخی سوال ایجاد خواهد شد که آیا تنظیماتی را تغییر داده اند که به این مشکل برخورده اند؟! پاسخ این سوال منفی است چرا که در اندروید 9 به بالا، مجموعه گوگل در نسخه جدید اندروید خود محدودیتی را در این زمینه اعمال کرد که برنامه های ضبط صدا نمی توانند صدای مخاطب را ضبط کنند و از این رو وقتی وارد برنامه می شوید، بر روی Play میفشارید، فقط سکوت را میشنوید.

از این رو این مشکل کماکان وجود دارد و از دیدگاه امنیتی، گوگل در راستای مخاطبان و کاربران خودش این تغییرات را اعمال کرده است. از طرفی دیگر این مشکل جدید از جانب کاربران، باعث حضور فعال برخی افراد سودجو شده است که نهایت تلاش آنها بر این اساس می باشد که با تبلیغات دروغین، شما را مجبور به استفاده از خدمات خودشان می کنند! 

کار نکردن ضبط صدا

برای مثال وقتی شما یک برنامه که در تبلیغات آن از رفع مشکل کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندرویدی زده می شود را نصب می کنید، می تواند همانند یک بدافزار به اطلاعات گوشی شما دسترسی پیدا کند و اطلاعات شما به سادگی هک شود و یا حتی برخی دیگر هستند که راه حل این معضل را روت کردن گوشی می دانند و به هر مراجعه کننده این راه را پیشنهاد می دهند.

کار نکردن ضبط صدا

اما روت کردن گوشی شاید تعداد انگشت شماری مزیت داشته باشد، از طرفی دیگر در مقابل تعداد زیادی مشکل ایجاد خواهد کرد که طبیعتا به ارزش رفع کردن مشکل ضبط نکردن صدای طرف مقابل در برنامه های ضبط صدا، نخواهند بود. با این حال با وجود ذکر موارد قسمت بالا، تصمیم گیرنده نهایی شما هستید.

مشکل کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید را اینجا بخوانید

2.3293
این مطلب مفید بود ؟134159
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی