سرد شدن مرد
گاهی اوقات بنابر دلایل متعددی ممکن است باعث سرد شدن شوهرتان شوید. اما برخی دلایل اصلی و رایج هستند که بیشتر باعث سردی شوهرتان می شود.

چرا و چگونه مردان سرد می شوند؟

زنان موجوداتی بسیار حساس با روحیاتی لطیف هستند. وقتی یک دوشیزه از دامن گرم خانواده جداشده و وارد زندگی مشترک می شود، خود را در زیباترین دوران زندگی میابد اما بعد گذشت مدتی از زندگی مشترک متوجه سردی رابطه و یکنواختی در روابط میشود و این برای یک بانو یعنی فاجعه دریغ از اینکه این فاجعه ریشه در رفتار بانوان و تند روی و کندروی رفتاری آنان دارد. در این بخش از خانواده پلاس نمناک شما را با رفتارهای اشتباهی آشنا می کنیم که موجب تیره و تار شدن روابط شما می شود.

بدرفتاری شوهر

رفتاری که زنان با اونها باعث سرد شدن شوهرشون میشن

اگر مدتی است که همسرتان رفتار سردی با شما دارد، ممکن است علت آن رفتار خود شما باشد. در ادامه رفتارهایی را که موجب سردی مردان می شوند، آورده ایم.

نداشتن اعتماد به نفس زن

اگر شما خودتان را قبول نداشته باشید و بر روی حرف خودتان و چهار چوبی که برای رابطتان گذاشتید، پایبند نباشید نباید توقع احترام به حرف هایتان را از طرف همسرتان را داشته باشید.

اگر زیبایی ها و توانایی هایتان باور نداشته باشید و به خودتان رسیدگی نکنید و به خودتان اهمیت ندهید و عشق و محبت بیش از حد به طرف مقالبتان بدهید به زودی باید شاهد خورد شدنتان در طول رابطه از سمت همسرتان باشید پس عشق و علاقتان را کنترل کنید و خودتان را عالی ببینید چرا که شما بهترین هستید و لایق بهترین ها هستید.

مردان دوست دارند که حداقل با کسانی در رابطه باشند که حداقل هم لول و هم سطح خودشان باشد وقتی شما خودتان را کمتر از او بدانید باید منتظر پس زده شدن از طرف او باشید.

اعتماد به نفس

اهمیت ندادن به ظاهر و بهداشت

دومین مورد آراستگی ومرتب بودن است. بسیاری از مردان از طریق بینایی جذب خانم ها می شوند و ابتدا به ظاهر و سپس اخلاق خانم اهمیت می دهند. متاسفانه بسیاری از خانم ها بعد از ازدواج اهمیت زیادی به ظاهر خود نمی دهند و فقط در زمان مهمانی یا عروسی یا بیرون رفتن به خودشان رسیدگی میکنند درصورتی که باید در خانه آراسته باشند تا همیشه برای همسرشان جذاب باشند.

منظور ما از آراستگی آرایش غلیظ وسنگین نیست چون این روش به پوست در دراز مدت آسیب وارد میکند. منظورما اصلاح هفتگی موهای صورت وبدن و حمام یک روز درمیان، حفظ رژیم غذایی و ورزش روزانه ومراقب سلامتی خود بودن است.

کوتاه کردن مو

بی توجهی

بی توجهی سومین و بدترین مخرب رابطه عاشقانه است. یک تصوربسیار غلط در جامعه وجود دارد و آن این است که مردان به دلیل روحیات خشن به محبت وابراز علاقه احتیاجی ندارند. باید بگویم که انسان ها مانند گل هستند به مراقبت و رسیدگی و محبت و احساس ارزشمند بودن احتیاج دارند واینکه همه ما انسان ها برابر هستیم وحقوق برابری در رابطه داریم و نباید به دلیل روحیات متفاوت کسی از حقوق اش محروم بماند. اگر در محیط کار، با دوستان، اقوام و... روابطی گرم و صمیمانه دارید اما نسبت به همسرتان بی توجه هستید، نباید انتظار واکنشی گرم و عاشقانه و بدون اشتباه از او را داشته باشید.

بی توجهی زنان

بی احترامی به همسر و خانواده او

خانم عزیز باید بدانید که همانطور که خانواده شما برایتان مهم و عزیز است خانواده همسرتان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. احترام به خانواده یکی از رکن های اساسی رابطه است وقتی شما خانواده او را دوست ندارید چگونه میتوانید عاشق فردی با همان تربیت خانوادگی باشید.

همیشه حرمت واحترام خانواده همسرتان را چه در مقابلشان چه در پشت سرشان به جا بیاورید چرا که آنها اصالت همسر شما هستند و احترام آنها برای حفظ آرامش رابطه شما ضروری است. به هیچ عنوان در درگیری های لفظی با همسرتان به خانواده او بی احترامی نکنید زیرا به زمان زیادی برای فراموشی نیاز دارد. همچنین شما باید احترام همسرتان را نیز داشته باشید و او را در جمع دوستان و خانواده مورد انتقاد قرار ندهید و توانایی هایش را زیر سوال نبرید زیرا با زیر سوال بردن توانایی های شوهرتان او در می یابد که شما به او اعتماد ندارید. 

بی احترامی به شوهر

انتقاد های نابجا

مردان از انتقاد بی زارند مخصوصا اگر انتقاد بی جاباشد، پس اگر عادت به غرزدن و انتقاداز شریک تان را دارید حتی اگرعاشقانه ترین خاطره ها را باهم ساخته اید، باید منتظر یک جدایی ناگوارباشید. مردان از زنانی که سعی در تغییر آنها دارند متنفرند و معتقدند که همه باید همان گونه که هستند آنها را بپذیرند.

