رنگ لباس پرستاران
ممکن است که برای شماهم عجیب باشد که چرا رنگ لباس در یک سری شغل ها همیشه یکسان است، انتخاب این رنگ ها دلایل خاص خودش را دارد.

چرا پرستاران و پزشکان لباس سفید می پوشند؟

حتما برای شما هم سوال بوده که چرا رنگ لباس پرستاران و پزشکان سفید است و راز این سفیدی در چیست؟ اگر پاسختان مثبت است و دوست دارید دلیل این انتخاب رنگ را بدانید با ما در این بخش از نمناک همراه شوید.

پرستار

راز و دلیل سفید بودن لباس پزشک و پرستاران

در ارتباط با یونیفرم سفید پرستاران می توان بیان کرد که رنگ سفید سمبل پاکی، صداقت و پاکیزگی می باشد. تمام این صفت ها خصوصیاتی است که افراد از پرستاران انتظار دارند. رنگ سفید با نور، خوبی، معصومیت، پاکی و بکارت ارتباط دارد و هم چنین رنگ کمال در نظر گرفته می شود، این رنگ به معنای ایمنی، پاکی و پاکیزگی است.

پوشیدن لباس سفید پرستاران در گذشته باعث می شد تا بیماران به راحتی بتوانند پرستاران خود را تشخیص دهند اما این روز ها، پرستاران تمایل به پوشش یونیفرم ندارند که این امر خارج از استاندارد جهانی است دلیل آن هم تا حدودی به خاطر دشواری در تمیز نگه داشتن این یونیفرم هاست.

در دهه 1940، از تکنیک آسپتیک به طور معمول در مجموعه های عملیاتی برای جلوگیری از گسترش عفونت ها و عوامل بیماری زا استفاده می شد. در آن زمان برای تأکید بر نظافت، لباس اتاق عمل سفید بود و اعتقاد بر این بود که ترکیبی از محیط سفید، لباس سفید و چراغ های روشن اتاق عمل باعث خستگی چشم برای جراحان و کارکنان می شود و در نتیجه، لباس اتاق عمل در دهه 1960 به رنگ های مختلف سبز تغییر کرد.

از جمله مزایای دیگر می توان بیان کرد که این تغییر رنگ باعث کاهش خستگی چشم، ایجاد محیط کاری با تمرکز بالا و آشکار شدن لکه های خون می شود.

با گذشت زمان، بیمارستان ها و سازمان های مراقبت های بهداشتی از پرستاران خود می خواهند که از یونیفرم های یکدست لباس استفاده کنند اما رنگ مورد انتخاب آن ها رنگ سنتی سفید نیست؛ بلکه آبی هم می تواند رنگ مناسبی باشد.

یونیفرم

استفاده های گسترده از لباس سفید پرستاران

برخلاف رنگ سیاه، سفید معمولاً معنای مثبتی دارد. رنگ سفید می تواند نمایانگر آغاز یک موفقیت باشد. رنگ سفید در خبرنگاری، نشانه ایمان و خلوص است و در تبلیغات با خنکی و پاکیزگی همراه است زیرا رنگ برف می باشد.

می توانید از رنگ سفید برای نشان دادن سادگی در محصولات با تکنولوژی بالا استفاده کنید. رنگ سفید برای سازمان های خیریه نیز مناسب است و فرشتگان معمولاً با لباس سفید تصور می شوند.

این رنگ با بیمارستان ها، پزشکان و استریلیزه بودن ارتباط دارد بنابراین می توانید از رنگ سفید برای نشان دادن ایمنی هنگام تبلیغ محصولات پزشکی استفاده کنید. جالب است بدانید که رنگ سفید اکثرا با غذا های کم حجم، کم چربی و محصولات لبنی نیز همراه است.

چرا پرستاران و پزشکان لباس سفید می پوشند؟

410
این مطلب مفید بود ؟82
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی