فوت کردن غذا
فوت کردن در غذای کودک و یا غذا دادن به کودک با قاشق فرد دیگر عوارض بسیار بدی برای سلامت دندانهای شیری نوزادان و کودکان دارد که مادران باید بدانند.

به خاطر سلامت دهان فرزندتان لطفا دیگه غذای بچه رو فوت نکنید

قطعا سلامت کودک اولویت اول شما در زندگی است، اما بسیاری از رفتارهای از روی عشق و محبت می تواند سلامت کودک را به خطر بیاندازد، مخصوصا سلامت دهان و دندان او؛ حتی قبل از زمانی که اولین دندان نوزادتان در آمده باشد. شاید این موضوع برایتان عجیب باشد اما پوسیدگی های دندانی و آلودگی های مربوط به دهان به شدت قابل شیوع هستند.

چنانچه در این بخش از نمناک گفته ایم همزمان که دندان بیرون می زند، باکتری شروع به تولید پلاک های دندانی می کند. ممکن است که این باکتری ها از طریق شیر مادر، شیر خشک یا فعالیت های دیگری ایجاد شده باشند. در سریع ترین زمان ممکن این فعالیت ها باعث ایجاد اسید می شوند و فضای زیادی در دهان را به خود اختصاص می دهند. در پنج، شش یا هفت ماهگی این اتفاقات شروع به رخ دادن می کنند.

پوسیدگی دندان کودک حتی قبل از بیرون آمدن از لثه !

زمانی که کودکان متولد می شوند، بدن آنها در معرض استرپتوکوکوس قرار نگرفته و باکتری، پوسیدگی و کرم خوردگی دندان ها را در صورت باقی ماندن اسید غذا روی دندان ایجاد می کند. زمانی که دهان با این باکتری برخورد می کند، مستعد کرم خوردگی دندان حتی قبل از رویش دندان می شود. دندان کودک به شدت مستعد باکتری می باشد؛ مخصوصا از زمانی که قرار است تازه از لثه بیرون بزند.

فوت کردن در غذای کودک

معمولاً این باکتری بیشتر از مادر به کودک می رسد. یکی از راه های انتقال آن فوت کردن غذای کودک است. استفاده از قاشق مشترک والدین و حتی بوسیدن او می تواند عاملی برای پوسیدگی دندان باشد . پس اول از همه باید خودتان بهداشت دهانی را تمرین کنید و از به اشتراک گذاشتن قاشق و غذای مشترک با کودک خودداری کنید.

غذای او را فوت نکنید و هرگز از محصولات مربوط به کودک خود استفاده نکنید. اگر غذایی در اطراف دهان کودک است، سریعا آن را بشویید. بعد از غذا با چند قطره آب داخل دهان او را تر کنید تا زبان و لثه های او از ذرات پاک سازی شوند و باکتری ها فرصت تجمع پیدا نکنند.

عوارض فوت کردن غذای کودک روی سلامت دهان او

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : yahoo / بخش سرگرمی نمناک /ن/ف
وبگردی