بی حالی و آشفتگی

بیحالی و مریضی و آشفتگی دلیل اصلی از چشم همسر افتادن است، مردان دوست دارند که همسرشان همیشه سرزنده و شاد و خوشحال باشند و دوست دارند آنها هر روز زیبا تر از دیروز ببینند. مردان خود را عامل اصلی خوشحالی و ناراحتی های همسرشان می دانند و هیچ چیز برای آنان آزاردهنده تر از این نیست که ببینند همسرشان افسرده و نا امید است زیرا اینگونه احساس می کنند فردی بی لیاقت و ناتوان هستند که نتوانسته اند همسرشان را شاداب نگه دارند.

آشفتگی زن

نادیده گرفتن مدیریت مرد

مردان جاه طلب و قدرت طلب هستند و دوست دارند که رهبر و مدیر خانواده باشند به همین علت از زنانی که دم از استقلال میزنند متنفرند ودوست ندارند که همسرشان آن ها را نادیده گرفته و خود را رهبر و مدیر خانه بداند. خانم عزیز با سیاست جلو بروید و یک قدم عقب تر از همسر خود بایستید و اجازه دهید همسرتان بداند شما او را به عنوان رهبر خانه باور دارید و اگر از جهات مختلفی از همسرتان بر تر هستید هرگز این نکته را به رخ او نکشید. 

وابستگی بیش از حد

مردان موجودات بسیار عجیبی هستند و جذب زنانی میشوند که به خود اهمیت می دهند و بلند پرواز هستند و برنامه های خود را دنبال میکنند منظور ما فقط در زمینه شغلی وتحصیلی نیست، برنامه های باشگاه یا خرید یا دورهمی دوستانه نیز می باشد. درکل لازم نیست کارهای خیلی خاص انجام دهید خودتان باشید و علایقتان را دنبال کنید مردان از زنان گوشه نشین و منزوی و وابسته متنفرند.

 

زن منزوی

انتظارات و توقعات بی جا

توقعات بی جا و انتظارات دور از دسترس یکی از مشکلات زناشویی است که درصد زیادی براثر چشم هم چشمی اتفاق می افتد. جدا از این ما در قرن 21 زندگی میکنیم و نظامی که مرد کار کند و زن و بچه او تامین باشند کارایی ندارد، امروزه بین زن ومرد باید اصل برابری برقرار باشد و هر دو برای رفاه وآرامش خانواده تلاش کنند.

واقع بین و عادل باشید و انتظارات بجایی از همسرتان داشته باشید و او را تحت فشار نگذارید. همچنین توقع نداشته باشید که همسرتان نیاز ها و مشکلات شما را بشناسد و درک کند که شما چه توقعاتی از زندگی مشترک دارید پس از شوهرتان انتظار نداشته باشید مانند یک غیب گو از انتظارات و نیازهای شما مطلع شود. 

انتظار بالای زن

بدبینی بیش از حد نسبت به آینده

مردان عاشق زنانی هستند که بتوانند شب به شب برایشان از رویاهایشان بگویند و مشوق و موافق با آرزوهایشان باشند کسی که جاه طلبی هایش را درک کرده و همیشه نیمه پر لیوان را ببیند و او را در مسیر رسیدن به رویاهایش همراهی کند. مردان از زنان منفی نگر و بد بینی که همیشه آیه یاس می خوانند، خوششان نمی آید.

متزلزل بودن

سوال پرتکرار زنان (هنوز دوستم داری؟، همکار خانمت امروز چه کار می کرد؟) این قبیل سوالات در صورت تکرار باعث متزلزل شدن دیدگاه همسرتان نسبت به شما میشود و او فکر میکند بدون او هیچوقت نمیتوانید تنهایی از پس مشکلاتتان بر بیاید پس وقتی حرفی برای گفتن ندارید بهتر است سکوت کنید تا که سوالاتی بپرسید که نشان دهنده کمبود شما باشد وهمسرتان فکر کند که اعتماد به نفس بدون او بودن را ندارید.

سوالات بیجا زن

عدم توجه به رابطه جنسی

روابط جنسی از اهمیت ویژه ای در زندگی مشترک برخوردارند و باعث بهبود روابط عاطفی بین زوجین می شوند. رابطه جنسی سبب آزاد سازی هورمون اکسی توسین و افزایش ایجاد عشق و اعتماد در افراد می شود. اختلال یا کمبود میل جنسی باعث احساس طردشدگی در طرف مقابل می شود که در طول زمان منجر به دوری و فاصله گرفتن زوجین می شود.

غر زدن

مورد آخر ونکته طلایی این است که غرغرو بودن باعث دور شدن و خراب شدن رابطه میشود. قبض گاز را پرداخت کردی؟، مادرت پشت من حرف میزد؟، از من زده شدی؟ و... مردان قبل از ازدواج از مادر خود کلی غر شنیده اند و حالا میخواهند با شما خوش باشند پس مستقل زندگی کردن را سخت نکنید و نقش یک مادر را برای او بازی نکنید، راحت باشید و نگرشتان را عوض کنید. اگر یک چیز وجود داشته باشد که یک مرد از باخت تیم ورزشی مورد علاقه اش، بیشتر از آن متنفر باشد، داشتن یک شریک زندگی غرغرو است.

دلیل پنهان سرد شدن مردتان نسبت به زن و زندگی

5134
این مطلب مفید بود ؟1340
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی